Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Sklik blokuje PPC na affiliate weby

 1. Dnes nám Sklik zablokoval komplet účet na web - affilil s parfémy. Nechci sem dávat link, nicméně je to klasický affil web - popis produkt, link na matečný shop z buttonu s affil linkem. Web jsme propagovali přes PPC od Skliku. Důvod blokování: duplicitní inzerce. Viz http://blog.sklik.cz/duplicitni-inzerce/

  Zdůvodnění od pana administrátora Nováka:

  Dobrý den,

  jedná se o stránky, které byli vytvořeny za účelem přesměrování uživatele na stránky parfemy.cz. Tato metoda je vnímána jako zakázaná optimalizační technika.

  Pro povolení inzerce odstraňte přesměrování na web parfemy.cz.

  S pozdravem

  Alexandr Novák
  Administrátor Skliku

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A pointa je kde? Však to zablokování je v pořádku.

 4. Affil stránka a její bloknutí je v pořádku?

 5. Ano je to v pořádku. Je to stránka bez hodnotného obsahu.

 6. Ona otázka je spíše : jak to přesměrování probíhalo? (automatizovaně / po kliku uživatelem )?

 7. "parazitování"

 8. A co kdyby to byl obsahový magazín s vysokou přidanou hodnotou a affiliate odkazy?

 9. Citace Původně odeslal Affil Lypo Zobrazit příspěvek
  A co kdyby to byl obsahový magazín s vysokou přidanou hodnotou a affiliate odkazy?
  To už je něco jiného. V případě tazatele jde pravdopodobně jen o nalákání lidí na svůj web, jehož jediným cílem je ho předat na další web. A prostě Seznam.cz tak rozhodl, tak není co řešit.

 10. Ale tak dává to rozum. Představte si, že jste majitel např. parfemy.cz a platíte si PPC, no a napadne vás, že uděláte ještě dalších 5 microstránek, které budou odkazovat na mateřský web a zase si zaplatíte PPC, abyste vytesnili konkurenci a zabrali všechny placené odkazy ve full textu. Je jasné, že Seznam proti takovým duplicitám bojuje.

 11. V tom případě musí blokovat seznam.cz i agregátory slev, které fungují na stejném principu affilu -> odkazování.

 12. Asi máš ten web nicmoc a bylo to moc nápadné. Affil weby jsem normálně v Skliku inzeroval. Záleží jak ten web vypadá a jak moc je to "hulvátské".

  Udělej to pořádně a projde to.

  A nebo si z Parfemy.cz stěžovali, protože jim paraziješ na brandu, v tom případě bych tě také zaříznul.

 13. Duplicitní inzerce je normálně proti pravidlům a Sklik takové účty blokuje vždy a obratem poté, co je ruší. Když je tam přesměrování na parfemy.cz a vedle toho si parfemy.cz kupují reklamu pravděpodobně na stejná klíčová slova, tak je snad jasné, že systém nemůže poslat uživatele na stejnou cílovou doménu z více různých odkazů.

 14. Vyjádření seznam.cz
  Podle smluvních podmínek Skliku mohou být webové stránky propagovány pouze z jednoho účtu (Smluvní podmínky - Seznam Nápověda). Inzeráty byly zamítnuty, jelikož na „stejné“ webové stránky odkazuje v inzerátu již někdo jiný (stejný design, informace, nabídka, společnost ...). V případě duplicitní inzerce povolujeme inzerci účtu s nejstarším datem, novější inzerce je následně zamítána.

  Pokud chcete v dané oblasti inzerovat, bude zapotřebí vytvořit si vlastní webovou prezentaci, na vlastní doméně a s vlastním obsahem.

  Smluvní podmínky:
  Smluvní podmínky - Seznam Nápověda
  Zákazník se dále zavazuje nezakládat nebo pomocí třetí strany neprovozovat v systému Sklik dva nebo více účtů pro propagaci týchž webových stránek na stejné doméně nebo více stránek na samostatných doménách se stejným nebo zaměnitelným obsahem.

  Nápověda:
  Nepovolený obsah - Seznam Nápověda
  Cílem Skliku je poskytovat uživatelům vyhledávače Seznam.cz a dalších zapojených partnerských webů sítě Sklik cílené, kvalitní a neopakující se nabídky. Není tedy dovoleno jednomu zadavateli propagovat ze dvou nebo více účtů stránky na totožné doméně nebo stránky na jiných doménách, které jsou však pro uživatele snadno zaměnitelné.

 15. Tohle uz dela delsi dobu.

 16. Škoda, že Eggh nenapsal, jestli opravdu linkoval v inzerátu na parfemy s parametrem nebo měl affil web s odkazy, moc to z toho popisu nejde poznat.

  Jinak mi taky sklik vyhodil affil web - normální stránka s textem, fotkou a odkazy na cílový web, ale jako důvod uvedli úplně něco jiného. Takže fakt nevím, co přesně může být a co už ne. Hodně lidí má stránku, trošku textu, fotky a rovnou affil linky a v poho jim to projde.

 17. Citace Původně odeslal mich4l Zobrazit příspěvek
  Škoda, že Eggh nenapsal, jestli opravdu linkoval v inzerátu na parfemy s parametrem nebo měl affil web s odkazy, moc to z toho popisu nejde poznat.
  já jsem to pochopil, že v PPC propagoval vlastní webovou stránku....

  Citace Původně odeslal Eggh Zobrazit příspěvek
  Nechci sem dávat link, nicméně je to klasický affil web - popis produkt, link na matečný shop z buttonu s affil linkem.

Hostujeme u Server powered by TELE3