Prodej eshopu E-Samolepka™ + kompletní výroba • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Transformace fotografie na širokoúhlou

 1. Ahoj,

  obracím se na Vás s dotazem, zda je možné dosáhnout něčeho, jako je transformace fotografie na širokoúhlou. Řekněme, že mám fotografi s rozměrem 4608x3072 a chcí jí použít na web do slideru, který je primárně nastaven na 1539x626 (web šablona).

  Je nějaká možnost toto provést bez toho abych fotku musel po zmenšení na správnou šířku oříznout na výšku? Problém je, že pokud fotka nebude na výšku celá, tak ztrácí svůj smysl, protože její "sdělení" je právě na celé její ploše.

  Logicky mi přijde, že je blbost aby to šlo. Protože pokud nedojde k nějakém "chytrému" přepočtu pixelů a nějakému jejich "dovykreslení", tak zákonitě dojde k deformaci fotografie.

  Děkuji za rady a hezký večer.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nejsem si jist, zda to správně chápu. Zkrátka zmenšit tu originální fotku na výšku tak, aby sedla na výšku slideru, ale nějak ji "roztáhnout" a "doplnit" tak šířku slideru? To nejde, no. :) Leda vyretušovat, naklonovat pozadí, anebo sloučit s jinou fotkou. Záleží na tom, jaká je kompozice, jak je fotka po krajích "ukončena" a jestli vůbec nějak doklonovat půjde.

  Přepočet pixelů nepomůže, to by se obraz jen roztáhnul na šířku, takže zdeformoval, asi jako když vidíš staré 4:3 filmy roztáhnuté na 16:9. Sice Photoshop umí něco jako vyplnit nevyužitou plochu podle obsahu, ale výsledky bývají málokdy uspokojivé. Takže leda tedy naklonovat ručně, anebo tam dát jinou fotku, anebo okraje rozostřit a prolnout do nějaké barvy do ztracena či něco.

 4. Moc se díváte na americké filmy :-)

  Toto lze udělat pouze tak, že tu fotku musíte doretušovat po stranách (clone) anebo hlavní sdělení vyříznout a dát na jiné pozadí a pak poměrově zmenšit.

  Tak kolega byl rychlejší

 5. Pokud bude obrazek s vhodnym obsahem tak by mohl jit pouzit Photoshop a funkce "Content-Aware Scaling" cesky "Změna kompozice" a pak dodelat rucne co se nepovede.

 6. Celkem by mě zajímalo, jak sis představoval, že bude vypadat výsledek po tom chytrém přepočtení pixelů :-)

  Jinak další možnost je upravit rozměry slideru.

Hostujeme u Server powered by TELE3