Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Akce u Fio banky - vlastní číslo účtu

 1. Často zde řešíme nabídku (a kvalitu) bankovních služeb. Rád bych se s vámi podělil o tuto zajímavost, která se možná někomu bude hodit:

  Fio banka nyní nabízí možnost volby čísla účtu. Je pravděpodobně první bankou, která toto nabízí i u účtů vedených zcela zdarma.

  Zvolte si číslo účtu
  K výročí 20 let Fio zavádí Fio banka možnost založit si nový účet s číslem dle vlastní volby.

  Tato služba platí pro všechny nové osobní i podnikatelské účty. Vlastní číslo je možné nastavit u všech účtů, kde dosud neproběhla žádná operace. Stačí jedna návštěva pobočky a číslo splňující následující podmínky:

  Nesmí být používané jiným klientem (obsazené).
  Musí obsahovat 8 až 10 znaků (číslic).
  Musí vyhovovat podmínkám České národní banky (Modulo 11).
  Od dnešního dne jsem majitelem dvou pěkných čísel účtu (x11111111/2010 a y2010 2010/2010). Spousta skvělých dalších kombinací je volná (některé mohu poskytnout).

  Pokud bude mít zájem více lidí, doplním praktický návod, jak si sestavit vlastní číslo (není to úplně nejjednodušší).

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ježíši..... Ke kmotrovským RZtkám, budou teď navíc kmotrovský čísla účtů...:-)

 4. @honzajs: "kde dosud neproběhla žádná operace"

  Nevíš o tom něco více? Já jsem si založil podnikatelský účet asi před dvěma měsíci, ale ještě jsem se ani nepřihlásil do bankovnictví :) Chtěj ale vklad při založení, tak jestli se to bere jako operace nebo nikoli...

 5. Citace Původně odeslal petrrr Zobrazit příspěvek
  @honzajs: "kde dosud neproběhla žádná operace"

  Nevíš o tom něco více? Já jsem si založil podnikatelský účet asi před dvěma měsíci, ale ještě jsem se ani nepřihlásil do bankovnictví :) Chtěj ale vklad při založení, tak jestli se to bere jako operace nebo nikoli...
  Vím. Ale nepotěším. Pokud byl vložen minimální vklad, již se číslo účtu nedá změnit. Ale měl by jít založit nový účet (pod stávající smlouvou) a ten původní třeba potom zrušit.

 6. Osobně číslo účtu x11111111 nepovažuju z vhodný, protože se v těch stejných číslicích ztrácím - nevím, kolik jich na první pohled je. Jinak číslo účtu múže být stejný jako IČ, což by určitá výhoda být mohla (ale nejsem si jist, že vyhovuje modulo 11.)

 7. Dle IČ by možná mělo smysl, kdyby IČ se dalo taky zvolit. Málo kdo má pěkné IČ. IČ a číslo účtu si zákazník nebude pamatovat a i kdyby tak jakou to má výhodu? Jinak samé 1,2,3,.. jsou taky o ničem. Podle mě nesmysl, který je stejně důležitý asi jako číslo VIN u auta.

 8. S těma jedničkama souhlasím, asi nejhorší číslo co může bejt :D Jinak to IČ jsem zkoušel a nevyhovuje, stejně jako RČ(samozřejmě bez lomítka) nebo telefonní číslo....škoda.
  Citace Původně odeslal Erixooon Zobrazit příspěvek
  Osobně číslo účtu x11111111 nepovažuju z vhodný, protože se v těch stejných číslicích ztrácím - nevím, kolik jich na první pohled je. Jinak číslo účtu múže být stejný jako IČ, což by určitá výhoda být mohla (ale nejsem si jist, že vyhovuje modulo 11.)

Hostujeme u Server powered by TELE3