AKCE! Doména CZ zdarma ke každému ONEbit hostingu
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Kritika microsite Fakulty aplikované informatiky

 1. Dobrý den,

  chtěl bych poprosit o odbornou kritiku oficiální microsite Fakulty aplikované informatiky . Nejsem tvůrce, tímto titulem se může pochlubit agentura PRIA. Jsem studentem výše zmíněné fakulty a bohuzel působím v oboru - proto to beru jako velikou ostudu nejen fakulty, ale predevším nás studentů.

  Nejdřív jsem to chápal jako recesi a vtipně zpracovanou problematiku toho, že přestože jsme Fakulta aplikované informatiky, používají se u nás často velmi zastaralé technologie a software. Bohužel fakulta si microsite nechala zpracovat záměrně a používá ji ke své propagaci a "náboru" (odrazování) nových studentů.

  Proto bych rád požádal zdejší profesionály v oboru o kritiku designu, zpracování a UX jako takového, abych věděl, zda v tom není ukrytí nějaký "umělecký podtext" génia, kterému třeba jen nerozumím a přes svou nevyzrálost jej přehlížím. Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Už za časů, kdy nás tam jako absolventy lákali, si soudný člověk musel říct ne.
  Za sebe (a své vzdělání) mohu zkritizovat jen "jazykovou" a "grafickou" stránku - těžko říci, která je horší. Ok, dobře, je to jen "microsite", ale takový jazykový projev, zamrzlý na úrovni roku 2000? Zlatá moje Masaryčka!

 4. Bez znalosti zadání a dodaných podkladů se těžko kritizuje. Za texty agentura nemůže. Za obrázky asi také ne...

  HTML kód si hodnotit netroufám.

  Fa si to schválila, tak mají co chtěli

 5. Fnkčnost ok - jen bych přidal do .section .content - line-height: 1.5em; (odsazení řádku, blbě se to čte) a zrušil (nebo upravil) fixované záhlaví - zabírá celkem dost místa (na notebooku mi zabírá 1/5 prostoru) .

  Grafika nenadchne
  font Cousine taky nebude mým favoritem

 6. ten postupne psanej text je peklo, ani nahodou nemám pul dne abych si pockal az se to napise.
  vzhled taky neprijemnej

 7. Nevím, nepříjde mi to špatné. Řekl bych, že recese:))) Vtipně pojaté vytvoření stránek. Humor asi není pro každého:) Možná bych to spíš viděl trochu moderněji pojaté, ale to by už nemělo takový efekt :)

 8. Tak tedy nevím, ale od PRII bych čekal víc :-) osobně se mi to nelíbí ani náhodou, ale nevím jaké měli zadání, že vytvořili takový hnus.

 9. Citace Původně odeslal RK Zobrazit příspěvek
  Tak tedy nevím, ale od PRII bych čekal víc :-) osobně se mi to nelíbí ani náhodou, ale nevím jaké měli zadání, že vytvořili takový hnus.
  Spíše to vypovídá o "kvalitě" zadavatele a ne o agentuře, která jeho zadání zpracovala.

  Poslední slovo snad má zákazník...

 10. Nevím, ale agentury, snad také vymýšli koncepty. Né jen dostanou od zadavatele přesnou specifikaci a udělejte nám tohle a tohle. Pria tyto věci také vymýšlí. Myslím, ale že zas nějak špatné to není.

 11. U vzhledu grafikovi ujela ruka s sumem trosku vice, nez je zdravo... Na druhou stranu, kdyz si to schvalili, je to jejich boj.

 12. Tak předpokládám, že fakulta neřekla, chceme takové pozadí, takový obrázek sem a sem, ale chceme tohle a mělo by to splňovat tohle, agentura pak vymyslela návrh, který však fakulta musela schválit, "chyba" je na obou stranách...

 13. Celkově to není tragédie, ale problémy tam jsou. Nechci soudit Priu, dělají dobré věci, ale třeba jen dostali málo zaplaceno :-) nebo neměli podklady a byli pod tlakem termínu, tak nebyl čas řešit věci jako:
  • Stránka nemá chytlavý nadpis. Logo není nadpis a "O fakultě" také ne. Web hned nahoře křičí PODEJ PŘIHLÁŠKU, aniž by k tomu dal nějaký snadno viditelný důvod.
  • Úvodní 2 bloky textu jsou docela dlouhé. Když jsou tam zmíněné obory, mohly by to být prokliky níže na popis oborů. Alespoň se tím naruší monolitičnost těchto bloků textu. Také by v úvodních blocích mohly být odkazy testimonialy dole. A nejradši bych místo těchhle bloků dal 4-6 důvodů s ikonami, proč studoat IT na UTB.
  • Texty jsou až moc nafouklé a na mě působí nevěrohodně. Že bych s vystudovaným bakalářem v oboru IT v administrativě mohl toto? "Nakonec povedeš vlastní tým lidí, nebo budeš aktivně participovat na těch nejzajímavějších firemních či státních projektech."
  • Reference dole jsou ve stašně úzkých boxech a blbě se to čte. Mřížka 2 x 2 by vytvořila příjemnější délku řádku textu. Taky by to chtělo věrohodnější reference - reálnou fotku a citaci.
  • Ač mi to původně nevadilo, tak ty tečky na pozadí (šum/vesmír) mají zřejmý pattern, což působí lacině.
  • Dost mě štve, že se nelze prokliknout na seznam předmětů v tom daném oboru. Ajťák je zvídavý tvor a mě, jakožto ajťáka nezajímá reklamní bullshit okolo, ale chci vidět seznam předmětů s popisem jejich náplně. Kupodivu to spousta škol stále nechápe. Pro mě je ta škola jako zajíc v pytli.
  • A jako poslední důvod bych uvedl: jsou cílovka jen lidi ze Zlína nebo i z Moravy či Čech? Zlín je krutě daleko, ale pokud existuje dobré spojení vlakem nebo autobusem z Brna a Prahy, tak bych se tím pochlubil (na konci stránky).

  Tom

Hostujeme u Server powered by TELE3