Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 42 z 42

Vodička má konečně nový web

 1. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  Jaký smysl tohle dává? "Grafik" je obecný pojem, to co na plaváčkovo webu obdivuješ je ilustrace, která nemá nic společného s prací, kterou prezentuje Vodička. A jestli mít koule znamená, že máš na webu ilustraci, tak je to dost jednostranný pohled.

  A pojem jít s kůží na trh si asi také vykládáme úplně jinak, protože u Tondy jdou reference vidět rovnou. Ne že by to bylo nějaký zásadní problém to tak nemít, ale on se prostě rozhodl místo nějakého obrázku přímo prezentovat svoji práci, což podle mě splňuje podmínky toho rčení. Tvému příspěvku prostě nerozumím.
  Patrně mému příspěvku nerozumíš proto, protože jsi sám grafik/webdesignér. Portfolio slouží k tomu, aby upoutalo a konvertovalo nové klienty. Já sám zadávám grafiku pro své projekty a jsem tedy potenciální klient, toto portfolio mě prostě neosloví a jdu dál, můj názor tedy, byť nikoliv odborný, má svou váhu - třeba tak tomu porozumíš.

  Ilustraci chápu jako vyšší level, a když se s ní někdo dokáže prezentovat, tak je to jednoduše zase jiná liga.

  Snažím se nastínit, jak to působí na obyčejné laiky(=cílovka), kteří zadávají zakázky. Grafik většinou nepoptává grafické práce od jiného grafika, a když, tak k tomu nepotřebuje portfolio vůbec žádný.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal logistik Zobrazit příspěvek
  Snažím se nastínit, jak to působí na obyčejné laiky(=cílovka), kteří zadávají zakázky. Grafik většinou nepoptává grafické práce od jiného grafika, a když, tak k tomu nepotřebuje portfolio vůbec žádný.
  Ne, ty pouze nastiňuješ jak to vnímáš ty. Ty jsi jeden člověk - nemám zdání jak se ti povedlo převést tvůj názor na univerzální názor, podle čeho se posuzuje zda grafik něco umí nebo ne. A nerozumím tvému příspěvku proto, že to co říkáš jsou prostě nesmysly. To že ty máš osobní dojem z něčeho, co vůbec nesouvisí s prací, nevypovídá o ničem. Ne každý se orientuje podle hezkého obrázku a pokud je něco takového pro tebe určující, nejsi můj zákazník.

  Překvapivě cílovka je trochu víc než jeden příspěvek na diskuzním fóru. Portfolio slouží k prezentaci práce daného grafika/designéra. Různé lidi zaujme podle toho co preferují. Někteří jako ty můžou preferovat pozadí stránky, jiní můžou preferovat reference. Sám se zaměřuji na druhou skupinu, protože většinou ví co chce a lépe se s ní pracuje. To už odbíhám, ale to že jsi laik znamená, že tomu nerozumíš a že bys pravděpodobně neměl vynášet podobné soudy jako že to co se líbí tobě je nutně relevantní. A nic proti tobě, ale názor jednoho člověka na to, co je hezké (což je samo o sobě neuchopitelná věc) váhu nemá.

 4. vidím, že máš asi patent na pravdu. přečti si i předchozí názory a zjistíš, že nejsem v názoru na portfolio osamocen. Stále bohužel nechápeš, co by sis měl z mého pohledu odnést a totiž, jak zapůsobit na potenciálního klienta. Grafiků je mraky a proto klienti mají z čeho vybírat, každý prvně kouká na reference a patrně i tak se o grafikovi prvotně vůbec dozví, ale pak si člověk řekne, hm kovářova kobyla chodí bosa nebo a sakra, ten umí navrhnout i víc než jen layout blogu.

  To, že jsem laik, je většinou vlastnost klientů. Ty, když hledáš advokáta, tak taky patrně nebudeš zběhlej ve všech právních předpisech a judikatuře v daném odvětví. Prostě půjdeš podle referencí a nakonec vybereš podle osobního/webového dojmu, tj. jak se daný specialista dokáže prezentovat. (a nezapomínej, že nehodnotím vodičkovo schopnosti, nýbrž jejich prezentaci a vyvaruj se dětinským atakům typu 'to co říkáš jsou nesmysly', to přeci do normální slušný diskuse nepatří)

 5. První věc, na stránce chybí ceník. Málokdo má chuť k tomu mezi 20 portfolii někoho žádat o ceník, když ho dalších 19 portfolií má. To leda, že by ho grafika extrémně upoutala originalitou, což se zde říci nedá, ale přehlednost je parádní.

  Jinak mě to hodně zaujalo, což bylo způsobeno tím, že mi k tomu do sluchátek padla fakt super chilloutová písnička. Ta grafika najednou chytla úplně jiný rozměr. Jinak si myslím je to ok.

 6. Citace Původně odeslal logistik Zobrazit příspěvek
  vidím, že máš asi patent na pravdu
  Ten dojem z tebe mám taky. Jen říkám že ne každý zákazník se chová jako ty a na klienty tvého typu se nezaměřuji. Nemám co si odnášet, pár let jsem podobné zakázky snášel - teď mluvím obecně, aby sis to náhodou nevyložil jako útok. U advokáta pravděpodobně jeho schopnosti také nebudeš hodnotit podle toho, jak vypadají jeho vizitky, ono je totiž na tom designu o dost víc. Ale to by bylo na delší osvětu. A nemáš žádnou hodnotu, kterou bys mohl poukazovat na to, že se nechovám podle pravidel tvé slušné a normální diskuze. Já zase nepovažuji za slušné a normální hovořit o něčem, čemu nerozumím, kázat své osobní dojmy jako univerzální pravdy a pokoušet se poučovat jiné lidi bez jakýchkoliv argumentů. To není diskuze, ale hospodské kecání. Pokud hovoříš o něčem, čemu nerozumíš, a chováš se jako kdyby ses v tom vyznal a měl v tom naprosto jasno, tak ti můžu dát najevo své opovržení. Svět se netočí jen kolem tebe a je spousta lidí, na které zapůsobí jiné věci než obrázek na pozadí.

  Jen proto že jde o design a ne třeba právo neznamená, že není směšné když o něčem takovém hovoříš bez jakýchkoliv znalostí a podsunuješ jednu pravdu jako univerzální pohled na věc. Nesmysl - na rozdíl od tebe jsem schopen dát nějaké argumenty, pokud žádné nemáš, tak jde jen o tvoji snahu něco vyhrát, což já považuji za skutečný znak dětinskosti.

 7. Ceník je poslední věc, kterou bych na web dal, nemá to význam, kdo má zájem o služby, ten napíše, kdo ne, toho by ceník ještě víc odradil. Navíc jak jsem psal, drtivá většina jde na můj web z doporučení, takže o mně už něco slyšeli.

  logistik - vidíš to možná dobře, ale moc obecně. Já tvořím značky, ne ilustrace. Vidět ilustraci na webu plaváčka a pak jeho "designy" (nic proti, mně se prostě jen nelíbí), tak jsem zklamanej, protože ten rozdíl v kvalitě je markantní. Navíc tuším, že ta ilustrace ani není plaváčkova práce, takže asi tolik k tomu, proč nemám super nádherný portfolio - protože weby a ilustrace prostě nedělám.

 8. vodička: V tom případě je tam ceník opravdu zbytečný.

 9. Jen postřeh, co mě zaujalo v referencích. Vodička vykrádá sám sebe? Viz. značka LK Holding a Lukáš Král.

 10. LK Holding = Lukáš Král

 11. Ano, LKH = LK.

 12. to Petr Široký: nic ti nenutim ani nekážu, o univerzální pravdě hovoříš taky jenom ty a neustále okolo sebe kopeš 'nesmyslama' a opovrhuješ. Nejdřív se nauč zkousnout názor druhých a pak můžeš o něčem polemizovat.

  to vodička: věřim ti, že tvoříš prvotřídní značky, jen jsem vyjádřil svuj názor na portfolio - chápu, že jste profíci, ale občas je třeba vžít se do kůže zákazníka/klienta, který neví podle čeho se rozhodnout a roli pak hraje právě i samotná prezentace

 13. Jsem rád, že moji klienti se rozhodují podle kvality prací a předchozích doporučení. Webová prezentace je pak to poslední, co je zajímá.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3