Sháníme investora pro výrobu Vánoční velkoobchodní zakázky
31.10.2007 13:09
1
Ahoj,

uvažuju o tvorbě webu, který by mohl být i vícejazyčný, ale chtěl bych, aby se PR sčítal dohromady...

řekněme, že pro českou verzi bych si koupil cz doménu a pro anglickou nějakou com. Tu .com bych pak přesměroval přes 301 na tu českou... jak ale zařídit, aby anglický návštěvník (nebo kdokoliv mimo ČR/SR) dostal anglickou verzi webu? Jde to nějak přes .htaccess?
31.10.2007 13:53
2
da sa to cez php, ale kod ti teraz nedam
31.10.2007 14:15
3
Muskwa: A nebude teda spíš lepší udělat na každé tld danou jazykovou verzi? Já osobně docela nemám rád, když jsem bez mého vědomí přesměrováván, byť jen na jinou tld...
31.10.2007 14:28
4
Původně odeslal Machi
Muskwa: A nebude teda spíš lepší udělat na každé tld danou jazykovou verzi? Já osobně docela nemám rád, když jsem bez mého vědomí přesměrováván, byť jen na jinou tld...
Přesně, kdybych měl .com doménu, tak bych ji určitě takto využil.
31.10.2007 15:14
5
Já osobně bych vše řešil na jedné doméně a vytvořil jazykové subdomény en., cs. atd jako to dělá třeba wikipedia.org. Je to dobrá metoda a do budoucna není problém rozšířit o další jazyk bez nutnosti nakupovat doménu. Navíc se pak page rank ze všech subdomén dá kumulovat na doméně druhého řádu.
31.10.2007 15:17
6
Přes .htaccess to lze tak, že pro .com budeš posílat anglický obsah a pro .cz český, viz. mod_rewrite

ovšem počítej s tím, že v konečném důsledku ti zůstanou ve vyhledávačích jen jedny výsledky, protože 301 je Moved Permanently, tudíž informace o tom, že původní verze již neexistuje, má být vyřazena a je nahrazena tou, kam redirect míří.

Takže sice ti vzroste (možná) nepodstatný PR, ale přijdeš o půl obsahu v indexu, což je IMHO na rozdíl od PR důležité.
31.10.2007 16:13
7
Pár připomínek:

* Velkým obloukem se vyhni jakémukoli řešení, které poskytuje různé jazykové verze stránek na stejném URL podle lokality uživatele nebo preferovaném jazyku v prohlížeči. Není mi jasné, co si od kumulace PR slibuješ a jaký PR chceš kumulovat, když třeba o veškerý PR z interní navigace jedné jazykové mutace tímto přijdeš, o problémech s indexací nemluvě.
* Stejným obloukem se vyhni "kumulacím PR" na nějakou stránku bez obsahu (typicky jazykový rozcestník).

Drž se ověřených řešení. Pokud to jde, využij samostatné národní domény. Pokud to nejde nebo je to zbytečný luxus, použij výchozí (důležitější) jazyk na URL www.example.com, jazykové verze pak v podadresáři (www.example.com/en/). Pokud není vhodný výchozí jazyk nebo je jazykových mutací moc, může být výhodné v rootu webu mít pouze serverové přesměrování podle nastavených jazykových preferencí v prohlížeči, musí být nastavena ovšem jedna verze jako defaultní.
31.10.2007 19:48
8
cigarillo je riesene cez jazykovy modul v drupale, podla toho na aku domenu clovek pride (sk, cz) je presmerovany na .cz/cs, /sk a casom dalsie. GTPR v pohode, indexovanie roznych jazykovych verzii a samostnych clankov tiez no problem.