logo
15.08.2013 12:35
1
Tak jsem se dnes rozhodl napsat jedné Effektivní firmě na SEO, že by nebylo špatné, kdyby mi občas kromě faktur poslali i nějaký ten report. Rozepsal jsem se tak na 1 A4 co bych si za vynaložené peníze představoval a co jsem za ně dostal. jen část zkopíruji:
"Bohužel z mé pozice jsem zatím zaznamenal pouze úpravu 3 textů na stránce, problematické nasazení jedné věty do patičky webu, které předpokládám mělo někam odkazovat- neodkazuje a nasazení GA díky kterému mohu vidět že se na návštěvnosti prakticky nic nemění. Jeden článek sice byl nakopírován do 30 webů, ale s efektem 0"- což mě hodně překvapilo :-)
Radši už jsem se nezmiňoval že na některé dotazy nemám ani po dvou měsících odpověď, abych třeba někoho neurazil.
No do dvou minut mi přišel email z Effektivní firmy, tak jsem se zaradoval a v duchu si řekl že jsem to asi přehnal, že nakonec reagují rychle.
No tak bohužel to bylo jen automatické upozornění abych nezapomněl zaplatit fakturu. :-)
Nad tím už se člověk musí zasmát jak některé "velké" firmy fungují.

Co se právě děje na Webtrhu?

15.08.2013 12:41
2
Byl to effectix.com, nebo jen shoda?
15.08.2013 12:43
3
tobi

To jsou ti, co dělají SEO takhle? https://dl.dropboxusercontent.com/u/...7/effectix.png
15.08.2013 12:46
4
Původně odeslal Plaváček
tobi

To jsou ti, co dělají SEO takhle? https://dl.dropboxusercontent.com/u/...7/effectix.png
Ne, tak strašní zas nejsou oni i jeden článek napsali a pak dali 30x Ctrl+C a Ctrl+V

---------- Příspěvek doplněn 15.08.2013 v 12:47 ----------

Původně odeslal Naweb
Byl to effectix.com, nebo jen shoda?
Záměrně nechci říkat společnost aby se tu zas někdo neprojevoval že jim napadám dobré jméno či něco podobného...
15.08.2013 12:52
5
Holt takhle se vydělává. Když kolikrát vidim, co vše se děje a lidi za to platí, řikám si, že asi dělám něco "špatně" :-D
15.08.2013 12:55
6
V našem ubytování Třeboň, penzionu Rožmberk, v sezoně nabízíme se snídání. -> Tak to psal nějaký král, to je bomba.

Obecně, každá firma má své jméno a vystupující osoby, ale konkrétní práci tam dělají občas úplní amatéři, a když na nějakého takového narazíte, pak máte smůlu. Ikona firmy většinou učí ostatní, kteří tam přijdou. Jenže oni nemají roky praxe, pak to takto dopadá. Nechci na někoho útočit, ale za ty platy se tomu člověk nemůže divit.

P.S.: A z toho vyplývá, zaplaťte si zkušeného freelancera. I když něco oursurcují, těžko se může pak odkazovat na: "to já ne, to někdo jiný ve firmě".
15.08.2013 12:59
7
Jak jsem to psal i na začátku, beru to s humorem. Firmu sem ti tímto testoval pro větší projekty- neprošla. Částka nebyla moc vysoká tak se z toho nepo...
Každopádně rád firmu doporučím :-)
15.08.2013 13:11
8
Ad effectix text: to je jak z google překladače. Takovému textu bych nikdy nedovolil dostat se jakkoliv ven, natož ho ještě někomu prodat nebo prezentovat. A už vůbec nechápu, jak za to někdo může platit. Zase mě ale takové vzorky těší, protože vidím, že svou práci dělám mnohem lépe než jiní, a to si ani zdaleka tak moc nefandím.
15.08.2013 14:20
9
Původně odeslal tobi
Tak jsem se dnes rozhodl napsat jedné Effektivní firmě na SEO, že by nebylo špatné, kdyby mi občas kromě faktur poslali i nějaký ten report.
No a když ses s nimi domlouval tak jsi to nechtěl? A pokud chtěl a oni to nedělají, tak proč ses s nimi domluvil?

Pokud mátě nějakou vzájemnou dohodu, kde jste si dohodli nějakou činnost za nějaké peníze, tak proč myslíš že budou dělat za stejné peníze neco navíc? A když už to po nich chceš, tak proč se nedomlouváte soukromně ale hned to takhle zveřejňuješ?
16.08.2013 18:30
10
Reporty se mají zasílat dle smlouvy. Já zasílám reporty většinou každý měsíc, u jednoho klienta 1x za 3 měsíce, protože on je ani nečte a jen chce ten papír, aby se mohl podívat, co jsem to vlastně kutil...

30 stejných článků je jednoduše spam. Pokud za to chtějí zaplatit, tak bych je maxiálně nakopal. Články také používám, ale každý musí být originální a jen na tématickém webu. Jinak to fakt nemá smysl.

Dost záleží na tom, co máte napsáno ve smlouvě. Osobně doporučuju, aby reportování práce bylo vysloveně ve smlouvě zapsáno. Přeci nebudete platit faktury jen "na dobré slovo"