logo
25.03.2016 01:26
1
Dobrý den

Je mi 18 let a nemám žádné zkušenosti jak by se dalo investovat 100 000k.
Nechci nechávat 100 000 na sporicim úctě. Budu strašně rad a vděčný za nějaký typ nebo nápad.

Děkuji

Co se právě děje na Webtrhu?

25.03.2016 02:27
2
Já jsem v 19ti investoval asi 20.000 Kč do jazykovky. Nejlepší investice mého života, mít teď víc času, naučím se 2 jazyky. Upřímně řečeno jazykovka pro mě prakticky měla vyšší hodnotu než vysoká...
25.03.2016 04:38
3
v 18ti spise ten jazyk. Ale rozhodnout se pro ten jazyk nebo pro dovolenou, to uz je na kazdem cloveku :)
25.03.2016 06:25
4
Přesně. V tomhle věku je nejlepší investice do vlastního vzdělání.
25.03.2016 07:25
5
Já mám hodně špatné svědomí, protože jsem z technické školy a tam se na AJ dost kašlalo. Sám jsem tomu moc nedal a teď sice jakštakš rozumím, domluvím se, ale je to fakt hrůza. Za mě bych šel do jazykovky, protože to člověka v podnikání dost brzdí.
25.03.2016 07:38
6
Těžko říct, záleží, čemu se chcete věnovat. Např. pokud jste student IT, určitě bych zkusil do certifikací, např. Cisco CCNA, atd. Jazyky každopádně, tedy hlavně angličtina, potažmo španělštinu (domluvíte se snad kdekoli na světě). Zajímavé mohou být i investice do ekonomických komodit (CP, atd.), to ovšem vyžaduje poradit se z expertem z oboru.
25.03.2016 07:50
7
Dále lituji, že jsem např. do akcií nezačal investovat dříve ... začít v 18ti, tak ve 30ti už bude mít člověk vybroušenou strategii a něco naspořeno.
25.03.2016 08:37
8
Bez diskuze...jazyky! Cokoliv jiného jsou peníze hozené do kanálu. Certifikace mají omezenou platnost a u firem ti nepomůžou. Angličtina, němčina, francouština (domluvíš se v celém arabském světě a bývalých FR koloniích). Důrazně doporučuju rodilou mluvčí, co neumí ani slovo česky. Jazykovce s 20 žákama se vyhnout obloukem.

Španělština není špatná, ale většina španělsky mluvících zemí je na pokraji bankrotu.
25.03.2016 09:10
9
Ale do jazyku můžete investovat průběžně, do toho vám nespadne stovka najednou a tak si můžete ještě popřemýšlet kam s tím :-)
25.03.2016 09:51
10
Jazyky stojí hlavně čas, ne peníze. Na většinu výuky ti stačí Duolingo.

100 000 Kč je bohužel moc málo na investici. Spíš se to dá využít na nějakou příležitost, která se ti naskytne.
25.03.2016 10:07
11
Ať je to zní jakkoliv směšně, tak nejlepší je sbalit Angličanku, Němku, Francouzku a naučit se jazyk s nimi. Je to nejlevnější a příjemný způsob studia. Pouze se pak člověk musí doučit psanou verzi.
Za 100tis. se dá koupit oficiální výměnný pobyt, co si pamatuji. Austrálie, USA, Francie. Ikdyž v 18ti má člověk ještě pubertální myšlení, je to zlomové období mezi úspěchem a neúspěchem v životě. Čím déle jseš ze školy, tím méně se chce člověk něčemu učit a začíná hnít na místě. Nejhorší je získat v tomhle věku solidní příjem.
07.04.2016 22:46
12
Můžete mi prosím říct kde využiji Vaše názory?? Mluvím plynně Anglicky i Francouzsky, snad i lámanou Nemčinou bych se taky domluvil. Ale co dál?? Kdo, nebo jak to využít normálně v buisnissse?? Poraďte. Nehaním Vaše názory naopak nevím kde bych se mohl s tímto skills uchytit ...
07.04.2016 22:51
13
Studium v zahraničí. Doporučuji Dánsko je to zdarma a 100 tis. je tak akorát než si najdeš job a usadíš se :)
08.04.2016 07:54
14
Spořicí účet, nebo termínovaný vklad. Jistota toho, že ti peníze nikdy nikam nezmizí. Až půjdeš od rodičů, bude se ti 100 000 Kč velmi hodit. Ta částka je prostě malá a více než pár tisíc z ní bez velkého rizika nikde nevytřískáš.

Pro ostatní: Je to student SŠ. Na VŠ může mít možností studia jazyků více než dost. Ať už v ČR, nebo v rámci výměnných pobytů. A "zdarma".
08.04.2016 09:17
15
Nějaký spořící účet, ze kterého se nedá jen tak denně vybírat (aby se to brzy nerozpustilo za krávoviny nebo za kalby, v tvém věku) ... sice je z toho hovno, ale alespoň budeš mít něco málo někde ulito, až vstoupíš do dospělého života.
Určitě bych to ted nedával do žádného podnikání, jednak je to pro většinu byznysů stejně maličko a druhak musíš nejprve nasbírat spoustu zkušeností, což vlastně potvrzuješ už samotným příspěvkem. Pár let střídej práce v oborech, které tě zajímají (ano, co nejvíc střídat, pokud nemáš ambice za 10 let sedět na stejném místě, jen ve vedlejším kanclu s o tisícovku větší mzdou) a za nějaký čas mužeš případně rozjet nějaké podnikání, ke kterému budeš mít blízko a jehož základy pracovně poznáš v praxi ... a ono i to blbé někde odložené kilo, jak když najdeš.
08.04.2016 11:19
16
Na červenou:)
12.04.2016 15:32
17
Zdravím,
jak bylo řečeno výše, zkus investovat sám do sebe a nemusí to být vše co máš.
Podle toho co ovládáš, či chceš dělat zkus ty jazyky, IT či nějakou specializaci. Tedy aby si měl dobré uplatnění v zaměstnání, pokud chceš podnikat začni jinak.
Doporučoval bych ti přečíst následující knihy (a nejen tobě).
Finanční gramotnost - Nejbohatší muž v Babylóně, od Robert Kiyosaki - Bohatý táta, chudý táta a Cashflow kvadrant (v tomto pořadí) kdy tě to bude stát max 1000, anebo i nic.
Psychologie - Jak přesvědčit (prodat ap.) xyz a Zbraně vlivu (moc povedené)
Naučit se základy účetnictví, PC (tabulky především), ale třeba získat i řidičák.
Jestli se bojíš, že zaspíš nějakou dobu, můžeš nakupovat po částech určitou komoditu.
A nebo chceš ihned něco udělat. :-)
Já bych si vzal část (max 10%) z částky a koupil bych akcie s výplatou dividend, nebo nakoupil stříbrné mince od ČNB (POZOR, pouze od ČNB).
Snad sem pomohl :-)
Jenda.
13.05.2016 20:41
18
Jazyk, mnoha znamym vcetne me to dalo daleko vice, nez nejlevnejsi poradenstvi k businessu - coz je VŠ.
05.06.2016 18:45
19
Možná se mnou tady někteří v vás nebudou souhlasit, přece jen jsme na podnikatelském webu, ale přesto to tady napíšu.
Na podnikání se v dnešní době vykašli a těch Tvých 100 KCZ dej na nějakej účet. Jistě se Ti budou někdy hodit.

Já jsem začínal s podobně velikými prostředky jak máš Ty, ale to se psal rok 1990. Měl jsem kolem 35 roků a na vkladní knížce 20 tisíc tehdejších KČS. V práci jsem dal výpověď a vrhnul se do nového světa podnikání. Samozřejmě jsem to všechno do nějakých dvou a půl roku všechno propodnikal a byl doslova na nule. Vrátil jsem se na půl roku do práce u zaměstnavatele, musel jsem z něčeho žít přece.

V práci jsem si vše promyslel, co jsem vlastně dělal blbě, a co jsem měl dělat lépe a jak, pak jsem začal něco úplně jiného a podnikat jsem začal znovu. Tak jsem se zbrchával z nula celá, nula nic a pak to už šlo tak nějak samospádem. Dnes mám stabilní kšeft, stabilní klientelu, spolehlivé dodavatele zboží, takže to už jede samo ale taky si nedovedu představit, že bych takhle začínal dnes, kdy je socany, estebákem a komouši doslova likvidována střední podnikatelská třída. Vždyť těch firem a firmiček, které pod tím vlivem situace skončily činnost a majitelé šli na pracák, v lepším případě do nějaké závislé činnosti. K tomu nepotřeba nic dodávat.

V podstatě mají pravdu tady všichni ti, kteří Ti radí školu. 100 KCZ na kontě, to je tak akorát na přilepšení k lepšímu studiu, pokud nemáš šanci počítat s prospěchovými stipendii a podporou rodičů. Dnes je vzdělání enormně levné a nebude to tak pořád. Socan dává, no tak ber. Musíš investovat do toho, co je momentálně levné a má hodnotu. Až budeš ing, Mgr nebo Dr. čehokoli, běž pracovat na úřad. Dnes není doba příhodná pro podnikání, dnes je přebujelá byrokracie a projevuje se to ve všem. Dnes je doba byrokratů, no tak vystuduj a staň se pak úředníkem. Taky to je v dnešní době podnikání. Budeš mít školy a získáš vliv, například na veřejné zakázky a podobně. Vždycky z toho nějaká ta "malá domů". Ale to Ti povídám. Ber, žer, ale nemlaskej, nebo kolem sebe naštveš lidi. Takhle získáš miliony a pak můžeš uvažovat. Tvá otázka nebude znít, "jak nejlépe investovat nějakých 100 tisíc korun?" Ale budeš se ptát, jak nejlépe investovat 50 milionů?

A nasbírané peníze z "malých domů"? Tak žádný účet, protože účet Ti zablokují až to praskne. Asi Ti ho zase vrátí, vrána vráně oči nevyklove, ale za ty nervy a nejistotu to nestojí. 50 Mega pokud ne do daňového ráje, tak pod schody, pokud důsledně dokážeš držet hubu, nesmíš věřit ani vlastní ženě, kterou máš rád, páč peníze kazí lidi.

Ale zatím hochu běž na školu a 100 Frantíků Palackých ponechej do zálohy na studijní vynálohy. Tyhle starosti můžeš mít, až budeš mít nějaký akademický titul a takových deset, patnáct roků praxe. A možná se Ti na úřadě zalíbí úplně, má to své kouzlo a výhody, potom podnikání definitivně pustíš z hlavy, pokud u vlády zůstanou estebáci, socani a přebarvení komouši, házející pod nohy klacky poctivým živnostníkům. Lépe klacky házet, nežli klacky překračovat.

Když jsem začínal L.P. 1990, vzpomenete ještě někdo, kolik se platilo za sociální a zdravotní pojištění? Toť kontrolní otázka, zda chápete o čem mluvím? A vůbec, bejt dnes mladej, tak jdu dělat byrokrata a podniká ať za mne kdo chce.
06.06.2016 03:53
20
Vycestuj do zahraničí. Až doděláš střední, tak si dej rok v Kanadě - pracovně - peníze se ti vrátí i s úrokama i s hromadou zkušeností. A nebo pokud chceš rovnou pokračovat na vejšku, tak aspon 4 měsíční Work and Travel v Americe. Ty peníze se ti hodí jako kapitál pro tyhle programy, které ti vydělají víc peněz během krátké doby a ještě získáš hromadu zážitků a zkušeností.
06.06.2016 16:52
21
Soukromník, zajímavý názor a také řešení. Vlastně jsem také téměř 6 let hnil ve státní správě a přitom si vystudoval, ale také jsem už v tuto dobu točil akcie a přemýšlel, co dál :-) Ale jedna věc mě štve - když člověk buduje hodnoty, tak se to všechno na sebe hezky nabaluje a čím dříve člověk začne, tím lépe. Já třeba lituji, že jsem nezačal o 10 let dříve s eshopem. V případě internetového obchodu bych teď měl nádherně protříděný sortiment, statisíce PPC sestav, vymakané texty, dostatečně optimalizovaný a konverzeschopný web, lepší ceny dle odběrů, lepší dodavatele, větší a kvalitnější databáze zákazníků, větší počet affiliate partnerů, funkční skladové hospodářství a mnohem více. Všechno to stojí čas a peníze a čím rychleji to bude chtít člověk zvládnout, tím více peněz to vysaje. Prostě už mi je jasné, že se nic nedá uspěchat a pokud to budu chtít trochu popohnat, zase to bude chtít mnohem více kapitálu. Proto se přikláním raději začít dříve a zkoušet byť s malými částkami.
09.06.2016 10:06
22
Původně odeslal Soukromník
Možná se mnou tady někteří v vás nebudou souhlasit, přece jen jsme na podnikatelském webu, ale přesto to tady napíšu.
Když jsem začínal L.P. 1990, vzpomenete ještě někdo, kolik se platilo za sociální a zdravotní pojištění? Toť kontrolní otázka, zda chápete o čem mluvím? A vůbec, bejt dnes mladej, tak jdu dělat byrokrata a podniká ať za mne kdo chce.
tuším možná nic, každopádně to skoro nikdo neplatil, pak byl nějaký generální promlčovací pardon na penále. Dneska je to likvidační záležitost pro někoho, kdo je ve skluzu a žije z vlastní práce. Jen tak na okraj k 100 tis. Kč v hotovosti....pokud člověk hoví paragrafům, dá se pustit do pohledávek +plus dobré informace a máš do roka třeba mega. To už je ale adrenalinová záležitost, rozhodně ne pro 18 letého ušáka:-)
21.06.2016 21:06
23
Přečti si jak sem investoval cca 97 000,- do těžby bitcoinu - vydělává mi to 60 000,-/měsíčně.

https://webtrh.cz/347921-hash-ocean-tezba-bitcoinu

Doufám že ti pomohu tvých 100 000,-Kč dobře investovat.

S pozdravem Vojtěch
21.06.2016 21:51
24
omg, jses prukopnik ! a ted mi posli vypisy z uctu jestli to tak je, okamzite se regnu pod tebe...
10.07.2016 02:56
25
Teď jsem poslal dávku do akcií - BKE, jestli máte chuť, můžete to také zkusit :-)
29.07.2016 11:13
26
[QUOTE=Mira Hylena;1279559]Dobrý den

Je mi 18 let a nemám žádné zkušenosti jak by se dalo investovat 100 000k.
Nechci nechávat 100 000 na sporicim úctě. Budu strašně rad a vděčný za nějaký typ nebo nápad.Já investuju do recyklace odpadu a generuje to zajímavý zisk oklo 14% .Podívejte se na tento link můžete se i zaregistrovat je to zdarma a až si to prostudujete tak uvidíte.https://recyclix.com/?id=32898c597bca93
29.07.2016 11:21
27
Já investuju do recyklace odpadu a generuje to zajímavý zisk oklo 14% .Podívejte se na tento link můžete se i zaregistrovat je to zdarma a až si to prostudujete tak uvidíte.[url]https://recyclix.com/?id=32898c597bca93
Zajímavý tip...já zatim těžim zlato na Jupiteru ale toto asi také zkusím
29.07.2016 11:21
28
Shanis ovecky do ponzi ?
29.07.2016 11:25
29
lidi co verbujou do tehle sracek by za to meli bejt normalne pravne odpovedni...
29.07.2016 11:40
30
akcie, podnikani

akcie - muze se zdat ze risk, ale s realnym a logickym uvazovanim ne
podnikani - pokud jsi uplne nenadany tak to muze byt vetsi risk nez cokoliv jineho, pokud zase uvazujes realne a trosku dokazes konat tak go

cokoliv jineho neni investice, ale jen vylepsovani

klidne mi napis, s akciema proadim i s nakym byz planem pokud aspon O necem uvazujes .)

jinak coiny nedoporucuju, ty jsou na fulltime abys shortoval pump n dumpy a vedel o nich vse s nejmensim rizikem (ktere je stejne vysoke)