Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

A5 vs A4

 1. Dobrý večer,

  mám rozdělaný leták ve formátu A4 ve photoshopu, a rád bych se zeptal zda ho mám předělávat do rozměrů A5? Klient chce leták na tento formát. Myslím, že zdrojový formát je dostatečně velký, čili když klient v tiskárně řekne, že chce požadovaný soubor v tisku A5 vyjde to nastejno, a nebudou žádné chyby, je to tak?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A co velikosti textů? Nemohli by dělat problémy?

 4. Jak to přesně myslíte? Text je nastaven na celkem dost velkou velikost, čili myslím, že by při přechodu na formát A5 neměl působit tak velký problém. Ovšem tohle se špatně odhaduje jen ve photoshopu :-/ myslíte,že by mohl být v tomhle problém? a raději zvětšit fonty?díky

 5. Citace Původně odeslal wishcz Zobrazit příspěvek
  Jak to přesně myslíte? Text je nastaven na celkem dost velkou velikost, čili myslím, že by při přechodu na formát A5 neměl působit tak velký problém. Ovšem tohle se špatně odhaduje jen ve photoshopu :-/ myslíte,že by mohl být v tomhle problém? a raději zvětšit fonty?díky

  Toť právě otázka... při rozlišení 200 DPI a používání jednotek pt pro fonty se s tím pracuje téměř jako s wordem. Pro dobrý odhad doporučuji udělat si vzorový formát z běžného papíru, vyměřit a přikládat (vidíte, jak to na konečném formátu bude vypadat).

  Každopádně počítejte s tím, že menší formát = menší fonty, takže pozor na to a raději zkontrolujte před tiskem. Ušetří vám to nemalé náklady. ;)

 6. Díky! raději fonty upravím fonty pro větší velikost než riskovat chyby při tisku, přece jen se tady riziko nevyplatí. Grafika pro tisk je vždy trochu oříšek :/

 7. To snad není takovej problém si ten leták v PSku zmenšit na A5, vytisknout a zkontrolovat si to sám, než to odešleš, ne? :)

 8. Je když je tiskárna out of order ;) nemůžu si dovolit risk a přece jen v psku se to jeví o něco jinak než konečný tisk.

 9. Citace Původně odeslal wishcz Zobrazit příspěvek
  Je když je tiskárna out of order ;) nemůžu si dovolit risk a přece jen v psku se to jeví o něco jinak než konečný tisk.
  To je fakt, takhle jsem to nedomyslel :))

 10. Jak říám, udělej si formát papíru a zmenši náhled, přilož papír na monitor a hned vidíš, jak to sedí :D Tahle to dělám já...

 11. Nejjistější způsob je si to vytisknout na výslednou velikost (A5). Porovnání s monitorem jde, ale je to spíš takové rychlořešení, monitor cmykové texty a stíny bitmap nezalévá barvou.

 12. A pokud si to klient nebude tisknout doma na koleni ale pošle to někam do tiskárny, tak je dobré nezapomenout i na přesahy (spadávku) pro případný ořez.

 13. Presne, tak presahy, spady, spravny rozmer a hlavne 300dpi u tiskovych dat je povinnosti...
  Proc dela navrh tiskoviny nekdo, kdo tomu nerozumi?

 14. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Presne, tak presahy, spady, spravny rozmer a hlavne 300dpi u tiskovych dat je povinnosti...
  Proc dela navrh tiskoviny nekdo, kdo tomu nerozumi?
  Každý s tím někdy začíná :)

 15. Citace Původně odeslal Pavel Janků Zobrazit příspěvek
  Každý s tím někdy začíná :)
  zacina, ale ne "na ostro" hned nekomu prodat paskvil, je na to treba mit koule.
  prece neni tezke projit si navody neko koupit si o tom knihu.

 16. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  zacina, ale ne "na ostro" hned nekomu prodat paskvil, je na to treba mit koule.
  prece neni tezke projit si navody neko koupit si o tom knihu.
  To je pravda no, ale někdo prostě rád zkouší věci za "ostrého provozu" :) Ostatně ti to ušetří dost času :D

 17. Citace Původně odeslal Pavel Janků Zobrazit příspěvek
  To je pravda no, ale někdo prostě rád zkouší věci za "ostrého provozu" :) Ostatně ti to ušetří dost času :D
  Ušetří? A kolik času ti to ušetří, když ve výsledku použiješ nějaký nekvalitní obrázek co v tisku vyleze obludně, co když místo cmyk bude používat RGB a vyleze naprosto odlišně barevný letáček (častá chyba při tvorbě ve photoshopu), pokud neuděláš spadávku, tak výsledný tmavý letáček může mít bílé proužky na okrajích a nebo tě budou v tiskárně proklínat.

  Taky jsem s tím dříve začínal a vše bylo tabu, ale nastudovat alespoň tyto základy je otázka tak hodinky, která za to určitě stojí. Nemluvě o tom, že pokud použiješ špatné barvy nebo nekvalitní obrázek, klient asi nebude nadšený a už si u tebe třeba další zakázka nezadá.

  Já jsem ve výsledku začínal tak, že jsem si zašel i do tiskárny a prostě se zeptal, jak jim vyhovuje, když jim data dodám a většinu toho, co ti tu píšeme mi oni sami řekli a bylo to za pět minut zfouknuté.

  Ono těch pravidel pro výstup v tisku není zase tolik, ale pořád jsou a platná a z dobrého důvodu:) Dělám stabilně i pro jednu tiskárnu právě přípravu tiskových dat a právě tito šetřílci času by se kolikrát divili, co jim z toho vyleze kdybych si s tím ještě já nehrál, než to odešlu tisknout =)

Hostujeme u Server powered by TELE3