Chcete si koupit Webtrh?
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Názor na nové portfolio

 1. Dobrý den.

  Konečně jsem se odhodlal dopracovat koncept z dřívějška a dopadlo to takhle: www.grysom.cz

  Co na to říkáte? Líbí/nelíbí?

  S pozdravem,
  Matěj Malecha

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Vyhrál bych si trochu s tou hlavičkou. Píšeš tam, že design je důležitý prvních 5 sekund, pak jde o text. Proč vpravo nedát odpočítávání, změní se to po 5 sekundách a skočí tam to hlavní, co jsi chtěl říct (tedy to, že pak jde o text)?

  Takhle jak se mění ta hlavička, tak to nemá podle mě moc velký smysl.

 4. @Petr Homoky To byla původní myšlenka, nakonec jsem se dopracoval k tomuhle, ale ještě to promyslím. Každopádně díky za názor.

  EDIT: Tak jsem to předělal na ten odpočet.
  Naposledy upravil grysom : 28.08.2014 v 20:39

 5. Doporučuju to hodit nějakému kodérovi...V Chromu se nenačítá ten "design blok" - rovnou tam jde vidět text a přes něj hloupě bílé odpočítávání. V Mozille tam naskočil nějaký barevný obdélník, odpočítávání mi šlo napoprvé až do mínus trojky, napodruhé to už bylo ok... Vlastně nevím, jak to má správně vypadat :)

  Jinak mě osobně akorát rozčiluje, jak je blok textu zarovnaný na střed, ale samotný text vpravo... nevím, zda by zarovnání textu na střed něco vylepšilo, ale takhle mě to poněkud "tahá za oči", je tam nějaká disproporce...

  Ale jinak se mi to vizuálně líbí, obsahově bych to možná krapet rozšířila (ale stručnost mám obecně ráda). Proč bych si vlastně měla vybrat tebe a co vlastně nabízíš? (Nezdůvodňuj to tady, ale na webu ;))

 6. @Katrin Je možné, že jsi chytla zrovna chvíli, kdy jsem tam něco měnil. :) V Chromu už se mi vše zobrazuje jak má, v Mozille také. Který text máš namysli v druhém odstavci? Jinak díky za podněty.

 7. Za mě lepší, ale udělal bych to opačně. 5,4,3,2,1. Takhle nevím, do kolika budeš počítat. Jo a dal bych to jak očísla, ne slova. Navíc nakonec nějakou pěknou animaci na ten přechod. Je to moc násilné.

 8. @Petr Homoky Otočit pořadí by asi bylo dobré, ale nechám tam slova. Zkoušel jsem čísla a na to je ta plocha moc velká, jsou tam pak utopená.

 9. Citace Původně odeslal grysom Zobrazit příspěvek
  @Katrin Je možné, že jsi chytla zrovna chvíli, kdy jsem tam něco měnil. :) V Chromu už se mi vše zobrazuje jak má, v Mozille také. Který text máš namysli v druhém odstavci? Jinak díky za podněty.
  Mně to pořád zlobí, viz náhled: Název: screen-tmp.jpg
Zobrazení: 259
Velikost: 20,3 KB

 10. To je zvláštní, ten spodní div by měl mít atribut display: none po celou dobu, co běží odpočítávání...

 11. Osobně se mi líbí text, celkově. Určitě se v budoucnu ozvu :). Design bych tolik neřešil, přece nechci od vás webdesign, ale kvalitní články. A jak říkám, text na mě zapůsobil, takže splněno.

 12. grysom

  Chtělo by to fakt lepšího kodéra. Tak jednoduchý web by se měl korektně zobrazit i ve starších prohlížečích. Já kupříkladu v IE 9 vidím tohle: http://klient.plavacek.net/grysom.jpg
  Naposledy upravil Plaváček : 29.08.2014 v 08:51

 13. Osobně bych do kontaktů doplnil tvé jméno.
  Když bych tě po přečtení webu chtěl kontaktovat, tak sice vím kam se ozvat, ale nevím jak tě oslovit.

 14. tiež mám záhlavie rovnako ako Katrin

  Ale iné som chcel. Mne sa stránka nepáči vôbec. Tvrdíš, že dizajn je dôležitý len prvých 5 sekúnd. Tých 5 sekúnd potrebuješ na to, aby som na stránke chcel ostať aj po nich.
  Osobne by som si myslel, že web je nedostavaný a zavrel by som ho bez prečítania.

 15. Uf. Tak předně, jsi copywriter, ale hned v první větě řešíš jiný obor, navíc je ta věta nesmysl. Zřejmě si pleteš design s grafikou webu, to není to samé - proto se raději drž svého kopyta :) Chceš prostě říct že obsah prodává, a v tom jsme zajedno, ovšem design má za úkol obsah správně prezentovat, takže na něm nezáleží jen prvních 5 vteřin, to není jako když ti jídlo upadne na zem.

  Design měl být asi minimalistický, ale není tam důraz na správné věci (např. typografie), takže je ve výsledku akorát primitivní a selhává v tom, co jsem popisoval výše. Dobrým příkladem jak se efektivně prezentovat je http://www.pabeni.cz/ - tam mají texty šmrnc, nejsou to zbytečné okecávačky a jsou informativní bez toho, aby šlo o suše předkládaný obsah. Má to osobnost a dobrý design, který s obsahem pracuje skoro bezchybně.

  U tebe to bohužel nevidím. Je tam náznak toho, že by ústředním motivem mohlo být kouzlo slova, ale vše je napsané kostrbatě, nemá to návaznost, je to prostě takový proud myšlenek, který působí, že jsi to na web dal tak, jak jsi to ze sebe vysypal. Věřím že to tak není a že jsi nad tím přemýšlel, ale bohužel, je lepší to říct na rovinu, zatím to není moc dobré. Ne na to, abys mohl říct, že tvoje texty zákazníka uhranou, když předchozí věta začíná "Ve zbylém čase záleží". Tenhle obrat je prostě divný, jak kdyby ses vyjadřoval o minulosti, jinak by snad lépe sedělo zbývajícím. Obě úvodní věty jsou prostě nevhodné a musím to tak pitvat, protože to je první věc, kterou návštěvníka oslovíš.

  Konkrétní rady - zkus se soustředit na ústřední motiv svého webu. Napiš rovnou co děláš, nejdi na to stylem, že se ptáš zákazníka co hledá a pak mu řekneš, že má štěstí, protože to náhodou děláš... a neříkej až na pátém řádku, že jsi copywriter. Pokud nemáš skutečně důležité věci, které bys měl vypsat, můžeš klidně dál krátit. To, že píšeš newslettery a letáky nepotřebuje mít samostatnou větu a nemusí to být formou malého seznamu, prostě to hoď do jedné věty s tím, že píšeš obsah pro weby, letáky a newslettery. Problém není v tom, že by texty byly příliš dlouhé, ale že jsou v nich i tak drobné zbytečnosti, které kazí dojem. U referencí bych dal jako odkaz celé položky a určitě nějakou barvou, protože na první pohled jsem si myslel, že to nikam nevede. Pokud máš černobílý web, interaktivní prvky bys měl odlišit barvou.

  Už si nepamatuji, jak vypadal předchozí pokus, ale myslím že jsem byl negativnější, a tady vidím potenciál, takže bych řekl, že je to zlepšení :) Popravdě, v něčem mi to připomíná moje texty, když jsem se před několika lety snažil sepsat něco zajímavého na své portfolio, takže v tom trochu vidím problémy, které mi na webtrhu vytýkali, ale které jsem v té době neviděl.

  // To, že ono dramatické odpočítávání pořádně nefunguje už zmínili všichni přede mnou...

Hostujeme u Server powered by TELE3