Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Hledám tento typ menu

 1. Menu viz. příloha. Potřebuji to ke specifikaci produktu. Poraďte prosím web, kde jsou příklady na toto menu. Díky
  Příloha

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To je obyčajné jednoduché tab menu, ktoré sa dá ľahko vytvoriť. Prípadne, ak neovládate HTML a CSS, skúste tab menu generator.

 4. Trochu odbočím - jak se na tyto záložky dívají vyhledávače? Indexují obsah v jednotlivých tabech stejně, jako kdyby byl normálně na vstupní stránce?

 5. ramix

  Indexují obsah v jednotlivých tabech?

  Ne. Indexují celou stránku, tak jak leží a běží. Čistě proto, že efektu skrývaní a odkrývání je dosaženo buď Javascriptem nebo pomocí CSS, takže se nevytváří nová URL.

  P.S. Mnemotechnická pomůcka - chceš-li zjistit, jak stránku "vidí" vyhledávač, vypni si v prohlížeči CSS a Javascript.

 6. Citace Původně odeslal ramix Zobrazit příspěvek
  Trochu odbočím - jak se na tyto záložky dívají vyhledávače? Indexují obsah v jednotlivých tabech stejně, jako kdyby byl normálně na vstupní stránce?
  Záleží co pro Vás znamená stejně: ano, stejně z pohledu nějaký text na stránce, ne různě z pohledu váhování (tento text jako odkaz v menu ve vhodně strukturovaném kódu stránky bude mít pro vyhledávače jistě jinou váhu než jen nějaký text na stránce).

  Ještě si dovolím opravit uživatele Plaváček: vyhledávač stránku rozhodně nevidí jako my s vyplým css a js, k indexování využívá roboty (tzv. Web crawler) a ti tu stránku vidí tak, jako když my si dáme zobrazit zdrojový kód stránky. A až budete mít chvilku doporučuji doplnit si znalosti ohledně mnemotechnických pomůcek, očividně vůbec nevíte co to je.

 7. Citace Původně odeslal ivanbohatyr Zobrazit příspěvek
  Ještě si dovolím opravit uživatele Plaváček: vyhledávač stránku rozhodně nevidí jako my s vyplým css a js, k indexování využívá roboty (tzv. Web crawler) a ti tu stránku vidí tak, jako když my si dáme zobrazit zdrojový kód stránky. A až budete mít chvilku doporučuji doplnit si znalosti ohledně mnemotechnických pomůcek, očividně vůbec nevíte co to je.
  Nemam pocit, ze rikas pravdu. Robot neproleza zdrojovy kod, ale orezanou stranku (bez CSS a JS).

 8. ivanbohatyr

  Nechci se pouštět do zbytečné polemiky, abychom tazateli zbytečně "neukradli" vlákno.

  Jen dodám svůj oblíbený odkaz na tuto stránku: http://www.webylon.info/K.42. A kontrolní otázka: jak si myslíte, že vyhledávače naloží s takto stvořeným (a nutno dodat, že naprosto korektním) HTML zdrojovým kódem?

 9. :) to snad nemyslíte vážně, samozřejmě že se prolézá zdrojový kód. Vždyť co je to stránka - stránka je zdrojový kód interpretovaný a graficky zobrazený ve webovém prohlížeči aby se v tom uživatel jednoduše vyznal, ale crawlerovi je to jedno ten zpracovává přímo zdrojový kód.

  Zkuste si někdy něco takového udělat, když program pošle požadavek na nějaké url webu, tak ten server mu pošle zdrojový kód té stránky.

  To že robot vidí stránku jako my, když si vypneme css a js je nesmysl, už jenom z toho důvodu, že my tam nevidíme tu strukturu (header, article atd.) což ale jsou z hlediska indexování důležitá data, proto crawler musí zpracovávat přímo zdrojový kód.

  A "vynálezce" crawlerů se teď otáčí v hrobě.


  To Plaváček:
  Absolutně nechápu smysl toho odkazu - 1. stránka vypadá dost podezřele, rozhodně se nedá označit za kvalitní zdroj informací, 2. to co se tam probírá je samotné parsování html kódu, o čem se tady ale nikdo nebaví, řeč byla o tom jak robot "vidí" webovou stránku, ne jak ji parsuje

  A dovolím si ještě odpovědět na Vaši otázku: různě, každý vyhledávač má svoje techniky a praktiky jak kód stránek zpracovat, těžko budou tyto algoritmy někde veřejně publikovat, takže pokud tyto algoritmy neznáte, lze o tomto pouze spekulovat, rozhodně nelze říct že globálně každý vyhledávač naloží se zmíněným kódem stejně, to je nesmysl, na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

  A do polemiky se klidně pusťtě, ale problém je v tom že Vaše informace jsou značně nepřesné.

 10. ivanbohatyr

  Možná jsem se špatně vyjádřil. Měl jsem na mysli, abyste si zobrazil zdrojový kód uvedené webové stránky. Je velmi zajímavý.

Hostujeme u Server powered by TELE3