CZ doména zdarma ke každému ONEbit hostingu
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

GNU GPL prenajom

 1. Caute,

  mam znacne upraveny gnu gpl obchod na SK CZ podmienky, vratane komplet novej intuitivnejsej administracie. Chapem to spravne, ze upraveny system je stale pod rovnakov licenciou (teda klientovi som povinny dat aj zdrojovy kod pri jeho prenajme?) ale napr. vsetky moduly ktore som vytvoril a vytvorim su moje? Prenajmom myslim ale hlavne sablonu obchodu, vsetky moduly, hosting a podporu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Modifikací GPL software skutečně vzniká opět GPL software. Za určitých situací to tak ale není, konkrétně myslím např. když v proprietárním projektu použijete GPL funkcionalitu, která je jasně ohraničená ("modul") nebo naopak když pro GPL software napíšete modul/plugin, který je opět funkčně jasně ohraničený. Na přesný výklad pro konkrétní situaci se mě neptejte - více viz text GPL.

  GPL po vás požaduje, že když software distribuujete, tak ho musíte distribuovat otevřeně, tzn. i se zdrojovými kódy. Ale pozor! To neznamená, že máte povinnost software distribuovat. Pokud si např. napíšete systém pro pronájem eshopů upravením XY opensource projektu s tím, že tam budete pronajímat přístup (=poskytovat službu), tak nic nedistribuujete a nikomu žádné zdrojové kódy dávat nemusíte a nikdo nemá žádný nárok po vás ty zdrojové kódy chtít.

  Mimochodem je vůbec otázka, nakolik GPL platí v podmínkách ČR.

 4. cize ak budem poskytovat pristup do aplikacie ktora bude spravovat instalacie samotnych obchodov odvodenych od GPL nemam teda povinnost distribuovat tento odvodeny software? chapem to spravne?

 5. Záleží, jestli budete někomu poskytovat software nebo službu. Jestliže od vás klient obdrží software, pak ho distribuujete a musíte ho distribuovat vč. zdrojových kódů. Jestliže od vás dostane jméno/heslo do administračky eshopu, který je ale provozovaný u vás, pak vám nikdo neukládá povinnost mu jakýkoliv software poskytovat, natož mu dávat jeho zdrojové kódy.

Hostujeme u Server powered by TELE3