logo
11.11.2015 23:05
1
Zdravím,
pracuji zrovna na návrhu menšího redesignu a pochopitelně bych rád stránku udělal více přívětivou nejen pro lidi, ale také pro vyhledávače. A to mě přivádí k otázce co vlastně je duplicita, nebo za co budou vyhledávače duplicitní obsah považovat.

Když zkopírujete článek z cizího webu, tak je to jasné. Mě jde spíše o krátký text, několik slov, větu nebo několik vět. Jak obecně vyhledávač rozpozná duplicitu? Může jít třeba o poměr stejných slovních spojení a unikátního textu?

Když chci třeba na většinu stránek webu umístit krátký text (například 10 slov), který zlepší návštěvníkovo pochopení stránky, bude to již považováno za duplicitní text? A záleží v takovém případě na jeho umístění na stránce (čím víš, tím hůř)?

Předem děkuji za odpovědi.

Co se právě děje na Webtrhu?

11.11.2015 23:22
2
Ak tento opakovaný text bude iba zanedbateľnou časťou obsahu napr. 5 % všetkého textu, nemal by to byť problém. Napríklad aj menu alebo pätička býva často na každej stránke rovnaká a vyhľadávačom to problém nerobí.

Krátke video na tému Duplicita a ako ju riešia vyhľadávače - Dušan Janovský
12.11.2015 02:02
3
Tohle bych neřešil. Dělej web takový, aby byl co nejlepší pro skutečného návštěvníka. Vyhledávače si to už přeberou. To jak přesně fungují nějaké algoritmy na hodnocení duplicity Ti stejně nikdo přesně neřekne a pokud jo, zítra to platit nemusí.
12.11.2015 08:26
4
Duplicita je, když na webu máte dvě nebo víc URL se zcela totožným obsahem. To, co popisujete, duplicita není.
12.11.2015 08:34
5
Původně odeslal Martin Kolčaba
Duplicita je, když na webu máte dvě nebo víc URL se zcela totožným obsahem. To, co popisujete duplicita není.
Vím, moje chyba. Jde o podobnost. Ale otázka zůstává.
13.11.2015 13:17
6
Původně odeslal John-s
Vím, moje chyba. Jde o podobnost. Ale otázka zůstává.
k vaší otázce - záleží na tom, kolik procent celkového obsahu stránky bude daný text tvořit. Zjednodušeně řečeno. Pokud to bude většina nebo třeba půlka, nejspíš to nebude dobré. Pokud to bude desetina nebo dvacetina, nejspíš to nebude vadit.