360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Převedení loga do tiskových dat / podklady

 1. Dobrý den,

  mám amatérsky vytvořené logo, které nesplňuje kvalitu jeho použití do tiskových dat.

  Ráda bych tedy prosila, pokud bych zadávala požadavek o jeho převedení, na co vše bych se měla zaměřit, abych nevyžadovala třeba pouze část pokladů a zbytek mi chyběl.

  Zkoušela jsem sepsat následující, prosím případně o doplnění a nebo i úplně vyvedení z omylu. Jde mi o to, jako bych zadávala poptávku na vytvoření loga, ale v tomto případě já bych logo dodala.

  - černobílá verze loga
  - barevná verze loga
  - tiskové pdf
  - logo v křivkách/do vektoru AI
  - formát loga jpg, png, gif
  - vzorník použitých barev
  - font písma

  Děkuju všem, kdo se zapojí do diskuse a pomůže.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Logo určitě krom PDF a AI ještě v EPS (ideálně uložit do verze Illustrator 8), které je univerzální a mělo by jít otevřít i tam, co AI nepůjde. Ikdyž PDF je taky univerzální, ale EPS je jistota. Jinak to PDF není tiskové, tiskovina se z toho pak udělá, teď je to zkrátka klasické vektorové PDF. ;)

  Gif je zbytečnost. Průhledné logo v PNG bitech má pár kb. Možná i méně, jak ten gif. A určitě méně, než to jpg a hlavně - jpg pro loga nebrat. Pokud potřebuješte i logo na bílém pozadí, tak taktéž PNG. PNG je pro jednolité barvy dělané. Barvy jsou krásně čisté. JPG to rozsekává do matic a vzniká tam barevný šum, takže v konstantní barevné ploše jsou miniaturní barevné artefakty, což je nevhodné. Navíc se mrví i kontrast a hrany se zubatí.

  Vzorník barev budiž. Font písma - pokud je v původním logu použit nějaký neznámý font, anebo byl ručně doupravován tak, že ho nenajde ani online rozpoznávač, tak možná bude potřeba zvolit úplně jiný font. Anebo se zeptat původního autora, jaký font byl využit.

  Plus osobně klientům většinou posílám i logo v svg, se kterým se pohodlně pracuje na webu - je to zkrátka vektorový soubor zobrazitelný snad ve všech prohlížečích. Většina ilustrativních obrázků na wikipedii je třeba v svg. V kódu na stránkách stačí nastavit velikost a logo se roztáhne beze ztráty kvality. Ale tak pokud vám designer dodá průhledné PNG ve vysokém rozlišení, tak svg asi nebude potřeba.

 4. děkuju, já to mám hlavně v černo-bílé verzi - jako prvotní verzi, ale už si pak nevím rady s barevnou použití barev, pro vytvoření výseku a nebo černo-bílý tisk ok, ale s barvami to neumím :(

 5. Tam není co umět. Zkrátka vybrat nějakou Pantonku pro přímý tisk, CMYK verzi pro ostatní tisk a hotovo. To už ti ten designer přeuloží.

 6. asi si nerozumíme a nebo se špatně vyjadřuju, ale je to myšleno tak, že nikdo neví, jak má skutečně černobílá verze vypadat na barevnou

 7. Tu větu nechápu bohužel vůbec. Jak má vypadat černobílá verze? Černobíle. :) Jak má vypadat černobílá verze v barvách? Buďto nechat v té samé barvě (tzn. nějaká šedá, černá, pokud jde třeba o nějakou módní značku, tak plno log se drží pouze v černé barvě, je to elegantní barva), anebo pro logo zvolit jakoukoli jinou barvu, která bude relevantní k danému byznysu, zaujme cílovku atd.

Hostujeme u Server powered by TELE3