Chcete si koupit Webtrh?
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Kde kupovat / vzít fotografie ke článkům - Cca 50 měsíčně

 1. Zdravím,

  kde kupujete / berete fotografie ke článkům? Potřebujeme jich cca 50 měsíčně. Jedná se o malé velikosti.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Primárně na Flickru, kde lze filtrovat fotky s povolením ke komerčnímu použití a úpravě. Jinak placené na Shuttershock. Ale pokud se nepletu tak velká většina fotobank nabízí docela slušné slevy při pravidelném odběru.

 4. Petr Hacko: zalezi samozrejme na tom, jake presne fotky (koho, ceho) primarne potrebujes. Ja nejvic nakupuju na Profimedii, ale pro urcite projekty jsem zase bral z 123rf apod., je to ruzne.

 5. Fotobanky: Shutterstock, Dreamstime, Fotolia, iStock, DepositPhotos, Pond5, 123RF a plno dalších, cena se dostane při větších odběrech i na 10-20 Kč za fotku.

  Free fotky mají spoustu legislativních problémů, už jen třeba nemáte souhlas focených osob. Pokud se v komerční fotografii a souvisejících právech nepohybujete, můžete si šeredně naběhnout.

 6. Já si uložil tenhle odkaz:

  http://fotobanky.cz/srovnani-fotobank-nakup-za-kredity

  Je tam celkem hezký rozpis. Možná je to neaktuální.

 7. Ja niekoľko rokov používam pixabay.com ... sem tam prispejem niekomu na kávu a som spokojný. :-)

  Ak však potrebujem fotografie pre náš spravodajský magazín, kde je nutné uvádzať fotografie udalostí/osôb a nie len ilustračné fotky, tak spolupracujeme s TASR a odoberáme 150 fotiek mesačne.
  Naposledy upravil J.Čakloš : 07.07.2015 v 14:03

 8. marat: a koukam, ze je tam i to "nezapomeňte, že cena není vše, mnohem důležitější je, jaké obrázky fotobanka nabízí (zda na ní opravdu najdete, co momentálně potřebujete)". To mi prijde docela zasadni. Shutterstock muze mit "nejvetsi nabidku", ale fotku Gera klaniciho se Bartoskovi tam proste hledat nepujdu. Pokud ale nekomu staci ilustracni fotky, tzn. nepotrebuje foto k aktualnim udalostem, tak je zase nesmysl preplacet je na Profine.

 9. Z pohledu fotografa, který dává fotky do fotobank jednoznačně doporučuju Shutterstock: http://www.shutterstock.com/?rid=3423608
  Dávám fotky do několika fotobank (kromě Shutterstocku je to ještě Fotolia, Dreamstime, Depositphoto, Canstockphoto a 123RF). Shutterstock funguje nejlépe ve smyslu kvality fotografií. Do většiny ostatních fotobank berou fotky s poněkud mírnější kontrolou. V Shutterstocku vždy dbají na dostatečnou ostrost, vhodnost kompozice a světelných podmínek a minimální šum.

Hostujeme u Server powered by TELE3