IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 41 z 41

Portfolio ke zkritizování - Zapálený logotvůrce

 1. Problémem nejsou obrázky, které se načítají až s obsahem a v nejhorším případě se dají načíst dopředu (a je tedy škoda je v tomto případě nějak drasticky komprimovat), ale množství http požadavků. Načítáš 10 (!) css souborů, 20 (!) javascript souborů a z toho polovinu už v hlavičce. Kdyby sis dal tu práci a zkomprimoval to, tak ti web bude lítat jak splašenej.

  <link href='//fonts.googleapis.com/css?family=Raleway:100, 400,300,600,700,500,200|Open+Sans:200,300,400,600, 800|Montserrat:200,300,400,600,700,800|Montserrat: 200,300,400,600,700,800|Montserrat:200,300,400,600 ,700,800|Montserrat:200,300,400,600,700,800|Montse rrat:200,300,400,600,700,800|Open+Sans:200,300,400 ,600,700,800|Montserrat:200,300,400,600,700,800|Mo ntserrat:200,300,400,600,700,800|Montserrat:200,30 0,400,600,700,800|Montserrat:200,300,400,600,700,8 00|Montserrat:200,300,400,600,700,800|Montserrat:2 00,300,400,600,700,800|Exo:200,300,400,600,700,800 |Open+Sans:200,300,400,600,700,800|Open+Sans:200,3 00,400,600,700,800&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
  Tohle je taky velký kámen úrazu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Stránky se mi líbí. Nečetl jsem celou diskuzi, tak to možná již někdo zmínil, ale chybí mi tam adresa, telefon a třeba nějaká provázanost s FB.

 4. Ondřej Veřtát > Já si dal tu práci, že jsem jeden celý den věnoval hledání různých cest komprimace. Ale jaksi mi onebit neumožní přístup do htacessu a nemůžu používat gzip. Ty CSS taky neovlivním, javascript taky ne, je to uvnitř šablony. Zkusím se k tomu ještě naposledy vrátit, ale pochybuji, že s tím pohnu. Jinak ano, z těch asi 8 vteřin načítání (při 5/1 mbps) je skoro 5 vteřin javascript a 2 vteřiny css...

  Ty fonty taky neovlivním. V administraci šablony mám nastaveno, že tahám tyhle fonty, ale nikde nemůžu nastavit, aby se tahaly jen určitý řezy.

  macula > Díky.

  V adrese popravdě nevidím smysl, když 100% řešení zakázek probíhá online. Na firmy.cz ji mám, ale na web ji dávat nechci, aby mě nikdo neotravoval (už tak mi přicházely různé "spamy").

  Telefon také uvádět nechci, hovory z hloubi duše nesnáším a volám jen když je to nezbytně nutné a když se domluvíme předem. Výjimkou budiž pár klientů, co často volají i mimo pracovní dobu, kdy se stejně k té práci nedostanu a nakonec se to řeší znovu po mailu. Ze zkušenosti vím, že když se soustředím na zakázku, tak po každém telefonátě trvá dost dlouho, než se dostanu na stejnou úroveň soustředěnosti. Zhoršuje mi to tedy produktivitu a je to nefér vůči klientům, na jejichž zakázce pracuji. Plus zastávám názor - a mám odzkoušeno - že 99% věcí jde vyřešit písemně a daleko lépe, než hovorem. :)

  Facebook nechci provazovat (kdo chce, najde mě), protože mi to přijde neseriózní na běžnou spolupráci - je tam tendence si automaticky tykat a nechci být ovlivňován tím, že vidím na profilovkách klientů jejich děti apod. A naopak nechci, aby oni nahlíželi na můj nepracovní život, protože jim do něj nic není a mně není nic do jejich života. :-) Proto mi plně vyhovuje e-mail, kde navzájem nevznikají žádné ani podvědomé předsudky a řeší se čistě práce.

 5. Také preferuji emailovou komunikaci, vše se dá snadno dohledat. Nicméně si myslím, že si tímto zbytečně redukuješ počet potencionálních zákazníků. Někdo prostě preferuje telefonní kontakt a chybějící adresa na mě osobně působí, tak nějak neprofesionálně.

 6. Ano, jsem si toho vědom. Lidi, co preferují mobil, tak si mě často vyhledají (přes ty firmy.cz). Většinou po mně chtějí logo a musí stejně zodpovědět dotazník z webu. Jednou jedinkrát klient trval na tom, že mi ho zodpoví do telefonu. Volal po 22:00, dle mě snad i opilý, 10 minut procházel otázky a nakonec mi řekl "nebo víte co, mně možná bude stačit, když najdete nějakej hezkej font a napíšete moje jméno". Jindy mi zase někdo volal v 7 ráno, že by chtěl leták, tak jsem jim řekl, ať sepíšou zadání do mailu (protože tam figuruje textace, obrázky atd., což je po hovoru nesmysl řešit).

  Jak říkám, pokud se s někým dohodnu předem, není problém. Ale jinak obětuji nějakou zakázku pro svůj klid. Tak či onak se data posílají přes mail, takže nevidím problém v prvotním kontaktu toutéž cestou. Je to už offtopic, ale mám k tomu osobní důvody. Dřív jsem byl workoholik a napomáhaly k tomu právě telefony. Pak jsem si jasně stanovil pracovní dobu a dobu na odpočinek a nechci, aby mi do toho něco zasahovalo. Tak či onak se k té práci dostanu, až otevřu mail, takže několikavteřinový hovor typu "Jste na mailu? Poslal jsem vám zadání na zakázku" je redundantní.

  Adresa - beru na vědomí, popravdě to je ale poprvé, co adresu někdo zmínil. U mnoha grafiků jsem ji také nikde neviděl. Web jsem chtěl držet co nejstručnější. Navíc bych v budoucnu rád pokračoval v cestování, takže by mě doma stejně nikdo nezastihl. :)

 7. S telefonem taky souhlasím. Je to hodně věc oboru, v jakém člověk dělá.
  Na firemním webu jej máme, nicméně je to spíše jen položka do databáze marketingových firem, co mají potřebu něco nabízet, zákazník snad nikdy nevolal na slepo.

  Jinak ta adresa. To že by někdo k Vám chodil nebo něco posílal, toho se bát nemusíte. Nicméně pro spoustu zákazníků je to určitým vodítkem. Tam, kde schází adresa je vidět, že se člověk schovává za anonymitu, což nepůsobí dobře. Takže za mě adresa určitě ano .

 8. Kliknul jsem na stránku a chvíli hledal kde je nějaké "vstupte" nebo na co kliknout abych se dostal dál. Až po chvíli mi došlo že tam nic takového není ale roluje se dolů. Jasně, pro plno lidí je to "samozřejmé" ale ty necílíš na grafiky, ale na lidi z firemní oblasti co by jen chtěli nějaké logo. Takže mohou klidně odejít s pocitem, že máš stránky teprve ve výstavbě a nic kromě úvodní fotky tam není.


  Jinak pokud bych se nechal takhle vyfotit jako hlavní motiv prezentace (což nepokládám za dobrý nápad, tedy pokud nejsem kromě skvělého grafika taky sexy modelka ;-) tak bych si vzal nějakou padnoucí košili. Mám pocit že tahle je ti těsná :-)

  ---------- Příspěvek doplněn 03.02.2015 v 13:41 ----------

  Nějak mi uniká smysl "dotazníku pro sestavení zadání" jako PDF. Pokud bych to měl jako zákazník opravdu vyplňovat, tak to udělej jako zaškrtávací jako HTML. Dost pochybuju že normální nedočkavý zákazník bude kopírovat části PDF do nějakého Wordu, všechny ty otázky poctivě vyplňovat a pak ti to následně ještě pošle zpátky do emailu. To spíš vezme telefon a zavolá ti... teda pokud na tebe někde sežene číslo.

 9. mytrix > Souhlasím, být v jiném oboru, tak bych k telefonu jistě přistupoval jinak. Té adrese rozumím. Nu, pod anonymitu se doufám neschovávám - na to naráží už úvodní fotografie, celkem velké vyobrazení jména a pak sekce "Kdo jsem". Ještě nad tím tedy, popřemýšlím, možná to vložím do patičky.

  Kovboj > Díky za reakci. Nad tím jsem také nedávno přemýšlel, zda to všem dojde, že mají scrollovat. Chtěl jsem to vyřešit tím, že zmenším fotku na výšku, aby koukala první řádka log a člověku to bylo hned jasné. Ale šablona to jaksi vždy roztáhne na výšku, ať dělám co dělám... pokusím se to nějak vyřešit.

  Jinak jsem designer, ne módní stylista. :-) Poznámku beru na vědomí, ale budiž to jedna z dalších "zpráv", co web sděluje: neřeším vzhled, soustředím se na svou práci.

  Co se týče dotazníku, tak zatím nikdo neměl problém napsat odpovědi do mailu jednoduše tak, že napsal 1) odpověď, 2) odpověď atd. Někdo kopíruje texty 1:1 a pár lidí už printscreenovalo ty ukázky log a zakroužkovalo, co chce. :-) Ale nad DOC dotazníkem také dlouho uvažuji. Jen mi přijde, že PDF je zobrazitelné úplně všude, což nevím, zda platí u DOCu. PDF si běžný člověk prohlídne i na mobilu. K docu už musí mít nějakou appku tuším? Nevím..

  Každopádně ok, asi tam dám 2 tlačítka - doc a pdf. Díky. Jinak jak jsem psal, dotazník formou telefonu je dle mě nesmysl a ztráta času pro obě strany. Zkoušel jsem si psát během hovoru poznámky, ale fakt to nešlo.. Zatímco když to mám černé na bílém, vezmu to jak nákupní seznam a jdu na to postupně.

 10. Tak vyplnitelné lze udělat i PDFko. Pokud byste měl zájem, se ozvěte do zpráv :)

 11. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  pod anonymitu se doufám neschovávám - na to naráží už úvodní fotografie
  V době fotobank taková fotka vůbec nemusí znamenat, že to jsi ty :-)  Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Chtěl jsem to vyřešit tím, že zmenším fotku na výšku, aby koukala první řádka log a člověku to bylo hned jasné. Ale šablona to jaksi vždy roztáhne na výšku, ať dělám co dělám... pokusím se to nějak vyřešit.
  Co doplnit nějaká loga už na tu fotku, třeba tak aby byla vidět jejich horní polovina? Lidem dojde že dole je pokračování a zkusí zaskrolovat.

  Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Jinak jsem designer, ne módní stylista. :-) Poznámku beru na vědomí, ale budiž to jedna z dalších "zpráv", co web sděluje: neřeším vzhled, soustředím se na svou práci.
  Pro plno lidí (mě ne, i když třeba manželka z toho radost nemá :-) je právě i ten vzhled důležitý detail...

  Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Co se týče dotazníku, tak zatím nikdo neměl problém napsat odpovědi do mailu jednoduše tak, že napsal 1) odpověď, 2) odpověď atd. Někdo kopíruje texty 1:1 a pár lidí už printscreenovalo ty ukázky log a zakroužkovalo, co chce. :-) Ale nad DOC dotazníkem také dlouho uvažuji. Jen mi přijde, že PDF je zobrazitelné úplně všude, což nevím, zda platí u DOCu. PDF si běžný člověk prohlídne i na mobilu. K docu už musí mít nějakou appku tuším? Nevím..
  Nejde ani o to zda PDF nebo DOC. Tady spíš jde o to proč to není HTML - které si každý skutečně prohlídne všude bez složitého. A klidně to tam případně může i zaškrtat a odeslat. Není tam podle mě graficky nic složitého nebo specifického proč by dávalo PDF smysl.

  To že se ti někdo ozve nemusí znamenat že je to ok. Jen že z deseti lidí co by mohli mít zájem to jeden přece jen vyplnil a devět odešlo.

 12. mytrix > No jo vlastně, živé PDF přes Acrobat. :-) Jen je problém, že někteří klienti se chtějí rozepsat doprodrobna, takže bude vhodnější opravdu ten .DOC, kde nebudou limitováni rozsahem. Ale nad živým pdf se také zamyslím, díky.

  Kovboj > Většině to snad dojde. :-) Jinak ano, nějak tak to chci vyřešit. Ale nevím, zda přímo na fotku dodat loga, to by pak při scrollnutí vypadalo divně, kdyby tam byly jakoby dvakrát.. nu, nějak to vymyslím.

  Fotku možná v budoucnu nahradím, ale zatím jsem s ní spokojenej, prostě to vyjadřuje, jakej jsem. Košile už teda moc nenosím, co jsem skončil školu, ale i tak mě lidi nikdy neviděli dokonale nafintěnýho, prostě to ke mně nepatří.. Pokud nekoho odradí má košile, tak se s tím holt musím smířit. :)

  PDF dle mě smysl má. Je možné ho stáhnout a pročítat offline (či i vytisknout), a zamyslet se nad ním. HTML formulář mě vůbec nenapadl a nevím, zda je v té šabloně reálný (koukám, že se z toho stává univerzální výmluva :)). Zatím mi plně vyhovuje to, že mi přijde mail s úvodním slovem od klienta a pod tím příloha s vyřešeným dotazníkem anebo odpovědi přímo v mailu. Přišlo by mi neosobní, kdyby mi přišel formulář z webu. Navíc do té přílohy mi rovnou klienti přidávají různé ukázky či styl, co se jim líbí, anebo nějaké své vlastní náčrty.

  Takže HTML cestou se vydat nechci, ale nechám si to projít hlavou. Spíše půjdu cestou toho živého PDF anebo DOC. V obou případech to lidem usnadní vyplňování oproti stávající verzi.

  ---------- Příspěvek doplněn 03.02.2015 v 17:31 ----------

  Tak tedy:

  Kauza dotazník - vyřešena vytvořením .DOC dotazníku. PDF jsem odstranil úplně.
  Kauza "stránka ve výstavbě?" - snad vyřešena přidáním třetího řádku textu, který naznačuje, že úvodkou to nekončí.

  Je to takto, myslíte, lepší? Dotazník asi stoprocentně, úvod doufám. Peru se tu s tím a vždy je fotka fullscreen. Nápad s vložením log přímo do fotky je celkem dobrý, jenže jak je to responzivní, tak má vždy fotka jiné proporce a tudíž by to nešlo naštelovat pro všechny situace...

  // Ještě se mi podařilo to tedy konečně minifikovat: PHP o 1200ms, JavaScript o 5000ms, CSS o 1800ms :). Nějaký custom něco tam vylezlo o 1000ms, ale to je zanedbatelný. Ikdyž stále tam lítá hodně requestů, tak je to nyní daleko rychlejší.
  Naposledy upravil lVlorf3us : 03.02.2015 v 18:29

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3