Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Prestashop - implementace dodané grafiky

 1. Především bych potřeboval potvrdit, že je možné na Prestashop nasadit libovolnou grafiku dle toho, co si vymyslí šílený grafik.

  Jde o to, aby grafik mohl udělat návrh, aniž by se ohlížel na jakákoli omezení. Tzn. funkce a vzhled Homepage, struktura menu, různé stránky s texty a fotkami mimo e-shop apod. Je to možné?

  Pokud je někdo schopný toto udělat, prosil bych orientační cenu. Zadání by bylo ve formátu PSD, případně je možné dodat i HTML (v tom případě by měla být cena nižší).

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Mozne je v principu vsechno. Ale doporucoval bych grafika krotit, aby mel na pameti to, ze to je system eshopu a ne skutecny CMS system. Doporucuju mu ukazat treba templatemonster.com, kde jsou sablony na prestu a doporucit se inspirovat rozlozenim stranek tam. je to pak daleko jednodussi prace pro kodera.
  Ohnout nektere moduly do nestandartniho designu je fakt drina.

 4. V prestashopu je třeba se dívat na určité věci - doporučuji grafikovi, aby se podíval na demo prestashopu, na základě kterého uvidí, jaké funkce frontoffice prestashopu má. Poté může tyto prvky navrhnout a koder je následně naprogramuje - není zde potřeba programátora, který nové funkce dodělá.

 5. Určitě tam je potřeba zachovat hlavně otázky použitelnosti apod, ale jde takřka všechno, s tím že někdy je třeba i doprogramovat nějakou funkci.
  PSD Vám na Prestahop nasadíme od 1000 do 3500 právě podle složitosti a podle toho jak velký zásah bude potřeba udělat.
  http://OpenServis.cz

 6. Jde udělat samozřejmě cokoliv. Záleží na schopnostech toho, kdo bude grafiku kódovat. Tvrdit, že nejde udělat co si grafik vymyslí, je nesmysl. Právě nyní děláme prestashop prakticky na míru, kde se tvoří moduly, které ani na prestu nenabízí. Takže jde to. Záleží co dokážeš. Udělat moduly na míru sice dřina je, ale jde to. Ne že ne.

 7. Pokud to co ten grafik vymyslí, má ducha a vede to k lepšímu prodeji v eshopu, pak se dodělat funkce vyplatí. PS je na to stavěný, většina jeho funkcí je formou modulů. Ovšem grafik by měl vědět, jaké základní funkce má, aby využil na 100% toho co už je.

  ---------- Příspěvek doplněn 15.11.2013 v 13:19 ----------

  Důležité je, aby už grafik myslel modulárně a například zkrácené zobrazení produktu vypadalo napříč eshopem stejně a dala se na něj pak udělat jedna (sub)šablona a případné změny se pak prováděly na jednom místě a do míst kam patří se šablona jen natahovala. Totéž třeba stránkování, seznamy produktů (kategorie, dodavatel, tříděný, porovnání, ...) Pak to bude efektivní a účelné zároveň, protože i zákazník se bude v eshopu lépe orientovat.

 8. Dostaly se k mě už nějaké požadavky na funkcionalitu budoucího e-shopu. Gafika bude hotová do 2.12. Pokud by tady byly zájemci o implementaci, zamyslete se prosím nad následujícími požadavky a zkuste mi poslat +- cenu.

  Je možné udělat na eshopu chat + ikonka jsme online/offline? To bych viděl např. na LiveChatoo

  Responsivní web - přizpůsobení iOS, Android… To je spíš otázka na grafika, aby to udělal přijatelně, musí to být následně dobře nakódováno. Nejde tu o to mít 2 verze, ale spíš jenom responsivní CSSko.

  Jazykové mutace

  Možnost vkládat videa, fotky, soubory (PDF katalogy) - na stránce i u produktu…

  Způsob dopravy a platby - možnost např. zamítnout u vybraných produktů některé způsoby dopravy
  Jsou jednoduché produkty, které se dají poslat poštou/PPL, ale od nějakého objemu (třeba 20 květináčů) nebo velký nábytek nejde poslat jednoduše, takže volba individuální doprava po dohodě a možnost dokončit objednávku.
  Pošlou mi popis dopravy, ceník, platby...

  Možnost poznámky v objednávce

  Ceny budou vč. DPH a to bude pod cenou nenápadně vypsané

  Když něco nelze objednat, tak aby tam nebyla 0 Kč, ale poznámka např.: "Cenu vám rádi spočítáme individuálně”, “Na dotaz”

  Aktuality, bez návazné funkvionality

  Galerie - obrázky realizací (reference) a u značek

  U e-shopu galerie u produktu

  U produktu varianty (barvy, velikosti…?) - číselníky (barevnost) dodají, teď mají možnost si je k jednotlivým produktům přiřadit a zaškrtnout v něm dostupné barvy (může jich být třeba 20)
  Nebo je stůl a má 6 velikostí, každý krok navíc je třeba 200 Kč navíc - co s tím?

  U produktu možnost “zeptejte se prodejce” - rychlý dotaz s odesláním na mail (ne komentář)

  Ikonky k produktům: novinka, akce, sada, skladem

  Google analytics (Statické vložení GA kódu do stránky, nejde o kampaně)

  Dárkové poukazy jako produkt v e-shop + někde ho vypíchnout

  Aby objednávka zůstala v Prestashopu, vč. mailů (samostatná databáze)

  E-shop a nákupy bez přihlášení, stačí zadat email

  Newsletter - lze připravit v Prestashopu tak, aby ho mohli jednoduše rozesílat, ideálně rozdělené kontakty do kategorií? (Spíš jde teď o možnost exportu zákazníků pro následné zpracování někde jinde)

  Chtějí spolupracovat s architektama a designérama - pro ně nějaké tlačítko / registrace, budou pak mít slevu atd. (“Pro architekty a designéry”)

  Je možnost importu produktů? V jakém formátu musí být importní soubor?

Hostujeme u Server powered by TELE3