logo
14.04.2015 08:52
1
Konečně jsem si vytvořil nový web (dříve nebyl žádný).
Jeho rozpracovaná verze je na bude.prestcs.cz

Tak prosím o kritiku.

Co se právě děje na Webtrhu?

14.04.2015 09:00
2
Nic proti, jen na mě ten web působí jako web pohřební služby... ty barevné rámečky po najetí myši tomu moc nepomáhají, stejně tak ne styl těch "ikon" jako www, ozubené kola apod.
14.04.2015 09:34
3
Jsou tam překlepy, např. "Stručná firmní prezentace"... Zrovna u tohoto to asi moc zákazníků nepřiláká.
14.04.2015 09:35
4
Stejne jako v predchozim pripade - tohle neni moderni web. Kdyz pominu neexistenci jakehokoliv grafickeho vzhledu, alespon na cestinu si davej pozor - jak na preklepy, tak na divne vetne konstrukce. Nepusobi to moc profesionalne.
14.04.2015 09:43
5
Původně odeslal ramix
Jsou tam překlepy, např. "Stručná firmní prezentace"...
Díky opraveno.
18.04.2015 18:30
6
Tak čtyři rady zdarma.

1) Barvy
- Šedá je sice nová černá ale pořád je to smutná barva a opravdu to vypadá jako pohřební ústav, krematorium nebo tak něco.
Jsou weby které by návštěvníka neměly dráždit barvama (pohřební ústav, krematorium) a řadit se spíše k neutrálním. To není tvůj případ. Moderní design to jsou originální a kvalitní fotky (mimo jiné).

2) Ikony na hlavní straně u služeb
- Proč je každá ikona udělaná úplně jiným stylem? Planeta je plastická bez odlesku se stínem. Košík je plastický s odleskem bez stínu. Zařízení v sekci design jsou flat ikony s obrysy a kolečka jsou plnobarevné flat ikony. Každý pes jiná ves.

3) Zbarvení okrajů po najetí na bloky na hlavní straně.
- Po najetí na každý z bloků služeb na hlavní straně (a najetí kamkoli na podstránkách) se zbarví okraje. Proč ale na ně nejde kliknout? Tváří se to jako odkaz ale není to odkaz. To je nestandardní chování.

4) Pominu fakt že reference nejsou nic extra (teď jsem byl diplomatický) a vezmu v potaz sekci reference. Proč u reference není více fotek, nebo se alespoň nedají rozkliknout, nebo ty fotky nejsou větší? Proč u referencí není odkaz na online verzi stránek (pokud jsou online). Takhle to vypadá jako nějaké šablony. Je to prostě malé.
26.04.2015 21:33
7
Tak jsem se dostal k úpravě webu. Šedé rámečky jsem vyměnil za barevné (zanechal jsem ty barvy co se dříve zobrazovali až po najetí). Vyměnil jsem obrázky tak aby byly jednotné. Rámečky na HP jsou nyní klikací. Dále jsem u referencí přidal tlačítko které vede na daný web.

Co na to říkate prosím teď? Je to cesta k lepšímu? Díky za reakce.
29.04.2015 10:26
8
Koukl jsem se pouze na hlavní stránku, protože předpokládám, že to všude bude stejný. Je to hnusný, omlouvám se, že to říkám tak narovinu ale jinak to říct ani nejde. Není to vůbec pěkné, ten rozcestník nebo co to je na hlavní stránce, to snad ne.. Celý design vypadá, jako kdyby byl vytvořen před 10 lety.
29.04.2015 10:55
9
Není to rozcestník, je to jen přehled služeb. Menu je klasicky fixované v horní liště.
Mě osobně příjde, že je teď éra onepage designu, kde se jen roluje po stránce dolů. Většina webů tohoto typu je tak dělaná. To já ale dělat nechci. Zároveň jsem chtěl aby to bylo jednoduché nepřeplácané.
Například před deseti lety podle mě weby vypadali úplně jinak. Byly spíš přeplácanější, a měli často různé grafické 3D buttony.

Tak budu rád za další kritiku jestli mám stávající vzhled vůbec nějak upravovat, nebo je to ztracený.
29.04.2015 19:26
10
Ztracený to není, jen to je potřeba překopat.

Logo dej pryč, raději než mít nekvalitní logo, tak tam nedávej žádné, jen text.

Uvnitř toho rozcestníku mi nedává smysl, proč jsou symboly vycentrované a text není. Buďto obojí zarovnat doleva (což by nevypadalo dobře, takže je vhodnější druhá varianta) anebo vše vycentrovat.

Plus by myslím daleko lépe vypadalo, kdybys ty barvy rámečků nastavil jako barvu pozadí daného boxu a text + ikonu dal bíle. Tím bys tomu dal na první pohled nějakou vizuální hierarchii.

Plus mi tam moc nesedí patkové písmo. Pro nadpisy bych ho nechal, ale pro menší text bych nastavil bezpatkové, které se čte na monitoru většině lidí lépe.

Nu a jinak u referencí, jak tu už padlo, by to chtělo možnost rozkliknout ty jednotlivé náhledy a vidět tak velké ukázky (aniž by člověk musel přecházet na dané weby).

Po těhle úpravách by to mělo prokouknout a vypadat to lépe. :)