Prodej eshopu s dámskou módou - Tochcesfashion.cz včetně skladových zásob v hodnotě 450.000 Kč
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Se kterým programem by měl začít grafik - začátečník?

 1. Zdravím,
  chtěl bych Vás požádat o radu. Rád bych se začal věnovat grafice, avšak netuším jak začít. Vždy jsem si zde vyhledal grafika, ale nyní bych už rád začal být v této oblasti trochu samostatný. Nejedná se o žádné velké graf. práce. Pouze editace vizitek, úprava karet pro parkování, vytvoření loga.

  Žádám tedy o radu týkající se výběru programu. Se, kterým programem by měl začátečník začít ?
  (Používám w10/w7)


  Předem děkuji za rady.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Martina Didáková nabízí: Levně a Rychle vytvoření loga, www stránek.
  Gerber tomas poptává: Agentura Streew potřebuje PF 2019
  Michal Depeyrac poptává: Návrh tituální stránky E-knihy
 3. Ahoj, pokud se chceš opravdu učit a rozvíjet, nemá cenu řešit free programy. Pokud ne a budou to ve finále jen občasné drobotiny,lze to řešit velkým množstvím free sw (naposled jsem se tím zabýval na SŠ, teď se v nich bohužel neorientuji).

  Při první možnosti je cenově výhodnější nějaký Corel (nemusí to hned být 7, stačí třeba 5, je podle mne více intuitivní pro začátečníka, hlavně samouka).
  Po 8 letech praxe používáme, resp. kombinujeme Adobe i Corel (PS, Ai, CDRX7, CPainter2015).

  Držím palce, ať se daří.

 4. Mám samozřejmě v plánu se opravdu učit a posouvat dále. Placené licence si rád pořídím, pokud budou opravdu užitečné.

 5. Já se corel učil jako samouk a byl pro mě mnohem jednodušší než PS.

  Citace Původně odeslal Ass Zobrazit příspěvek
  Nejedná se o žádné velké graf. práce. Pouze editace vizitek, úprava karet pro parkování, vytvoření loga.
  ...to mi k sobě moc nejde. Logotypy jsou schopni lidé trávit celý život.

 6. Už abych měl ten e-book hotový a lidi pochopili, že spojení "logo" a "žádná velká grafická práce" opravdu nejdou dohromady. :)

  Jinak základem je asi ovládat grafický software. Cit pro kompozici, barvy, typografii atd. je také potřeba, ale pokud to nedokážeš digitálně využít, moc toho nenaděláš. K tomu, co zmiňuješ, postačí Photoshop a Illustrator. Můžeš mrknout do zdrojů ke grafice, které jsem dal dohromady a odkud se můžeš učit: http://graficketipy.cz/zdroje/

  // Nu a začít, co se týče vektorů, můžeš si je oťukav InkScape, také jsem to tak udělal. Ale je nedostatečný na pokročilou práci, takže pak časem stejně přestoupíš na Illustrator. A co se týče bitmap, tak můžeš zkusit do začátku Gimp a pak přejít na Photoshop. Anebo, máš-li Mac, můžeš zkusit vychvalovaný Affinity jak pro bitmapy, tak vektory.
  Naposledy upravil lVlorf3us : 02.11.2015 v 21:52

 7. Rovno sa nauc tie najlepsie softy, potom sa uz tazko meni...

  Cize odpoved je photoshop.

  Pokial chces robit vektor tak, illustrator.

 8. Těmi free programy bych se také nezabýval - ostatně jak jsi sdělil - chceš se rozvíjet. Tudíž je lépe začít z gruntu tam, kde ti bude dovoleno růst. Pro úplného začátečníka corel, pokud ti to půjde můžeš se přesměrovat na PS.

 9. Nechci vyvolat tradiční Corel-Illu flame, spíš jen vhodně nasměrovat. Na SŠ i VŠ jsme měli Corel. Na SŠ jsem s PS tak nějak začínal, takže jsem byl nováček do obou programů. Ve škole, v Corelu, jsem myslel, že se zblázním. Photoshop když má v názvu nějaké, nevím "Vytvoř výběr", tak opravdu vytvoří výběr. Pokud má to samé v názvu akce Corel, tak buďto něco zamaskuje, nebo vyřízne, anebo neudělá vůbec nic. :) Spolužáci i já jsem z toho byli občas zoufalí. Ve stejné době jsem se učil s PS a vše dávalo smysl a dělalo, co dělat mělo.

  Na VŠ opět - prvák Corel. Negrafici mlátili hlavou o stůl a propadali depresím, protože ať jel člověk podle tutorialu, stejně si často Corel dělal, co chtěl. Vrcholem všeho bylo nalezení tutorialu na vržený stín, který měl asi 13 kroků. Nevím, zda už to nové verze umí rychleji, ale tohle mi utkvělo v paměti a fakt nás to pobavilo. U semestrálního projektu jsem spolužačce pomáhal s jednoduchou retuší a úpravama stylu fotky. Ve Photoshopu by to bylo otázkou pár posuvníků a tahů štětcem, zatímco v Corelu měl postup asi 50 kroků. :)

  Corel je fajn leda na digitální malbu, protože oproti PS dokáže velmi věrně napodobit realistické tahy štětců (i PS to umí bravůrně, ale Corel je na to ještě o fous lepší). Corel Draw na vektory, nu, budiž. Ale Corel na bitmapy - upřímnou soustrast. Navíc Corel nemá Smart objecty, což je nejsilnější zbraň Photoshopu, která neskutečně usnadňuje práci. Budeš-li pak chtít tvořit mockup vizualizace třeba zmíněných vizitek či loga, je to práce na pár minut. V Corelu bys to musel tvořit od píky, strávil nad tím hodinu a ještě by to nevypadalo zdaleka tak věrohodně, jako ve Photoshopu. :)

  Ale výběr je samozřejmě na každém. Za mě (a za všechny spolužáky, co se jako první potkali s Corelem a ne Illustratorem) doporučuji do začátků rozhodně PS. Corel je velmi omezující, asi jako plavat s jednou rukou - asi to jde, ale je to vyčerpávající a v jiných programech můžeš používat ruce obě. :)

Hostujeme u Server powered by TELE3