Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Povolení na reklamu

  1. Chtěl bych si dát k rodičům na zahradu reklamní plachtu na plot je na to potřeba nějaké povolení nebo stačí když stím budou souhlasit?

    na plachtě by bylo jen adresa shopu plus možná slogan

    Případně kde jí nechat vyrobit za slušný peníze?

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. zkuste reklamniplachty.cz

  4. Pokud je to tvůj plot - tvých rodičů a máš s nimi ok vztahy a svolí ti to tak no problemo

  5. Citace Původně odeslal Tkim Zobrazit příspěvek
    Pokud je to tvůj plot - tvých rodičů a máš s nimi ok vztahy a svolí ti to tak no problemo
    Tak to není pravda, jsou místa kam se prostě reklama dát nesmí a je potřeba povolení od MěÚ. Zkusil bych se tam zeptat, je to otázka deseti minut.

  6. Přesně tak...myslím že je na to nějaká ohlašovací povinost ...

  7. Určitě jsou místa, kde je třeba povolení. U nás na plotě máme dvě obrovské ploty. Jeden můj banner a jeden kámoše. Vím na 100%, že se kámoš neptal sousedů zda to tam může mít - má to na své části. Takže asi tak. V našem státě můžeš cokoliv, dokud se nenajde nějakej trotl, který bude závidět, že to tam máš (omlouvám se za hrubost).

  8. Ahoj,
    pokud se jedná o plachtu připevněnou k plotu, jedná se dle stavebního zákona o reklamní zařízení.

    Cituji ze stavebního zákona:
    (2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují
    a) informační a reklamní zařízení o celkové ploše do 0,6 m2 umisťovaná mimo ochranná pásma pozemních komunikací,
    § 103
    Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení
    (1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují
    e) stavby, a to
    15. reklamní a informační zařízení;
    (2) Zařízením se pro účely tohoto zákona rozumí informační a reklamní panel, tabule, deska či jiná konstrukce a technické zařízení, pokud nejde o stavbu podle § 2 odst. 3. V pochybnostech, zda se jedná o stavbu nebo zařízení, je určující stanovisko stavebního úřadu. Zařízení o celkové ploše větší než 8 m2 se považuje za stavbu pro reklamu.
    Z toho mi vyplývá, že pokud máš plachtu do 0,6m2, tak nepotřebuješ ani územní souhlas, ani st. povolení či ohlášení. U větších ploch už bych zřejmě kontaktoval referenta na stavebním úřadu, ideálně osobní návštěvou, aby ti dal své vyjádření. Sice se to zdá při takovém pověšení plachty na vlastní plot jako nesmysl, ale pokud chceš mít klid a jasno, tak se zeptej přímo kompetentních osob. V některých městech mají také reklamní plochy regulované přímo městskou nebo obecní vyhláškou, tak se můžeš zeptat i na tuto věc, zda to musíš ohlásit i na městský/obecní úřad.

    Aktuální znění stavebního zákona je zde: http://www.pracepropravniky.cz/zakon...on-uplne-zneni

  9. Jen tady opravím poslední příspěvek ...

    reklamní zařízení je nosič reklamy, tzn. plocha kam se reklama přidělává (zde to je plot, který je již postaven) - pokud nebudeš dělat stavební úpravy, tak si PLACHTU prostě vezmeš a připevníš k plotu (musíš mít jen souhlas majitele objektu)

    dokonce, když budeš bydlet v bytě a majitel ti přes všechna okna dá reklamu, tak to nevadí a nikdo nic nenadělá ;-) Stavební úřad schvaluje reklamní zařízení :

    Stavení zákon č. 183/2006 Sb. v platném znění rozlišuje stavbu pro reklamu a tzv. zařízení. Stavbou pro reklamu se rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, která slouží reklamním účelům. Zařízením jsou informační a reklamní panel, tabule, deska či jiná konstrukce a technické zařízení. V pochybnostech, zda se jedná o stavbu nebo zařízení, rozhoduje stavební úřad, s tím, že zařízení o celkové ploše větší než 8 m2 se vždy považuje za stavbu pro reklamu. K umístění reklamy ať již formou zařízení nebo stavby pro reklamu je zásadně třeba ohlášení stavebnímu úřadu či stavební povolení, s výjimkou zařízení o celkové ploše menší než 0,6 m 2 a zařízení s dobou trvání nejvýše 3 měsíce a jejichž celková výška nepřekračuje 10 m a celková plocha 20 m 2. Stavební úřad však vydává k umístění těchto zařízení (až na některé výjimky) územní rozhodnutí nebo souhlas.
    pozor na zákony o omezení reklamy ;-)

Hostujeme u Server powered by TELE3