Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Webtrh přestává používat Google Analytics, hledá self-hosted řešení

 1. Ve světle odposlechů NSA je ještě více zřejmé, že je nebezpečné koncentrovat data v rukou jednoho subjektu. Pro své analytické potřeby proto přestáváme používat Google Analytics.

  V této chvíli pro analýzu návštěvnosti používáme Clicky, což je menší, placená alternativa Google Analytics, nicméně také cizí entita, navíc v USA.

  Do budoucna chceme přejít na řešení, které nám umožní nedat analytické údaje žádné třetí straně.

  Pokud máte zkušenosti s Piwik, Mint nebo dalšími podobnými aplikacemi, podělte se, prosím.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Piwik jsem nasazoval několikrát a dle SEO expertů (a mého subjektivního pocitu) jsou jeho výstupy dostatečné.
  Instalace na minutu, radost na léta

  ---------- Příspěvek doplněn 11.06.2013 v 00:33 ----------

  Zkusil bych monitorovat současně oběma systémy a porovnat výsledky

 4. Citace Původně odeslal vdusek Zobrazit příspěvek
  Piwik jsem nasazoval několikrát a dle SEO expertů (a mého subjektivního pocitu) jsou jeho výstupy dostatečné.
  Instalace na minutu, radost na léta

  ---------- Příspěvek doplněn 11.06.2013 v 00:33 ----------

  Zkusil bych monitorovat současně oběma systémy a porovnat výsledky
  Pouzivaji tyto tooly (Piwik, Mint) stejne metriky pro mereni?

 5. Vlastni zkusenosti nemam ani s jednim, ale kamarad pouziva Piwik uz dlouhou dobu a nemuze si jej vynachvalit. Z analytickeho hlediska mu udajne dava vse, co potrebuje.
  Omluvte prosim absenci diakritiky, pisu z mobilu.

 6. Piwik mam v plane nasadit aj ja. Samozrejme ani Awstats nie su zle(klasika je klasika), ale tie su trochu o inom.

 7. Piwik vypadá zajímavě. Jen škoda, že je to tak ošklivý :)

 8. Data u Google jsou méně v bezpečí než data u Piwiku? Z jakého důvodu? Není domněnka, že Webtrh bude někdo sledovat až příliš paranoidní? Nepřeháníte už to trošku s těmi konspiracemi, dle kterých americká vláda sleduje všechny weby, emaily a konverzace? Myslím, že nemají jediný důvod, proč sledovat zrovna v nadnárodním měřítku bezvýznamný a poctivý Webtrh.

  Jinak mám zkušenosti s Piwikem, ale má poměrně škaredý vzhled a celkově mi přišel méně intuitivní než GA.

 9. Google Analytics jsme nezrušili kvůli Webtrhu, ale kvůli soukromí našich uživatelů.

 10. Jo takhle a Piwik teda přinese větší bezpečí? No nemyslím si.

 11. Soukromí, ne bezpečí. U self-hosted řešení zůstanou data u nás, nedostane je třetí strana - a jelikož Webtrh navštěvujete, předpokládám, že nám důvěřujete.

 12. Přijde mi to naprosto zbytečné. Ano, důvěřuji vám, ale o nic víc, než Google. Vy taky navštěvujete Google a naprostá většina z nás u něj má vlastní účet. Ale je to vaše věc, jen si tím zbytečně přiděláváte práci, podle mě.

 13. To že jste paranoidní ještě neznamená, že ONI po vás nejdou! :-)
  Taktéž mi to přijde jako zbytečná hysterie.

  ---------- Příspěvek doplněn 11.06.2013 v 13:55 ----------

  Citace Původně odeslal Martin Schlemmer Zobrazit příspěvek
  Soukromí, ne bezpečí. U self-hosted řešení zůstanou data u nás, nedostane je třetí strana - a jelikož Webtrh navštěvujete, předpokládám, že nám důvěřujete.
  Nezůstanou u vás, zůstanou na serveru, který máte u třetí strany a to v datacentru, které patří čtvrté straně - schválně, jak dobře myslíte že jsou ta data u těchto subjektů zabezpečena a jak víte, že se například k serveru nedostane kdokoliv, kdo přesvědčí obsluhu v datacentru o tom že je zákazník/technik, kdokoliv?
  Je jasné, že ukrást data z vašeho serveru, ke kterému mají neomezený přístup minimálně dvě soukromé, malé společnosti bude neporovnatelně snažší než je ukrást z Google, nebo z archivů tajných služeb :-)

  Myslím si teda, že u Google, NSA, CIA a MI6 jsou ta data v mnohem větší soukromí, než u kteréhokoliv českého webhostera :-)

  A to není nic paranoidního, mě osobně čeští webhosteři vyhovují a věřím jim dost na to, abych jim svoje data svěřil, ovšem nebudu dělat, že jsou ta data ve větším bezpečí, než když je uložím u Google a tam si je prolustruje robot NSA. To totiž není pravda.
  Naposledy upravil Registrace : 11.06.2013 v 14:09

 14. Data u hostingu v datacentru nejsou agregovaná - musíte po nich jít cíleně.
  Navíc je pak nemůžete jednoduše propojit s daty dalších webů a tím jednoduše získat informace o pohybu jednotlivých návštěvníků po internetu, protože v nich chybí jednotný unikátní primární klíč.

  Pokud je vám jedno, jaký analytický balíček používáme, pak je pro vás tento krok neutrální; nic se nezmění.
  Pokud vám to jedno není, pak je zrušení GA dobrá zpráva (ale možná už dávno používáte Ghostery).

 15. Citace Původně odeslal Martin Schlemmer Zobrazit příspěvek
  Ve světle odposlechů NSA je ještě více zřejmé, že je nebezpečné koncentrovat data v rukou jednoho subjektu. Pro své analytické potřeby proto přestáváme používat Google Analytics.
  Když GA začínaly, tak se mluvilo o tom že jde o částečnou ztrátu soukromí. Ale s ohledem na "cenu" a nabízení funkce to lidem vadilo čím dál tím méně a teď už to nikomu ani nepřijde. A s ohledem na neskutečné množství dat které teď už Google zpracováná je Webtrh némě než kapka v moři, o důležitosti ani nemluvě...

  Podle mého hrát si na "100% soukromí" na internetu, kde server spravuje cizí firma (a má tedy přístup ke všem datům) a v cizí aplikaci (kde nemá nikdo jistotu zda autoři nemají zadní dvířka pro přístup k datům) je naivní. Jediné bezpečné by bylo napsat si aplikaci vlastní, mít jí na vlastním serveru ke kterému nemá nikdo jiný fyzický ani virtuální přístup, a samozřejmě i statistiky vyhodnocovat vlastním uzavřeným systémem. A samozřejmě přístup nových uživatelů až po důkladném prověření, že jde o důvěryhodnou osobu a nikoliv někoho kdo chce získat důvěrná data o ostatních.

 16. Osobně to beru tak, že přidaná hodnota GA stojí za tu cenu. Pokud je ovšem Martin ochoten to obětovat pro větší zajištění našeho soukromí, tak to samozřejmě chválím.

 17. Martin by mel odpojit server od internetu, jinak tu neni zadne bezpeci :)

Hostujeme u Server powered by TELE3