Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Jak zakoupit jednu fotografii ze shutterstock.com?

 1. Potřeboval bych jednu fotografii ze shutterstock.com (standardní licence JPEG, malý, 500x500). Nevyplatí se mi žádný z nabízených tarifů (http://www.shutterstock.com/subscribe.mhtml), protože nejlevnější možností je 39 USD.

  Existuje nějaká jiná možnost jak se k fotografii legálně dostat?

  Viděl jsem zde mnoho poptávek (po zprostředkování nákupu) i pár nabídek, jenže je to vůbec souladu s podmínkami serveru a především s licencí?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Ondrej.krejc poptává: 1 fotka ze shutterstocku
  YannD poptává: Příprava podkladů pro tisk
  FunTomas poptává: Příprava katalogu k tisku
 3. Licence bývají v drtivé většině nepřenosné, takže odpověď zní, že bez vlastního účtu se legálně k licenci nedostaneš.

 4. zkusil bych to jinde, většina fotek je i na jiných mikrofotobankách, třeba tam půjde koupit jednotlivé fotky - depositphotos.com, dreamstime.com, fotolia.com. Nevyjde to ale tak levně jako s předplatným

 5. honzajs

  Jo, tip - projdi si webík Petra Václavka - www.fotobanky.cz. Třeba tam najdeš pár zajímavých nápadů.

 6. Díky oběma.

 7. Většina fotografů je neexkluzivní a nahrávají na většinu velkých fotobank - Shutterstock, Fotolia, Istock, Dreamstime a z "menších" 123RF, Depositphotos, Bigstock a další. S některýma je partner i Pixmac, takže bych začal asi tam. Jinak licence je nepřenosná - to platí zejmény pro ty kulišáky, co tu neustále poptávají, aby jim někdo stáhnul jednu fotku apod.

 8. Už jsem se rozhodl, že těch pár stovek si zaplatím, ale čistě teoreticky: prostor, kam tu fotografii potřebuji, mohu pronajmout někomu, kdo má účet u fotobanky, ten ji tam vloží a vše je (právně a licenčně) v pořádku?

 9. Pro vyhledání stejné fotky na ostatních fotobankách doporučuji tento mezifotobankovní vyhledávač: http://fotobanky.cz/vyhledavac/

 10. Na shutterstocku myslím, že jde stahovat jen s předplatným a když člověk potřebuje jen pár fotek, tak se to moc nevyplatí. Jednotlivé fotky se dají koupit třeba na Fotolia.com nebo na http://www.dreamstime.com, jedna fotka ale vyjde dražší než s předplatným. Případně jsou i české fotobanky, např. http://www.fotobum.cz kde jsou fotky levnější.

Hostujeme u Server powered by TELE3