logo
22.05.2014 13:38
1
Zdravím, snad to nikoho nepohorší a naopak doufám, že se pár lidí něco přiučí.

Zaujme to pravděpodobně jen grafiky, ale kdo ví, třeba i nějakého negrafika inspiruji k tvorbě.

Moc bych vás prosil o vyplnění následujícího dotazníku: http://www.survio.com/survey/d/N6A9V0W9V3V7H9G8J

Je poměrně netradiční, jelikož se váže ke konkrétní práci - bakalářce o Matte paintingu, která je k dotazníku připojena. Nejprve se mrkněte na ten úvodní obrázek, ať okamžitě víte, o čem je řeč a zda máte zájem se tuto techniku naučit a něco se o ní dozvědět, nebo nikoli.

Z mého pohledu je ta práce už dávno hotová a dostatečná, ale katedra tam chce mít reflexi od veřejnosti.. Neočekávám, že někdo ten cca 90 stránkový tutorial odzkouší 1:1, neočekávám ani to, že to celé pročtete. Ale byl bych moc rád, kdybyste to někdo z vás aspoň prolistoval a na tomto základě dotazník vyplnil.

Berte to tak, že v našich končinách žádná kniha vyloženě o MP není a už vůbec se nikde nedostanete k českému (no někdy ani k tomu zahraničnímu) a tak podrobnému tutorialu zdarma. Hodně lidí se mě už na tu techniku ptalo "jak se to vlastně dělá?", takže tímto jim / vám dávám odpověď. Postup je hodně podrobný, staví na úplných banalitách a základách technik, od kterých se následně odrážím a přecházím k komplexnějším technikám. Najdete tam hodně tipů, které jsem pochytal od profesionálů v oboru a jsou tam zakomponované i mé vlastní techniky (např. zabarvení stínů do komplementárních barev). Takže věřím, že pokud někoho tato oblast zajímá, tato práce mu dá plno odpovědí.

Předem děkuji těm, kteří se na to mrknou a dotazník vyplní. :) Grafice zdar.