Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Jak zajistit odtah vozidla ze soukromého parkoviště?

 1. Zdravím,
  řeším již delší dobu problém s odtažením vozidla ze soukromého parkoviště. V současné době na parkovišti již déle než týden blokují 3 vozila (2x SK, 1x CZ) stavební práce na budově. Policie u případného odtahu nebude ani asistovat, protože se jedná o soukromé parkoviště, a soukromá odtahová služba zase nic neodtáhne bez majitele nebo dohledu policie. Je to začarovaný kruh. Řešil jste někdo v minulosti podobnou situaci ? A jak ?

  //jedná se o parkování v centru Prahy
  ///parkoviště je označené velkou cedulí, že slouží pouze pro parkování firemních vozidel


  Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ass

  1. Pravomoci policie, jak státní, tak městské, končí na hranici pozemní komunikace. Pokud parkoviště není pozemní komunikací, máte smůlu.
  2. Soukromá odtahová služba bez asistence policie nikam nic neodtáhne, to je smutná realita.

  Existují tedy v zásadě dvě možné varianty:

  1. Počkat, až vozidla odjedou a nějakou fyzickou překážkou zabránit vjezdu na pozemek.
  2. Zvážit, ovšem po poradě s právníkem, využití paragrafu 14 občanského zákoníku (viz Svépomoc: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89)

 4. Zatím jsem to neřešil, ale čeká mě to. Máme v centru Prahy dlouhodobě nějakou motorku... Moc se mi do toho nechce.

 5. Odtahovka by odtáhnout měla, bude ale nutno prokázat, že je to skutečně Váš pozemek (tedy že máte právo o něm rozhodovat). Pak na Vaše náklady vozidlo odstraní, resp. zaparkuje u sebe nebo jinde. Vy pak náklady můžete vymáhat po řidiči, resp. majiteli vozidla. Docela se divím, že to odtáhnout nechtějí, je to pro ně normální kšeft. Navíc peníze od Vás mohou dostat ihned. Jestli Vy na to nejdete tak, že chcete odtah po nich, ale částku že si mají vymáhat sami, to je samozřejmě nesmysl.

 6. Citace Původně odeslal Caesar Zobrazit příspěvek
  Odtahovka by odtáhnout měla, bude ale nutno prokázat, že je to skutečně Váš pozemek (tedy že máte právo o něm rozhodovat).
  Tomu nevěřím. Odtahovka na cizí auto bez úředního štemplu ani nesáhne.

 7. -> Plaváček
  Uvažuji o využití druhé varianty paragrafu 14. Co se týká vjezdu, tak samozřejmě ten je blokován betonovými sloupky, které jsou však nyní v opravě, a tak je parkoviště poměrně lehce přístupné.


  -> Caesar
  Nabízel jsem i úhradu přímo na ruku bez faktury, ale nikdo nechce. Obvolával jsem již už několik, ale vždy ta samá odpověď, že bez majitele nebo policie prostě ne.

 8. Pak je něco u nás skutečně špatně. V zahraničí tohle funguje naprosto bez problémů - soukromý/firemní/vyhrazený pozemek + auto, co tam nemá co dělat = odtahovka. Jde to raz-dva a nikdo problémy nedělá. Nechápu tento problém u nás v Kocourkově, nemožnost dostat auto ze svého pozemku...

  V tom případě bych vzal ještěrku, auto zvednul a odvezl mimo svůj pozemek - ne nejbližší místo na ulici. Pak by to asi šlo rychle i s odtahem.

 9. Asi bych vzal partu kámošů/kolegů a vozidla odtlačil/odnesl někam mimo, nejlépe na komunikaci aby to pak mohli policajti nechat odtáhnout. Předpokládám, že parkoviště bylo/je patřičně označeno jako soukromé se zákazem...

 10. Teoreticky by asi mělo jít ohlásit obci nález věci, pro ni by neměl být problém najít majitele a každopádně má do tří dnů rozhodnout o způsobu uschování. To může být i u vás, ale můžete pak uplatňovat náklady s uschováním, pokud vám auto nepropadne (což asi ne). Je to imho asi nejčistší, ale samozřejmě to může být nadlouho.

 11. V Řeporyjích ty auta odtáhli martani, tak jim taky zavolejte at odtáhnou i ty Vase. :-)

 12. Citace Původně odeslal SPAMIKY Zobrazit příspěvek
  V Řeporyjích ty auta odtáhli martani, tak jim taky zavolejte at odtáhnou i ty Vase. :-)
  Jaký mají webovky, taková služby by v čechách byla k nezaplacení.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.05.2019 v 22:05 ----------

  Citace Původně odeslal Fido123 Zobrazit příspěvek
  Tomu nevěřím. Odtahovka na cizí auto bez úředního štemplu ani nesáhne.
  Nevěříš dobře, neodtáhne!!!!!

 13. a zkoušel jste přes Policii kontaktovat majitele? Podle mě jsou to služební vozidla, takže by se dalo do firmy dovolat a věc by se pohnula.

Hostujeme u Server powered by TELE3