Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 19 z 19

Portfolio začínajícího grafika

 1. Zdravím Vás tu na Webtrhu,
  mám dotaz ohledně portfolia: Jako začínajícímu grafikovi bez praxe, mě vrtá hlavou otázka, jak vybudovat portfolio, když prakticky nemám žádné zakázky z kterých bych ho případně mohl zhotovit? Z čeho/jak se takové portfolio tvoří, aby zaujalo? Díky za odpovědi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Utulky, neziskovky, webove sablony, vlastni projekty,... je toho dost :)

 4. Myslím, že není problém mít v portfoliu i vlastní tvorbu, která se nikdy v praxi nepoužije. Prostě uděláš nějaké designy v rámci tréningu. Když chce někdo nabízet grafiku, měl by mít takového materiálu dostatek. Nebo je tady ještě možnost nabídnou svoje služby zdarma.

 5. Nechcem byt indiskretny ale ak smiem sem prihodit svoj dotaz tykajuceho sa portfolia tak by som chcel vediet ze v pripade keby klient chcel webstranku kde by mal byt uvod pokryty velkym obrazom (napr http://netdna.webdesignerdepot.com/u...secnd-copy.jpg) tak vo photoshope bude jedno v akom rozmere ten obrazok tam zatial nastavim vsak? Ze po pretvarani z psd to html sa ten obrazok aj tak nastavi na cely screen, hej?

 6. Citace Původně odeslal chocho Zobrazit příspěvek
  Nechcem byt indiskretny ale ak smiem sem prihodit svoj dotaz tykajuceho sa portfolia tak by som chcel vediet ze v pripade keby klient chcel webstranku kde by mal byt uvod pokryty velkym obrazom (napr http://netdna.webdesignerdepot.com/u...secnd-copy.jpg) tak vo photoshope bude jedno v akom rozmere ten obrazok tam zatial nastavim vsak? Ze po pretvarani z psd to html sa ten obrazok aj tak nastavi na cely screen, hej?
  V návrhu to v podstatě jedno bude i nebude. Záleží na tom, jestli poté kódérovi poskytnete obrázek v originálním rozměru tak, aby pokryl příslušnou plochu i při jiném rozlišení než v jakém je vytvořen Váš návrh. Ideální je samozřejmě mít vše v návrhu do detailu, ale zase je asi zbytečné mít kvůli tomu v PSD několik stovek "volných" pixelů jen proto, aby tam byl kompletně celý obrázek.

  V tomto je, řekl bych, hodně individuální a je to záležitost komunikace mezi kódérém a grafikem. :-)

 7. Ja som tiež napríklad Grafik a Webdizajner a zatiaľ portólio nemám, postupne ho z tých najlepších referencií budujem. Čiže radím aj tebe, sprav nejaké prvé loga za veľmi nízku sumu, možno aj zadarmo, na tom sa natrénuješ, získaš pár referencií, a postupne tu sumu budeš zvyšovať. Ja robím grafiku už rok, nemám ale najlepšie referencie, loga sú také "začiatočnícke", ale sú ľudia ktorý to vedia oceniť. Väčšinou robím loga za 20€ - 30€ a postupne získavam ďalšie a ďalšie skúsenosti. Teraz už robím aj webdizajn ktorý je cenovo viac oceniteľný, ale taktiež na tom treba pracovať pár dní, občas aj pár týždňov. S logami som začínal na 5€, dá sa povedať že vtedy to neboli ešte loga, len nejaký obrázok, ako logo nepoužiteľný. Ukážka úplné prvého loga robeného v PS:
  View image: LOGO BLESK
  http://postimg.org/image/bnixyklkl/ .... Ešte aj na obrázku je watermark :)

  ---------- Příspěvek doplněn 11.02.2014 v 13:12 ----------

  Citace Původně odeslal chocho Zobrazit příspěvek
  Nechcem byt indiskretny ale ak smiem sem prihodit svoj dotaz tykajuceho sa portfolia tak by som chcel vediet ze v pripade keby klient chcel webstranku kde by mal byt uvod pokryty velkym obrazom (napr http://netdna.webdesignerdepot.com/u...secnd-copy.jpg) tak vo photoshope bude jedno v akom rozmere ten obrazok tam zatial nastavim vsak? Ze po pretvarani z psd to html sa ten obrazok aj tak nastavi na cely screen, hej?
  To tak práve že nie je. Web bude vyzerať presne tak isto ako to, čo vytvoríte Vy, takže je veľmi, ale veľmi dôležite pracovať so správnou veľkosťou, pretože kóder to neupravuje, na to ste predsa Vy aby web vyzeral dobre.

 8. Venované začínajúcim grafikom !!! Vo vašom prípade momentálne vôbec nejde o portfolio ako tak skôr o nabratie nejakej praxe, tvorby zdarma za referenciu a podobne. Ja som spustil svoje portfolio po 7 rokoch grafiky, nakoľko až teraz mám pocit, že má zmysel niečo ponúkať a ukázať pri tom moje práce. Veľa ľudí ako ste vy (začínajúci) chcú mať hneď všetko, no verte mi, že to tak nejde a nikdy nepojde. Je to momentálne v každom odbore tak, že každý zamestnávateľ by mal najradšej človeka mladého hneď s praxou... No takto to chodí aj v dizajne, že zákazník, ktorý chce mať niečo, čo ho bude kvalitne symbolizovať alebo "predávať" hľadá skúsenosti, prax.

  Preto VY začínajúci grafici si dajte na čas, nech to nie je odfláknuté a nech má zmysel si spraviť portfolio s KVALITOU.
  Neraz sa mi stalo, že medzi mojimi konkurentmi niekto ponúkal tvorbu loga zdarma, no dopadlo to tak, že zákazníkovi dodal logo vytvorené v skicári a to nie je do smiechu.

  Mier.

 9. Nabízím začínajícím grafikům získání referencí a to z našeho eshopu. Pokud tedy neděláte jen loga a web, a umíte i vektory, rendrovaný obrázky a vlastně cokoliv co se hodí k potisku na reklamní a dárkový předměty (hrnky, trička, kryty na mob. telefony, peněženky a pod), vystavíme jako autorskou kolekci na našich eshopech s vaším jménem-aliasem . Dohoda o provizích za jednotlivé kusy samozřejmostí.

 10. Citace Původně odeslal PrintShop Zobrazit příspěvek
  Nabízím začínajícím grafikům získání referencí a to z našeho eshopu. Pokud tedy neděláte jen loga a web, a umíte i vektory, rendrovaný obrázky a vlastně cokoliv co se hodí k potisku na reklamní a dárkový předměty (hrnky, trička, kryty na mob. telefony, peněženky a pod), vystavíme jako autorskou kolekci na našich eshopech s vaším jménem-aliasem . Dohoda o provizích za jednotlivé kusy samozřejmostí.
  Poprosím bližšie info do správ.

 11. Abych pravdu řekl , nemám moc času nyní odepisovat a popisovat co vše je potřeba udělat pro získání odkazů a referencí. Pokud budete mít o tento kšeft zájem napište SZ a udejte nějaký kontakt pro rychlejší domluvu ať mohu vše vysvětlit a popsat. Navrhuji zanechat kontakt na Skype a já brnknu a může si vše vyjasnit .

 12. Citace Původně odeslal PrintShop Zobrazit příspěvek
  Abych pravdu řekl , nemám moc času nyní odepisovat a popisovat co vše je potřeba udělat pro získání odkazů a referencí. Pokud budete mít o tento kšeft zájem napište SZ a udejte nějaký kontakt pro rychlejší domluvu ať mohu vše vysvětlit a popsat. Navrhuji zanechat kontakt na Skype a já brnknu a může si vše vyjasnit .
  Tak to nechajme tak, ďakujem za ponuku.

 13. Dost kvalitních grafiků portfolko ani nemá, protože na něho nemají čas :)

 14. Přesně tak, pokaždý když něco potřebuji udělat a sám na to nemám čas nebo odvahu a hledám grafika , setkávám se s odpovědí " Já portfolio nemám!" U některých to chápu , mají stálou práci a týden co týden dělají na nějakým plátku s inzercí. Ale u některých se sám divím , že do toho nejdou tvrději a naplno. Je to fakt škoda, protože někteří fakt umí a spíše se snad stydí zveřejnit co už zvládnou.

 15. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  Dost kvalitních grafiků portfolko ani nemá, protože na něho nemají čas :)
  Nebo ho nepotrebuji

 16. Nepotřebují .... na druhou stranu , kdo dnes nepotřebuje peníze. Pokud se nemá dobrej grafik čím prezentovat , je to tak trošku škoda. Třeba mu uteče kšeft kterej by mohl změnit jeho život a popostrčit kariéru.

 17. Mluvil jsem za sebe, portfolio nemam a prace je tolik, ze bych se potreboval rozctvrtit abych to vsechno stihal. A vsadim se, ze takovych bude vic. Nebo ne?

 18. Takových je určitě hodně a ani já nemám žádné ukázkové portfolio a pokud bych chtěl něco dokládat nebo někomu ukazovat byl by v tom pěknej zmatek.

 19. Citace Původně odeslal PrintShop Zobrazit příspěvek
  Nabízím začínajícím grafikům získání referencí a to z našeho eshopu. Pokud tedy neděláte jen loga a web, a umíte i vektory, rendrovaný obrázky a vlastně cokoliv co se hodí k potisku na reklamní a dárkový předměty (hrnky, trička, kryty na mob. telefony, peněženky a pod), vystavíme jako autorskou kolekci na našich eshopech s vaším jménem-aliasem . Dohoda o provizích za jednotlivé kusy samozřejmostí.
  Dobrý den,
  dočetla jsem se zde, že nabízíte reference z vašeho eshopu. Věnuji se grafice a buduji si portfolio. Co se týče vektorů a rendrovaných obrázků, s tím určitě nebude problém. Je to stále aktuální?

  Děkuji
  Veronika Gajdošová

 20. Skutečně myslíte, že 6 let starý příspěvek bude aktuální?

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3