360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 26 z 26

Posouzení loga

 1. Pěkný den všem,

  rád bych vás poprosil o názor na dvě loga. Nejsem grafik a neživým se grafikou ani příbuznou prací, ale v poslední době mě děsí, co je u nás ve městě vypouštěno profesionálními grafiky (loga, plakáty - včetně oficiálních městských akcí).

  Nemám ambice fušovat do grafického řemesla, ale rád bych znal názor, zda mé snažení alespoň za něco stojí :-) a zda si mohu dovolit kritizovat.

  Levé logo od profesionála - varianty v pravo jsou mé

  Název: logo_maraton.png
Zobrazení: 734
Velikost: 106,6 KB

  Děkuji za názory

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Vaše varianty jsou lepší, máte odkaz na web či portfolio toho "profesionála" ?

 4. Také se mi víc líbí Váš nápad. Je originálnější, nicméně ještě by chtěl dotáhnout.

 5. Varianty vpravo jsou velice zdařilé - zpracování i nápad na profesionální úrovni, téměř bez jediné výtky. Za mě je to zde po dlouhé době jedna z mála prací, která stojí za kritiku a takzvané "fušování do grafického řemesla" byste dle mého mohl klidně ještě zvážit. K logu na levé straně se vyjadřovat nebudu.

 6. Určitě být vámi, tak své nápady zkouším realizovat. Také mě více sympatizuje Vaše logo :)

 7. Vaše ukázky jsou celkem podařené, tedy které pracují s mostem v normální pozici...:-) Most nad hlavou běžce už je dost mimo.
  I když chápu, že to měla být asi královská koruna. Jen je pro Písek prostě most dominantou, proto jej otočit, no nevím.

  Jinak když se podíváte na současné logo města, logo první tedy to profi vychází z něj, což je myslím správné.
  A není zase až tak šílené... :-) K současnému městskému logu více sedí (možná by neškodila jednodušší korunka + text mimo "erb", ale to je jen můj názor).

  Ať tak, či tak, vždy dokážeme udělat k logu nespočet variant, které jsou lepší nebo horší..

 8. V první řadě je třeba mít v ruce konkrétní zadání a teprve potom lze hodnotit, co je lepší. I když se mi 2 vaše varianty líbí více, nemusejí odpovídat konkrétním požadavkům, které pořadatel měl.

 9. Logo vlevo, od profesionála, bych nepovažoval za špatné. Koruna je sice zbytečně moc složitá, ale jinak má logo vlastnosti, které by mělo mít.

  Vaše návrhy jsou velmi zdařilé. Akorát jak již zmínil Michal Mojzis, zpracování koruny trochu pokulhává. Také by se dalo pohrát více s názvem. Dle mého je použito zbytečně moc řezů písma.
  Naposledy upravil Aveso : 07.07.2014 v 17:53

 10. Děkuji všem za reakce,

  DKL - jde o místní reklamní agenturu, nemají web s ukázkami prací

  Michal Mojzis - souhlasím, že je třeba brát ohled na různé souvislosti

  hampl.david - nešlo o veřejnou soutěž, tudíž zadání neznám, ale předpokládám, že znělo: "Udělejte mi logo". Jinak souhlasím.

  Konkrétně maraton je soukromá akce, ne městská, ale spíše než o kritiku tohoto loga mi jde o celkové zlepšení situace ohledně grafických materiálů jak města, tak fyzických osob. Hlavně na městě by se měli zamyslet - například toto je web největší každoroční akce - http://dotknisepisku.cz/

 11. Citace Původně odeslal BRHPTR Zobrazit příspěvek
  Děkuji všem za reakce,
  Konkrétně maraton je soukromá akce, ne městská, ale spíše než o kritiku tohoto loga mi jde o celkové zlepšení situace ohledně grafických materiálů jak města, tak fyzických osob. Hlavně na městě by se měli zamyslet - například toto je web největší každoroční akce - http://dotknisepisku.cz/
  Ou... Jsem to zapnul a vzbudilo mi to psa! Příšernost.

 12. Vaše logo ako sa v diskusii uviedlo, má grafické nedostatky, na rozdiel od profesionálneho loga.
  Spodný most je naklonený, čo nevyzerá dobre, pôsobí to ako zle nakopirované. Potom je tu oveľa zásadnejšia otázka. Nie som znalec miestnych pomerov, ale prečo práve mosty?

  Rozhodne za logo profesionála.

 13. Citace Původně odeslal Gabonator Zobrazit příspěvek
  Vaše logo ako sa v diskusii uviedlo, má grafické nedostatky, na rozdiel od profesionálneho loga.
  Spodný most je naklonený, čo nevyzerá dobre, pôsobí to ako zle nakopirované. Potom je tu oveľa zásadnejšia otázka. Nie som znalec miestnych pomerov, ale prečo práve mosty?

  Rozhodne za logo profesionála.
  Na mostě se startuje a hlavně je to dominanta města

  Za názor na logo děkuji. Jak už jsem psal, nejsem profesionál a rád si vyslechnu, co je špatně...

 14. Líbí se mi Vaše práce - mírné naklonění? A co má být! Nesnáším ušláplý, rovnoměrný design... Vaše je víc fresh. Dotáhnout trochu styl a je to ok ;)

 15. Most je rovný. Proč by na logu měl být nakřivo? Pokud je v tom záměr, musí být k dispozici příběh, který tuhle nuanci vysvětlí. Není-li k dispozici žádné vysvětlení, pak je to jen clipart. Ne logo. :)
  Naposledy upravil Plaváček : 07.07.2014 v 16:32

 16. Určitě se mi Tvoje logo líbí.

 17. Můj názor je, že vaše loga jsou živější a mají dynamiku - takže ano jsou hezčí. Ale jak už zde bylo zmíněno , neznám zadání a nemohu posoudit zda vyhovují požadavkům zadavatele.

 18. Obě loga mi přijdou na stejné úrovni. Nechci Vám ubírat na nadšení, protože úspěch by se měl posuzovat podle překonaných překážek a pokud jste to nedělal, tak všechna čest, jste asi docela dobrý, ale do loga to má daleko - normální průměrné barvy, normální fonty, obrázek bez obsahu a myšlenky. Každý logař si udělá minimálně 50 různých kombinací fontů a už to by to posunulo o level výš- neni na tom vidět vůbec žádná práce, prostě je to "daný dohromady". Nevidím důvod proč bych si to měl dát na tričko, na auto, na samolepku - prostě z toho měl prachsprostou radost, že to je pěkný - je to, aby to bylo...bez myšlenky, bez chuti a bez zápachu :-) P.S. Prostě jako většina log na CZ internetu...
  Naposledy upravil hrodek : 07.07.2014 v 16:48

 19. Ještě jednou děkuji za reakce,

  Plaváček - Most se dá z určitého pohledu vidět i takto, ale přiznávám, že v logu (clipartu) to žádný příběh nemá.

  hrodek - Děkuji za podnětný komentář. Na nadšení mi určitě neuberete - naopak, jsem rád za kritiku, na základě které se dá nad něčím zamyslet a něco si odnést.

 20. Citace Původně odeslal hrodek Zobrazit příspěvek
  ...bez myšlenky, bez chuti a bez zápachu :-) P.S. Prostě jako většina log na CZ internetu...
  Včetně toho Tvého... http://www.psaniwebu.cz/

 21. Citace Původně odeslal Webnia.cz Zobrazit příspěvek
  Včetně toho Tvého... http://www.psaniwebu.cz/
  Ano, souhlasím. Včetně toho mého a včetně toho tvého...je to přesně tak, jak říkám...nuda, nuda, šeď, šeď...

 22. Dobrý den, Vám toto logo přijde jako nudné ? Mě tedy rozhodně ne. Myslím si, že se tu musíme zamyslet hlavně nad cílovou skupinou. Tu podle mne tvoří převážně mladí lidé (samozřejmě i duchem), sportovci. Ti jistě mají rádi svěží věci, minimálně to dobře vychlazené pivko si dají, proto mi svěží styl loga naprosto vyhovuje, to původní mi přijde moc majestátní. Logo by v tomto případě mělo být i žertovné, proto otočený most není vůbec špatná volba. Mochy bych viděl v tom, že v posledním návrhu je most dvakrát, doladil bych písmo a nakloněnost mostu, v takovéto rovině, není moc na místě. Také nevím, jak zněl požadavek zákazníka, ale na mě logo jako celek působí velice dobře a osobně si ho ukládám do složky inspirace.
  Pokud bych Vám mohl doporučit jednu věc. Nahrajte to logo na fb toho maratonu a dostane se Vám snad kritiky od cíl. skupiny. Pokud budete takto iniciativní myslím, že s vizuálem města něco uděláte. Přeji hodně štěstí.
  TK

 23. No me se to v pravo libi vic

 24. Citace Původně odeslal hrodek Zobrazit příspěvek
  Ano, souhlasím. Včetně toho mého a včetně toho tvého...je to přesně tak, jak říkám...nuda, nuda, šeď, šeď...
  To už je věc názoru. Nicméně mě fascinuje, jak se pustíte do někoho, že má nudné a tuctové logo, přičemž vy jste si nedal sebemenší práci ani s nastylováním textu...

 25. BRHPTR se ptal na názor. Napsal jsem mu, že by měl zapracovat na fontech a na barvách, a že to není na laika špatné. Vy jste ho sice potěšil, ale "líbí se mi to pravé" mu moc nepomůže. Ani přehození diskuze na vedlejší téma "Hnusná loga okolostojících diskutujících". O logu na mém webu není potřeba diskutovat, protože to žádné logo není, je to pouze vyplněná hlavička z WP. Všiml jste si, že u každého tématu je BUDTE SLUSNI A DISKUTUJTE K TÉMATU? Tak vy diskutujte k tématu a já tu poslední větu o Vašem logu mažu :-)

 26. Neměl by prosím někdo nějaké (klidně staré, smyšlené) zadání k tvorbě loga / značky. Na základě proběhnuvší diskuze bych si to rád vyzkoušel.

  Děkuji moc

 27. Ahoj! Podotýkám, že sám taky nejsem profesionální grafik ani to nestuduju, tak to ber jako názor rejpavého amatéra...;-)
  Hlavní slabina tvojí práce oproti té druhé je podle mě v tom, že ty tvé prvky prostě nespolupracují jako celek. Působí tak trochu dojmem, žes je házel vedle sebe jako odpadky na smeťák a když ses dostal k hranici papíru, tak jsi toho nechal... No, trochu přeháním, na tom úplně napravo je vidět, že o jakousi koncepci se pokoušíš, ale je hrozně nevýrazná a nejasná. Na tom profesionálním logu jasně vidíš, že všechny jeho části "podporují" a "doplňují" jedna druhou, nic z toho netrčí, nic tam nepůsobí, že by bylo navíc, nebo že by bylo jen tak náhodně "pohozené" a všechno je to vyvážené, ladící oku jako celek - erb, korunka, písmo, jeho velikost, rozložení i font (akorát ten běžec se mi tam moc nelíbí, je tam nějak nakřivo a tak veliký, až mu nohy málem lezou z erbu ven, to je jediné, co bych téhle práci vytkl). Osobně by mi nevadil most ani šikmý, ani otočený, pokud by to jako součást celku dávalo smysl, ale takhle mám i já dojem, že by rovný vypadal líp - to zase souvisí s tím, že to naklánění není součást nějakého smysluplného a oku lahodícího celku.
  Tím tě nechci odrazovat od práce, každý máme věci, na kterých musíme pracovat, i já, snažím se prostě o konstruktivní reflexi, snad to tak vezmeš...:-) Hodně štěstí!

Hostujeme u Server powered by TELE3