Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Duplikát faktury - povinnost?

 1. Dobrý den,

  otázka je jednoduchá, je povinnost vystavovat duplikát faktur? Pokud zákazník Fa ztratil a chce zboží vystavit?

  Díky

  K.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Faktura není účetní doklad, nemáš povinnost ji vůbec vystavovat. Nikomu.

 4. mělo tam být.. a chce zboží reklamovat.


  Takže se FA nemusí vystavovat. Děkuji

  Pokud k tomu bude někdo něco mít dalšího, sem s tím..

 5. Považoval bych to za základ slušnosti, dodat zákazníkovi kopii dokladu, který mám tak jako tak hotov někde v systému. Nevidím důvod, proč mu kopii nezaslat.

 6. Caesar:

  Já bych to považoval za samozřejmost a ne se na to vůbec ptát. Co by mi to jako obchodníkovi asi tak mohlo přidělat za práci, vystavit duplikát dokladu. Proto byla má první odpověď taková, jaká byla...

 7. Faktura není účetní doklad? to slyším poprvé, a co je tedy účetní doklad?

 8. Samotná faktura skutečně není účetní doklad. Účetním dokladem se stává až po zaúčtování této faktury do účetnictví. Do té doby není ničím, maximálně výzvou k platbě.

 9. Faktura, kterou zákazník chce, už zaúčtována byla, takže to je účetní doklad.

  A ty se ptáš jestli mu ji můžeš nezaslat znovu, aby zboží nemohl reklamovat, chápu to správně? K tomu nemám slušný komentář.

 10. Citace Původně odeslal Ondřej Veřtát Zobrazit příspěvek
  Faktura, kterou zákazník chce, už zaúčtována byla, takže to je účetní doklad.

  A ty se ptáš jestli mu ji můžeš nezaslat znovu, aby zboží nemohl reklamovat, chápu to správně? K tomu nemám slušný komentář.
  Absolútne súhlasim s Ondřejom, myslím že to je najlepšie odpoveď.


  Ešte by som rád polemizoval, k ďalšiemu dotazu, či fa je alebo nie je účtovný doklad. Nie som profesionálny účtovník ale viem, že už na základe vystavenej faktúre platíte DPH a na opačnej strane si DPH znižuje, takže silno pochybujem že vystavená faktúra nie je účtovným dokladom.

 11. pána boha, faktura je naopak základní účetní doklad. Kterým vystavitel stvrzuje že za například finanční úhradu, provedl pro klienta své služby, nebo mu předal svůj produkt. Že je předal například klientovy ve stavu, který byl požadován a klient se stvrzením účetního dokladu, faktury zavazuje k jejich uhrazení. Klient by podle mého názoru měl mít možnost obdržet duplikát faktury, ale ten musí obsahovat náležitosti shodné s originálem faktury+další+uvést například, že se jedná o duplikát by byl velice dobrý nápad. Tedy například uvést na duplikát, vystaven dne, na základě originálu, vystaveného dne. Tak aby ani na jedné straně nedocházelo nakonec například k té možnosti, duplikace. Že klient bude požadovat to samé zboží dvakrát. Tedy stačí uvést "duplikát" atd

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3