logo
09.09.2013 17:02
1
Zdravím,

situace je taková, že po dlouhém prohledávání webu a hledání nejseriózněji vyhlížející firmy jsem si objednal vizitky se zaoblenýma rohama a došly mi samozřejmě bez zaoblených rohů (holt chyba v systému). Řešit reklamaci a zasílat jim to a znovu čekat X dní nechci, protože vizitky u sebe potřebuju a hlavně krom rohů jsou fakt perfektní.

Za nějaký čas jsem vychladl a uvědomil si, že je to dobře, že je neořezali, jelikož jsem si zkusil jednu oříznout nůžkama (všechny 4 rohy, poloměr 5 mm) a zas tak úžasně to nevypadalo. Dospěl jsem k závěru, že bych rád měl zaoblené pouze 2 rohy (diagonálně proti sobě) o poloměru 10 mm.

Takže jsem googlil a googlil a našel jsem portál, kde se prodávala zaoblovačka, konkrétně tato:
http://zdekoupim.cz/shop/pro/4882/zaoblovac-rohu-ae3l

Přestože je zde psáno skladem, tak jsem zašel do výdejny osobně a prý se to už rok nedováží. Googlil jsem ještě více a našel jsem tento produkt u FOR PAP-shopu, kde jsem si jej objednal a volali mi, že už to také nedováží. Kupovat ty profesionální zaoblovačku diamond za nějaké 4 tisíce je vážně zbytečné a objednávat si zboží ze zahraničí by se také dost prodražilo. Taktéž nechci "zkoušet" jinou firmu, která by vytiskla vizitky a zaoblila, protože už teď jsem kupoval vizitky nové, protože ta předchozí firma (nejmenovaná, která je tu překvapivě častokrát zmiňovaná) nedokázala vizitky ani správně oříznout a skoro jsem se styděl je někomu dávat. A nechci si tu kupit nepoužitelné vizitky (jako ono to použitelné je, ale přeci jenom na prvním dojmu záleží, tak chci mít vizitky dokonalé).

Takže se táži, zda někdo netuší, kde by se daly vizitky zaoblit (pouze ale na 2 rozích a 10 mm) - něco typu, že někam přijdu, zaplatím si třeba za každou vizitku 50 haléřů a oni mi to na místě ořežou. Pokud někdo vůbec dělá pouze zaoblování bez samotného tisku...

Anebo, úplně nejlépe (abych tenhle proces nemusel řešit pokaždé), zda někdo takovou zaoblovačku nevlastní a nechce se ji třeba zbavit. Mile rád koupím. :-)

Předem díky za reakce.

TV.
09.09.2013 17:11
2
Velké tiskárny to dělají normálně. Zaplatí se nastavení nožů a pak to už řežou po stovkách. Zkusil bych tiskárnu kde dělají offset a třeba svatební oznámení.

offtopic: Pravděpodobně by to zvládl i třeba truhlář - jenom nevím jestli za padesátník :-)
09.09.2013 17:16
3
Díky. Máte na doporučení nějakou "velkou tiskárnu"? :) Pokud možno Praha. Hlavní ale je, aby to tedy jen zaoblovali, aby to nebyl pouze tisk+zaoblení.

offtopic: To asi zvládl, ale žádného neznám. Kdybych byl ještě na střední, tak si v dilnách nějakou zaoblovačku snad i sám vytvořím. Napadlo mě si na to udělat šablonu a ořezávat žiletkou, ale zkusil jsem to u jedné a není to ono. :)
09.09.2013 17:28
4
Bohužel nejsem z prahy. A není tam někde nějaké učiliště? Tam by to taky zvládli...a za hubičku.
09.09.2013 17:36
5
Tiskárny toto standardně neumí (zaoblit již vysekané vizitky), protože kulaté rohy se vysekávají z archu. Není možné vyseknout kulaté rohy z již vyseknutých vizitek (tou samou technologií).
09.09.2013 17:38
6
Bohužel o ničem nevím. Z dlouhodobého hlediska by to byl ale asi stejně problém, chodit to někam takto řezat.

Takže připojím ještě otázku pro ostatní - zda jste si někde tiskli vizitky se zaoblenýma rohama (s možností, které rohy zaoblit) a neměli byste na doporučení konkrétní firmu, jejíž služby bych v budoucnu využil. Zkoušet nadále různé firmy a doufat, že zrovna tihle budou dostanou svého slova, je ztráta času a peněz a rád bych, když už, vsadil na jistotu.

Jan Stejskal > Aha, díky za info. V těchto technologiích se přiznám nevyznám, ale čekal jsem, že když se prodávají profesionální zaoblovačky, tak se to pak zaobluje dodatečně (jen si za to připočítávají právě tak těch 50h, někdy i korunu na vizitku, z toho co jsem viděl u pár firem, nicméně je to tedy spojené pouze s tiskem, ne oddělené).
09.09.2013 17:45
7
Vlastním digitálnu tlačiareň a mám aj zaoblovač. Ale je v Bratislave. Ono.. prísť niekam s vlastnými vizitkami a chcieť takúto drobnosť je len a len o ochote personálu.
Dajú sa vysekávať aj z archy na veľkom výseku, ale ja mam a aj som u konkurencie videl takéto http://shop.decs.sk/Images/products/...OVAC-ROHOV.bmp a na nej je možné sekať ktorý roh si vyberiete.

A na vizitke záleží. www.malografia.sk
09.09.2013 19:01
8
Škoda že až v Bratislavě, jinak bych si za vámi došel. :) Právě, ochota.. a jak tak vidím ochotu českých firem, tak si moc velké iluze nedělám.

Na tu vyřezávačku diamond jsem narazil a kdyby nebyla tak drahá, tak si jí snad pořídím.

Souhlasím, na vizitce záleží. Pro někoho může být moje touha po zaoblení vizitek absurdní, ale když už udělat dobrý první dojem, tak ať je ta vizitka pořádná a originální.
09.09.2013 19:19
9
Ta ruční zaoblovačka co máš v okazu byla kdysi dávno s laminátorem v setu. Mám tušení že to mělo penny. Nebejt línej tak jí i někde najdu...
09.09.2013 19:29
10
Dřív po tom prý byla poptávka no.. pak to nějak zamrzlo a už se to rok nedováží (bylo to z Polska). Klidně bych ji koupil, pokud bys ji našel a byla by to ta 10 mm a byla by funkční.
09.09.2013 19:31
11
rozměr nevím ale je to pravděpodobně stejný zaoblení jako má laminovací folie :) Kouknu se bude někde v krabici
10.09.2013 15:36
12
Současné vizitky už asi okrájíte jen doma ale pokud se rozhodnete pro tisk další sady tak většina velkejch digi tiskáren to zvládne
v rámci prahy jen namátkou
amos
reproteam
art d
grafotechna¨
atd atd
otazka jen projít web vybrat a napsat
10.09.2013 16:44
13
Díky za tipy, uložil jsem si je do budoucna. Stejně ale se pokusím někde splašit tu ruční. To by bylo, aby ji někdo neměl.. Ony i ty ceny ořezu jsou obvykle, pokud vezmu v úvahu velký počet vizitek, docela velké, takže bude úspornější si vždy během minuty zaoblit 10 vizitek do vizitkáře, když někam půjdu a ušetřím.