logo
17.04.2014 13:16
1
Dobrý den,

prosím o radu. Chtěl jsem vytvořit velikonoční přání pro skupinu svých zákazníků. Těm bych toto přání poskytl zdarma k použití, aby jej mohli použít a poslat svým známým, popřípadě svým klientům (Já zákazník vám přeji...). Tyhle přání bych jim nabídl zdarma.

Hledám proto fotobanku pro podkladové fotografie, která by měla vhodnou licenci. Zkoušel jsem photodune.net, ale tam mají licence, které se vztahují pouze k jednomu klientovi a nemají multilicence. Bohužel se trochu ztrácím v jejich terminologii, používají tam i termíny jako klient, zákazník a koncový uživatel.

Poradili byste mi, prosím, jaký zdroj využít, aby nedošlo k problému? Popřípadě, co když bych chtěl podobný typ produktu (jakékoliv přání) s podkladovou fotografií (nějak upravené - minimálně přidaný text, logo, nějaký filtr apod.) pak prodat za nějakou korunu. Co pak s licencí, resp. opět nějaký vhodný zdroj?

Předem děkuju za pomoc, v otázce licencí jsem začátečník. Podotýkám, že hledám placený zdroj, ikdyž bych se zdarma fotkám nebránil, ale už tomu tak nějak nevěřím :).

Pavel

---------- Příspěvek doplněn 17.04.2014 v 15:34 ----------

Popřípadě máte někdo zkušenosti s vytvářením a užíváním nebo prodáváním podobných grafických "produktů" více uživatelům vs licence pro dílčí zdroje?

Co se právě děje na Webtrhu?

18.04.2014 13:32
2
Klasická licence to neumožňuje (redistribuce produktu s fotkou), musíte si koupit rozšířenou licenci (EL - extended licence). Stačí projet fotobanky jako Shutterstock, Dreamstime, Fotolia, 123RF, Depositphotos atd. a určitě najdete. Pozor, EL běžně stojí i nad $100. Druhá možnost je koupit přímo od fotografa, přes google images najdete pěkný obrázek, zjistíte autora a zaplatíte přímo jemu - za $50-100 většina nebude odporovat, já třeba taky ne :D
18.04.2014 13:53
3
Hele a co zkusit poptávku tady? Nebylo by to lepší? Myslím si, že pokud nabídneš 500,- za fotku, nebo fotky, tak by se tady někdo našel, kdo ti to udělá - nemusí to být profík, stačí začínající fotograf s dobrým vybavením... Pak kouzelník s Photoshopem a je to :)