Chcete si koupit Webtrh?
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Je potřeba koupit foto?

 1. Zdravím Vás,

  rád bych měl jasno ve fotografiích. Je mi jasné, když použiji něčí fotku ke svůj prospěch je to nezákonné. Ptám se, jestli mohu např. do webdesignu, při návrhu, zahrnout fotky, které nejsou ani majitele ani moje? Je tedy nezákonné, když použiji fotku do designu přitom ve finále si majitel nahraje samozřejmě své fotky např. produktové.

  To samé mě zajímá u textu. Prostě nechci vymýšlet při designování texty, které si pak stejně majitel přepíše. Lorem, taky nechci dávat, tak jednoduše zkopnu text z někama jinama. Je to taky nezákonné?

  Děkuji za odpovědi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Je to nezákonné. Navíc používat v návrzích jiný text, než lorem není moc dobré, protože návrh je pak podvědomě zákazníkem vnímán i v kontextu smyslu toho "náhradního textu" a to není dobře.

 4. Dobře. Pokud mi zákazník nedodá jeho foto přeci tam nemohu nechat prázdný čtverec s nápisem tady bude produktové foto. Co s tím?

 5. Citace Původně odeslal martinzdr36 Zobrazit příspěvek
  Dobře. Pokud mi zákazník nedodá jeho foto přeci tam nemohu nechat prázdný čtverec s nápisem tady bude produktové foto. Co s tím?
  Bezne se pouziva stazeny obrazek z fotobanky s vodoznakem.

 6. Pokud si ty fotky a cizi texty nedas na web do sveho portfolia (coz se mi mimochodem stalo jednou) tak v tom vubec nevidim problem... Co je komu do toho co prezentujes svemu klientovi kdyz je jasne ze to jsou jen prozatimni foto? Tim prece nikoho neposkozujes.

 7. Asi to právně v pořádku není, ale vůbec bych to neřešil. Jak píše Carlos, nikomu tím škoda nevznikne. Jen bych si třeba dal do smlouvy, že fotografie v designu jsou pouze ilustrativní a zákazník je nesmí veřejně použít.

 8. No a tady je ten háček. Já to chci použít. Takže to co ukážu zákazníkovi to chci mít, jako referenci na svém webu. Webdesign, loga atd. Samozřejmě interně co ukážu zákazníkovi, tam to nebolí.

 9. Tak si kup na nějeké levné fotobance malý balík, třeba 10 fotek (určitě to jde třeba na Depositphotos) a tam si ty fotky kup, bude to stát do pár stovek. Je to lepší než pak někde riskovat tisícové pokuty, nehledě na to, že ostuda je kolikrát horší jak ta pokuta.

 10. Pokud nevíš, kde za levno koupit, mrkni na tento přehled: http://fotobanky.cz/srovnani-fotobank-nakup-za-kredity ceny začínají už na jednom dolaru za fotku.

Hostujeme u Server powered by TELE3