360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Affiliate a živnostenský list.

  1. Mám takovou zajímavou otázku, pro odborníky na živnostenský zákon. Musím na affiliate program mít živnostenský list?

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. na každé podnikání musíš mít potřebné oprávnění, jedním z nich je i ŽL. Vydělávání peněz na netu je také podnikáním, takže ano.

  4. Soustavná činnost, která je provzována za účelem zisku -> pořiď si ŽL.

  5. Některé programy sice živnostenský list nevyžadují a vyplácí peníze na základě dohody o vykonané práci (Wedos, VaseCocky, atd..), ale tento přístup je špatný. Na affiliate, stejně jako na každé jiné podnikání samozřejmě ŽL POTŘEBUJEŠ. Příležitostný příjem (tedy dohoda o vykonané práci) by to byl pouze v případě, že by jsi vydělával pouze v určitou dobu. Ty máš ale aff linky na webu pořád a předem nevíš, kdy získáš provizi. Nemluvě o tom, že většina programů ti bez faktury nic nedá (Cj, Mall, atd..).

  6. Chtěl bych oživit diskuzi, co pokud nemám webové stránky kde bych měl bannery a podobně s affil ID, ale pouze bych občas, například do nějaké diskuze, komentáře na facebooku vložil link s mým affil ID? Budu i v tomto případě potřebovat ŽL?

  7. Dokud nemáš co danit (respektive fakturovat), tak to neřeš. Prostě nasázej affil linky a uvidíš. A až budeš chtít něco vyfakturovat, tak se začni pídit po tom, jakým způsobem to uděláš. Těch možností je několik (vlastní ŽL, DPP - u některých programů, na ŽL nějakého kamaráda, platba provizí formou odběru produktů,...).

Hostujeme u Server powered by TELE3