Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Gravírování - 40W laser CO2 (výměna zkušeností)

 1. Pěkný den,

  máte prosím někdo gravírku 40w laser co2 pořízenou z ebay.com ??? jaké máte zkušenosti s výpalem do dřeva, akrylátu či do kovu??

  Jaký máte zkušenosti s gravírováním či řezáním? Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dobrý den,

  CO2 lasery nejsou vhodné pro popis, ani řezání kovových materiálů. Pro tyto účely slouží pevnolátkové lasery. V případě zájmu můžu zaslat příslušené stránky ze script.

  My používáme CO2 laser pro značení dřevěných a plasotových materiálů, 40W nám prořízne 5mm překližku, nebo 8mm masiv. Plasty řežeme jen kolem 2mm bezproblému. To jsou takové ty běžné hodnoty, samozdřejmě že prořízne i více, ale už to není tak efektivní (dlouhá doba, velký opal). V případě zájmu o starší stroj mě můžete kontaktovat, budeme jeden v blízké době vyřazovat (40W).

  Nemáme ho z ebay, ale od VSL z USA. Více o řezání na našem webu - grapro.cz

 4. Také máme i číňana 40W, a v počátcích to byl mazec něco kloudnýho s ním udělat. Teď už máme i jiný stroje, ale už i číňan je naladěnej správně a dá se naněm dělat. Našel jsem pár vychytávek na upgrade a chtěl bych to co nejdřív realizovat. Chce to nápady a pak i na takovým nic moc stroji se dá něco vydělat a mít zajímavý produkty. Trošku mám problémy s větší plnou plochou elox. plechu - nedostanu ve výsledku stejnoměrně odgravírovanou plochu. Zde bych uvítal nějakou radu.

 5. Ta 40W z Ebay je odpad a vyhozené peníze. Koukni na cnc forum, tam jsou o tom rozsáhlé diskuze.
  Hitmane, těch 8mm masivu ti nevěřím. To ten čínský šunt neudělá ani náhodou, pokud nehoří jasným plamenem.

  Jinak laser na gravírování a výpalky si pořídil kde kdo a ceny výrobků už jsou na minimu. Nevíce mě dostalo, když na Vánočních trzích měl každý druhý prodejce výřezy vánočních motivů s ohořelými okraji za 5Kč/kus a lidi to vůbec nezajímalo.

 6. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Hitmane, těch 8mm masivu ti nevěřím. To ten čínský šunt neudělá ani náhodou, pokud nehoří jasným plamenem.
  Klidně se zastav, rád předvedu :-)...když na to přijde, proříznu i cenťák, ale to už je opravdu exterém a je to hodně opálené. Dole v příspěvku jsem psal "Nemáme ho z ebay, ale od VSL z USA.", čili nikoliv Čína.

  Čínské stroje jsou úplně někde jinde, nám vydrží trubice +-10 let, Činskému stroji odchází po několika měsísích (ale je samozdřejmě levnější).

  // Co se týče těch nízkých cen, také mě to dosti překvapuje třeba u sestavených betlémů, který bych řezal třeba 10min + materiál + lepení, expedice atd. A někde ho mají za 60 Kč MOC...ono se to asi dováží z číny kde se to vyrábí za čtvrtinové náklady...

  PrintShop

  Myslím že s tím u číňana nic neuděláš, někde jsem slyšel že když se na takovém stroji dělá kruh, nesejde se...ale to už je asi trochu přehnané. Ta nestejnoměrně odgravírovaná plocha je daná kolísajícím výkonem - to je to co ty levnější stroje nemají vychytané a pokud se výkon liší třeba +-5W už je to znát..

 7. PrintShop

  Myslím že s tím u číňana nic neuděláš, někde jsem slyšel že když se na takovém stroji dělá kruh, nesejde se...ale to už je asi trochu přehnané. Ta nestejnoměrně odgravírovaná plocha je daná kolísajícím výkonem - to je to co ty levnější stroje nemají vychytané a pokud se výkon liší třeba +-5W už je to znát..[/QUOTE]

  To s tím výkonem jsem si myslel taky, ale dělám i na jiný materiály, kde rozhoduje opravdu přesné nastavení výkonu a tam jsou výsledky OK. Odpaluji celkem slaboučkou vrstvu na dost citlivým podkladu (speciální folie na podkladu, který rád hoří) a zde je to bez problémů. Krásná čistá plná plocha. Asi budu muset na jiným stroji vyzkoušet spíš ten materiál, začínám mít podezření , že podkladová vrstva pod eloxem je nepravidelně nanesená. Běžně řežu plexy 3-4mm , to samý u překližky, dělám razítka i raznice, klišé a spoustu jiných ptákovin. Číňana mám už skoro 4 roky a zatím bez problému. Jediný co jsem musel dělat, tak tahat nový hadice k chlazení a trošku si pohrát s nastavováním výšky. Teď se chystám na upgrade a kromě elekroniky si chci upravit ofuk a k rotačnímu nástavci přidám ještě otvírací přední stěnu. Snad se to povede a číňan bude sloužit dál.

 8. Poradíte prosím nekdo vhodnou gravírku na kov která nebude stát padesát tisíc? Potřebovala bych gravírovat jednoduché texty do techto placatek - https://www.placatky-levne.cz/Nerez-...z-240ml-d2.htm Materiál by to mel být nerez ocel. Je to celkem mekky kov, da se do neho rýpnout i napr. klicem nebo mincí.

Hostujeme u Server powered by TELE3