logo
19.05.2016 21:24
1
Pěkný den,

máte prosím někdo gravírku 40w laser co2 pořízenou z ebay.com ??? jaké máte zkušenosti s výpalem do dřeva, akrylátu či do kovu??

Jaký máte zkušenosti s gravírováním či řezáním? Děkuji
19.05.2016 21:30
2
Dobrý den,

CO2 lasery nejsou vhodné pro popis, ani řezání kovových materiálů. Pro tyto účely slouží pevnolátkové lasery. V případě zájmu můžu zaslat příslušené stránky ze script.

My používáme CO2 laser pro značení dřevěných a plasotových materiálů, 40W nám prořízne 5mm překližku, nebo 8mm masiv. Plasty řežeme jen kolem 2mm bezproblému. To jsou takové ty běžné hodnoty, samozdřejmě že prořízne i více, ale už to není tak efektivní (dlouhá doba, velký opal). V případě zájmu o starší stroj mě můžete kontaktovat, budeme jeden v blízké době vyřazovat (40W).

Nemáme ho z ebay, ale od VSL z USA. Více o řezání na našem webu - grapro.cz
19.05.2016 22:05
3
Také máme i číňana 40W, a v počátcích to byl mazec něco kloudnýho s ním udělat. Teď už máme i jiný stroje, ale už i číňan je naladěnej správně a dá se naněm dělat. Našel jsem pár vychytávek na upgrade a chtěl bych to co nejdřív realizovat. Chce to nápady a pak i na takovým nic moc stroji se dá něco vydělat a mít zajímavý produkty. Trošku mám problémy s větší plnou plochou elox. plechu - nedostanu ve výsledku stejnoměrně odgravírovanou plochu. Zde bych uvítal nějakou radu.
20.05.2016 05:35
4
Ta 40W z Ebay je odpad a vyhozené peníze. Koukni na cnc forum, tam jsou o tom rozsáhlé diskuze.
Hitmane, těch 8mm masivu ti nevěřím. To ten čínský šunt neudělá ani náhodou, pokud nehoří jasným plamenem.

Jinak laser na gravírování a výpalky si pořídil kde kdo a ceny výrobků už jsou na minimu. Nevíce mě dostalo, když na Vánočních trzích měl každý druhý prodejce výřezy vánočních motivů s ohořelými okraji za 5Kč/kus a lidi to vůbec nezajímalo.
20.05.2016 08:56
5
Původně odeslal marat
Hitmane, těch 8mm masivu ti nevěřím. To ten čínský šunt neudělá ani náhodou, pokud nehoří jasným plamenem.
Klidně se zastav, rád předvedu :-)...když na to přijde, proříznu i cenťák, ale to už je opravdu exterém a je to hodně opálené. Dole v příspěvku jsem psal "Nemáme ho z ebay, ale od VSL z USA.", čili nikoliv Čína.

Čínské stroje jsou úplně někde jinde, nám vydrží trubice +-10 let, Činskému stroji odchází po několika měsísích (ale je samozdřejmě levnější).

// Co se týče těch nízkých cen, také mě to dosti překvapuje třeba u sestavených betlémů, který bych řezal třeba 10min + materiál + lepení, expedice atd. A někde ho mají za 60 Kč MOC...ono se to asi dováží z číny kde se to vyrábí za čtvrtinové náklady...

PrintShop

Myslím že s tím u číňana nic neuděláš, někde jsem slyšel že když se na takovém stroji dělá kruh, nesejde se...ale to už je asi trochu přehnané. Ta nestejnoměrně odgravírovaná plocha je daná kolísajícím výkonem - to je to co ty levnější stroje nemají vychytané a pokud se výkon liší třeba +-5W už je to znát..
20.05.2016 21:25
6
PrintShop

Myslím že s tím u číňana nic neuděláš, někde jsem slyšel že když se na takovém stroji dělá kruh, nesejde se...ale to už je asi trochu přehnané. Ta nestejnoměrně odgravírovaná plocha je daná kolísajícím výkonem - to je to co ty levnější stroje nemají vychytané a pokud se výkon liší třeba +-5W už je to znát..[/QUOTE]

To s tím výkonem jsem si myslel taky, ale dělám i na jiný materiály, kde rozhoduje opravdu přesné nastavení výkonu a tam jsou výsledky OK. Odpaluji celkem slaboučkou vrstvu na dost citlivým podkladu (speciální folie na podkladu, který rád hoří) a zde je to bez problémů. Krásná čistá plná plocha. Asi budu muset na jiným stroji vyzkoušet spíš ten materiál, začínám mít podezření , že podkladová vrstva pod eloxem je nepravidelně nanesená. Běžně řežu plexy 3-4mm , to samý u překližky, dělám razítka i raznice, klišé a spoustu jiných ptákovin. Číňana mám už skoro 4 roky a zatím bez problému. Jediný co jsem musel dělat, tak tahat nový hadice k chlazení a trošku si pohrát s nastavováním výšky. Teď se chystám na upgrade a kromě elekroniky si chci upravit ofuk a k rotačnímu nástavci přidám ještě otvírací přední stěnu. Snad se to povede a číňan bude sloužit dál.
23.12.2018 11:49
7
Poradíte prosím nekdo vhodnou gravírku na kov která nebude stát padesát tisíc? Potřebovala bych gravírovat jednoduché texty do techto placatek - https://www.placatky-levne.cz/Nerez-...z-240ml-d2.htm Materiál by to mel být nerez ocel. Je to celkem mekky kov, da se do neho rýpnout i napr. klicem nebo mincí.