Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Prodejna bez pevné otvírací doby? je to možné?

 1. Otevíráme další prodejnu, která je spíš takový sklad našeho eshopu a ne vždy tam bude obsluha. Prostě pouze po domluvě předem se zákazníkem.
  Je toto vubec možné? Popř u koho se na to ptát na čoi nebo na žú?
  aaa to ičp ještě funguje? nebo to zase zrušili?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. V Brně je pivovar, kterej to má v podstatě stejně a zákonně to obešli tak, že maj oficiální otevírací dobu v jeden den v týdnu na asi 5 minut. Samozřejmě jsou tam téměř nonstop + po domluvě, ale nějaký náležitosti to asi plnit musí.

 4. V první řadě - odběratel - bude to spotřebitel nebo ne? Pokud ne, pak zákon udává, že provozovna musí být trvale označena obchodní firmou (popř. jménem a přijmením) a identifikačním číslem.

  Pokud bude spotřebitel, jsou pravděpodobně dvě možnosti:
  Pokud to okolnosti umožní, označit to jako sklad - tedy nějakou výdejnu zboží, zkrátka něco, co nenaplní podmínky § 17/8 "provozovna určená pro prodej zboží". Pokud to nenaplní tuto definici, pak je třeba opět uvést viz výše (to obecné).

  Druhá varianta - dle mého nejjistější a nejbezpečnější - je uvést otevírací doba dle domluvy/objednávek/po tel. domluvě. Ačkoliv je to tak trochu proti úmyslu zákona, tak to je (zejména ve službách) respektováno. Proto bych Vám doporučila se zastavit na živnostenském úřadě a ověřit si to.

  Zde odkaz k dotčeným §§.

 5. díky za odpověď, A to IČP (identifikační číslo provozovny) už teda být nemusí? Když jsem hlásila provozovnu na žú tak se o tom nikdo nezmínil a mě nenapadlo se zeptat.

  Aha tek čtu

  Živnostenský úřad, který obdrží oznámení podle odstavce 3, přidělí provozovně identifikační číslo provozovny poskytnuté správcem základního registru osob28d), nebylo-li již přiděleno, provede zápis provozovny do živnostenského rejstříku a o provedeném zápisu informuje podnikatele

  to je divný nic takový mi nepřišlo.

 6. IČP se již dlouho nepoužívá

Hostujeme u Server powered by TELE3