logo
12.12.2013 13:06
1
Ahoj,
rádi bychom představili ke kritice nově vzniklý studentský startup nové české sociální ne-sítě Postuj.cz, jejíž beta verze byla nedávno po přibližně patnácti měsíčním vývoji spuštěna.

Celý web je konstruován pomocí bootstrapu a vytvořen v .NET a JS.

Zde je krátký popis:
Postuj.cz je jednoduchá webová služba umožňující podobně jako další sociální sítě sdílení příspěvků. Čím se ale odlišuje od ostatních je, že umožňuje přihlášeným uživatelům vkládat příspěvky podle regionů, dle kterých si je ostatní mohou filtrovat.

Přihlásit se máte možnost pomocí vašeho účtu na facebooku, poté můžete přidávat libovolně příspěvky a sdílet je mezi ostatní návštěvníky webu. Na facebooku sdílíte příspěvky, které vidí pouze vaši přátelé, na Postuj.cz sdílíte příspěvky, které vidí všichni v dané lokalitě a odtud vzniklo právě označení „ ne-síť “.

Postuj.cz umožňuje kromě sdílení krátkých textových příspěvků, fotografií a videí, také možnost zakládat události a seznámit se.

http://postuj.cz/Images/1200x630.png

V blízké době plánujeme také představit mobilní aplikaci.
Budeme rádi za zhodnocení startupu, kritiku a názory na vylepšení, kterých není nikdy dost :)

Co se právě děje na Webtrhu?

12.12.2013 19:17
2
No... když nebudu uvažovat o smyslu projektu tak...
1) vypadá to jako mix Facebooku, Twitteru a Youtube(pravý sloupec)... Nebo mě to alespoň na první pohled napadlo. Výhoda je, že se s tím snad lidé rychleji naučí. Ale viditelná podobnost vlastní identitě vaší (ne)sítě nejspíše moc neprospěje.
2) na můj vkus obsahuje hlavička příliš mnoho vizuálního šumu. Hromada písmenek, vedle mixu fotek.
3) to odlišení příspěvků ve výpisu tím barevným proužkem nutí uživatele přemýšlet a ani to snad nevypadá dobře. Musí se naučit barvy a potom jejich význam a musí namáhat paměť, pokud si to vůbec pamatují.
4) přemýšlím o úpravě písmena "o"... jako němčinář mám tendence číst vaše logo s přízvukem.
13.12.2013 01:51
3
Původně odeslal postuj
Postuj.cz je jednoduchá webová služba umožňující podobně jako další sociální sítě sdílení příspěvků. Čím se ale odlišuje od ostatních je, že umožňuje přihlášeným uživatelům vkládat příspěvky podle regionů, dle kterých si je ostatní mohou filtrovat.
To je možná unikátní, ale k čemu to probůh bude dobré? Nechápu smysl a nedokážu si ani představit, co se bude sdílet, aby bylo zapotřebí to filtrovat podle regionu a ne podle tématu.
13.12.2013 02:19
4
Původně odeslal Petr Široký
To je možná unikátní, ale k čemu to probůh bude dobré? Nechápu smysl a nedokážu si ani představit, co se bude sdílet, aby bylo zapotřebí to filtrovat podle regionu a ne podle tématu.
Napadá mě jedině propagace různých akcí v daném regionu.
13.12.2013 08:10
5
No ale tak to se týká spíš monetizace. Nevidím důvod, proč by tam lidi měli chodit a něco psát/číst.

Nemyšleno ve zlém, mě se to celkem líbí, jen nechápu proč by to někdo využíval.
13.12.2013 10:08
6
Původně odeslal postuj
nové české sociální ne-sítě Postuj.cz,
No, pokud je to tedy česká sociální síť tak předpokládám že správný název s diakritikou je POSTŮJ, tedy chvilku stůj.
Protože jinak by mi přišlo dost hloupé dávat něčemu "českému" název vycházející z posílání "postů"... ;-)
13.12.2013 17:00
7
Použitý font je docela zlo .... "O" s rohama proč? Možná dobrý záměr, ale pak naprosto nevhodná doména ....
20.12.2013 03:16
8
Ahoj,
v úvodu chci moc poděkovat za vaše reakce, skoro jsem nečekal že se někdo ozve. To mě potešilo.
Kritiky by se našlo určitě víc, než jste tu stihli sdělit, snažím se stále něco inovovat a hledat chyby.

Princip je jednoduchý - jste student co přijede do prahy, nebo cizinec co přijede do nějakého města a oba nikoho neznají. Zajdou na Postuj.cz (pokud by to našli) a mohou přidat příspěvek "dnes jsem přijel do prahy a chci s někym zajit večer na pivo, kdo se přidá?" a jeho příspěvek hned uvidí všichni návštěvníci postuj se kterými se nezná a může s nimi začít navazovat kontakt (to už je zamýšleno libovolně přes facebook profily).

Nebo se mladé holky budou chtít seznámit a nebo někdo pochlubit/zaujmout fotkou nebo videem.

Obsah je libovolný, důležité je do jakého místa návštěvník svůj příspěvek vloží.


Momentálně se ale potýkám s problémem a tím je propagace webu, hledám nějakou cestu, jak udělat boom aby na web zavítalo třeba 1000 lidí během jednoho dne a z toho 50 lidí přidalo nějaký příspěvek? Mám k tomu vyhrazený i budget ale zatím mne nenapadla vhodná příležitost. Nedokázali by jste mi s tím někdo poradit? Děkuju moc.
20.12.2013 09:57
9
Jaký budget na to máš?
20.12.2013 11:25
10
Aha, takže v podstatě seznamka. To se výrazně liší od sdílení příspěvků, pod čímž jsem si představil spíš takový reddit :)

Popravdě, jsem přesvědčen že v tomhle ti konkuruje už dost podobných aplikací, které dokážou takhle vyhledávat (já znám minimálně Circle, ale věřím že je i něco českého) a do budoucna se jednoznačně vyplatí mít něco na mobily než na web. A obávám se, že pokud tě nanapadá jak to geniální zpropagovat, nemáš možnost inzerovat na webech, kam chodí desítky tisíc mladých lidí denně (mizerná konverze, ale řekl bych že cílovka), nebo nejsi ochoten za propagaci dávat měsíčně částky minimálně v řádech tisíců, tak bych se do toho asi ani nepouštěl.

Jestli je přidaná hodnota jen v tomhle, tak podle mě konkuruješ jak klasickým seznamkám, tak podobným službám jako je tohle, a tam není moc o co stát, pokud to neděláš opravdu dobře a dlouho. Můj odhad pozorovatele, nikdy jsem seznamku neměl, akorát jsem jednou dělal design, který se nerealizoval, protože neměli moc peněz na propagaci :)
20.12.2013 12:50
11
postuj: Měl by jsi minimálně vymyslet jak tenhle smysl webu vysvětlit novým lidem, kteří navštíví web. A měli by to pochopit co možná nejrychleji, než odejdou. A měli by si udělat jasno v tom, k čemu by jim to bylo dobrý a proč by to měli používat. Bylo by dobrý na tom trochu zapracovat před propagací.
20.12.2013 12:51
12
Není dokonalejšího příkladu než Circle: http://circleapp.com/