Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 27 z 27

Kritika loga - jsem blázen?

 1. Dobrý den,
  dostal jsem se k jednomu klientovi, který chce nový web. To by nebylo nic neobvyklého, ale nezdá se mi jeho logo. Tvrdí mi, že je top a nic jiného ho nezaujalo tak, jako to jejich.
  Snažil jsem se je přesvědčit, že to logo není vhodné pro investiční firmu, ale stojí si za tím, že je top.

  Nevím jestli jsem blázen, ale to logo mi přijde otřesné.
  Je to vůbec logo? Zdá se mi to spíše takový klipart z wordu.

  Co vy na to?
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: cover.png Zobrazení: 104 Velikost: 49,1 KB   Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: zhodnocovna.png Zobrazení: 93 Velikost: 28,3 KB  


 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Trading2000 poptává: Doladění Eshopu na PC Hry
  Gab poptává: Produktové fotografie
  Erika.du poptává: Vytvoreni webových stranek
 3. Je otřesné. Něčím ve mě evokuje nemocnici, sanatorium. Ale proti gustu...

 4. Presne tak, u me logo pro lekarnu, jak vysite...

 5. Moc rád bych byl Vaším zákazníkem, když takhle veřejně kritizujete jeho názor.
  Je to jeho logo / jeho volba.. Když Vás to trápí, založte si svoji investiční společnost a vytvořte si krásné logo.

 6. Citace Původně odeslal vmoravcik Zobrazit příspěvek
  Moc rád bych byl Vaším zákazníkem, když takhle veřejně kritizujete jeho názor.
  Je to jeho logo / jeho volba.. Když Vás to trápí, založte si svoji investiční společnost a vytvořte si krásné logo.
  Nebo možná jen chce být profesionál a přesvědčit klienta o jeho omylu. Probírat to veřejně není asi úplně ok, ale dejme tomu, že je to v dobrém úmyslu.

 7. Mě to příjde jako logo na přípravek k posílení erekce. Ale asi toto logo bude někde na webu, proto bych raději toto téma odstranil ..

 8. Pokud chce být profesionál, tak se má pokusit přesvědčit klienta, pokud klient logo chce a líbí se mu, neměl by pokračovat tímto směrem. To je dle mého daleko větší známeka neprofesionality.
  EDIT: mohl mu třeba ukázat lepší alternativu

  Citace Původně odeslal Ondřej Veřtát Zobrazit příspěvek
  Nebo možná jen chce být profesionál a přesvědčit klienta o jeho omylu. Probírat to veřejně není asi úplně ok, ale dejme tomu, že je to v dobrém úmyslu.

 9. Přiložené logo je pro investiční firmu naprosto mimo, stejně jako doména, která na důvěryhodnosti také nepřidá (spíše ubere).. ale to je samozřejmě subjektivní.

  Ještě drobná připomínka k barvám.. pokud si klient vygooglí "Bank colors", možná by pochopil, že i použitá barevná paleta je zkrátka špatně :)

 10. Klient samozřejmě ví o tom, že sem jeho logo zveřejním a souhlasil s tím.
  Jinak bych si to nikdy nedovolil.

 11. Dobře, potom i já můžu napsat, že logo není dobré a chtělo by předělat.

  Ale stejně, pokud klient tento topic bude číst, vyvaroval bych se názorů jako Nevím jestli jsem blázen, ale to logo mi přijde otřesné. Je to vůbec logo? Zdá se mi to spíše takový klipart z wordu.

  Citace Původně odeslal Netmo Zobrazit příspěvek
  Klient samozřejmě ví o tom, že sem jeho logo zveřejním a souhlasil s tím.

 12. Ptal jsem se tímto tónem z toho důvodu, že pár lidí z okolí (neprofesionálů) si logo chválí a proto jsem si přišel jako blázen a nevěděl jsem, jestli nemám nějaký dočasný výpadek. Jsem ke klientovi upřímný a chci s ním spolupracovat. Nechci odkývat cokoliv, jen abych dostal zaplaceno. Mám dojem, že toto logo je v nějakém grafickém programu jako instant klip art.

 13. Hm zažil jsem něco podobného. Jeden klient chtěl vyrobit obyčejné webovky přesně podle svých představ. K tomu nám poslal takovou hrubou kostru, jak by měly vypadat. Stránky jsme zhotovili a dle jeho návrhu nasadili modernější design, který se držel jeho představ. Pak přišel s tím, že chtěl, aby ty stránky vypadaly přesně jako podle jeho návrhu. Že mu ten design navrhovala přítelkyně, která vystudovala designerskou školu a že to přesně takhle chce mít. No byla to hrůza, ten návrh se skládá vesměs jen z vystřižených png obdélníků a šedé barvy ve stylu 90. let. Nedal si to prostě vymluvit, i když jsme mu ukazovali, jak vypadají webovky u konkurence...prostě ne, přítelkyně tomu přece rozumí.. Tak jsme to předělali do přesné podoby, dostali zaplaceno a víc už nás to netrápilo. Někteří lidi jsou prostě na změnu názoru moc paličatí a všemu musí rozumět nejlíp. Tak to prostě neřešte, udělejte to, jak chtějí a nepřidělávejte si vrásky nad něčím, s čím stejně nepohnete.

 14. Ok, potom se omlouvám a držím palce.

  Citace Původně odeslal Netmo Zobrazit příspěvek
  Ptal jsem se tímto tónem z toho důvodu, že pár lidí z okolí (neprofesionálů) si logo chválí a proto jsem si přišel jako blázen a nevěděl jsem, jestli nemám nějaký dočasný výpadek. Jsem ke klientovi upřímný a chci s ním spolupracovat. Nechci odkývat cokoliv, jen abych dostal zaplaceno. Mám dojem, že toto logo je v nějakém grafickém programu jako instant klip art.

 15. Viděl jsem i horší :) nakonec použít se dá a pokud se mu líbí tak je to jeho věc. Není nad to když je klient spokojený :)

 16. Někdo vzal prostě 2 ikonky a plácnul to přes sebe, jak mu to zrovna vyšlo.

  Osobně bych minimálně dal pryč to plusko. Nebo ho tam nějak lépe zakomponovat a možná upravit jeho tloušťku na tloušťku čar v tom grafu.

 17. Chtějí budovat korporaci na investice a mám obavu, že si za rok uvědomí, že je to špatně a bude se vše budovat znovu - rok ztracený.

  ---------- Příspěvek doplněn 19.08.2015 v 13:39 ----------

  Když dám pryč plusko, tak mi to silně připomíná dámské přirození.


  Citace Původně odeslal cech Zobrazit příspěvek
  Někdo vzal prostě 2 ikonky a plácnul to přes sebe, jak mu to zrovna vyšlo.

  Osobně bych minimálně dal pryč to plusko. Nebo ho tam nějak lépe zakomponovat a možná upravit jeho tloušťku na tloušťku čar v tom grafu.

 18. Když dám pryč plusko, tak mi to silně připomíná dámské přirození.
  To by mě nenapadlo :D :D :D

 19. Dal jsem pryč plusko a vidím osu a šipku - asi stárnu :D

 20. Otřesné nehodící se logo. Dobrá, viděl jsem i horší, ale toto je jako splácat 2 Font Awesome ikonky dohromady a hotovo... Zajímalo by mne, kolik Kč si za to grafik řekl... Doména se bohužel také nehodí.

 21. Když se to logo klientovi líbí, tak ať si ho alespoň nechá předělat do moderní podoby. Jistě by to šlo.

 22. Odpad

 23. Tak když už mají udělaná videa a všechno tak se jim moc nedivím, osobně se mi nelíbí
  https://video-vie1-1.xx.fbcdn.net/hv...41&oe=55D49874

 24. Oni si ty videa natáčí, stříhají. Je to jedna z jejich firem, takže náklady jsou nula, nula, nic.

 25. Kvalita videa/videí je srovnatelná s logem.

 26. Je to TOP bodka :D

 27. Logo je divný. Alespoň to + by mohlo zmizet, když šipka nahoru sama o sobě evokuje pocit růstu.

 28. Nechci opakovat již zmíněné názory, je to fakt jak logo pro zdravotnictví.

  Každopádně co změnit musí, jsou barvy. Ať už jim tvořil logo jakýkoli "expert", tak využil klasické nepoužitelné zářivé netisknutelné RGB barvy, které na neprofesionalitě loga jen přidávají. Takže je potřeba to předělat do CMYKu / Pantone. Pak dát pryč ten vržený stín, ten do loga také nepatří...

  Jinak někdo tu psal, že vyvracet klientovy názory je neprofesionální. Ten argument nemůže být dále od pravdy. Naopak je povinností každého profesionála udělat vše pro to, aby klient-laik nedisponoval něčím, co jeho byznysu drasticky ubližuje - v tomto případě nevhodné logo.

  Sám jsem už klientům radil v X věcech a téměř vždy na mě nejenže dali, ale ještě mi poděkovali za můj přístup, protože jsem nad tím mohl mávnout rukou a "jen udělat svou práci", ale já jim vlastně zdarma poskytl konzultaci, která jim ve finále může znatelně pomoct. Ale je potřeba umět to těm klientům decentně říct, aby to nevypadalo jen jako čistá kritika..

  Toto je zkrátka tuctový, nezajímavý symbol, který mohl být stažen z vektorbanky a který může používat XXX dalších firem po světě. Logo má vyjadřovat hodnoty a charakter byznysu, má jej identifikovat a předávat cílové skupině nějakou zprávu. Toto logo o sobě říká "šetříme, na kvalitní logo není" (což si může klient vyložit tak, že pokud zanedbávají logo, což je tvář firmy, můžou zanedbávat i klienty) a "vůbec nevíme, jaké barvy jsou adekvátní pro náš byznys - je libo zubní kartáček?". :) Takže bych začal úplně odznovu a ideálně s člověkem, co chápe, že logo není jen obrázek a že investiční firma potřebuje seriózní logo, které osloví top klientelu. Toto logo by oslovilo možná tak lékárníky..

  Takže tak, nejsi blázen. ;)

Hostujeme u Server powered by TELE3