Sháníme investora pro výrobu Vánoční velkoobchodní zakázky
01.04.2007 22:37
1
asi není třeba zdejším členům dávat na vědomí že Jagg.cz je na prodej na Aukro.cz, viz http://www.marigold.cz/item/jaggcz-j...-formou-drazby nebo http://www.aukro.cz/show_item.php?item=181684766

Spíš by mě zajímal váš názor, jakou hodnotu by pro vás takováto služba měla a kolik byste za ni byli schopni dát? Cena, za kterou se Jagg prodá nebude nejspíš úplně reálná cena na trhu, už jenom protože z toho co jsem pochopil bude jagg prodán za jakoukoli cenu, kdežto reálná prodejce by si stanovil cenu, pod kterou nejspíš nebude ochoten jít.

Jakou cenu by to mělo pro vás, za situace kdy jagg nějak absentuje v googlím indexu? (Jyxo uvádí 10 000 zpětných odkazů)
02.04.2007 00:11
2
Sam jsem si zkusil neco malo v aukci prihodit. Aktualni cena je 4650 a jiste pujde jeste hodne nahoru. Bude zajimave to sledovat a pro Jagg.cz je to nasledne dobra reklama.
02.04.2007 01:24
3
Zajímalo by mě, kvůli čemu má Jagg totální banán v Google. To je pro potenciálního zájemce dost velká riskantní neznámá.
02.04.2007 08:08
4
to je fakt, ale zda se, ze to potencialni kupce neodrazuje, cena uz je 11000,-
02.04.2007 13:22
5
Koukám, že se tam Webtržníků přebíjí víc. :)
02.04.2007 13:57
6
Myslím že nebýt za tím mediálně známé jméno Marigolda, tak by koupě takového projektu nikoho nezaujala - nezapamatovatelný název domény (to je podle manžela Baby Jagy z Mrazíka?), průměrný Jyxo rank 179 a hlavně nulový rank od Google. A takovýhle web žije hodně právě z přístupů z vyhledávačů.
Myslím že to bude nejlépe prodaný mrtvý projekt roku :-)
02.04.2007 15:32
7
já bych to předem určitě nezatracoval, pokud by to opravdu někdo chtěl rozvíjet, tak je to lepší než stavět znovu. 1000 USD za web (aktuální cena) s deseti tisíci zpětnými odkazy a pravidelnou uživatelskou skupinou není moc.
02.04.2007 15:57
8
Projekt jagg.cz by podle mě měl koupit nějaký portál, který by dokázal jej zmedializovat a využít vlnu zájmu, díky podpoře patrika. Ale pro normálního člověka který by chtěl investovat do "internetového projektu" si myslím že to je zbytečné a investice se nevrátí. (díky 0 indexace v googlu, doména není zas tak něco výjmečného a 14 dolarů za Adsense není moc) a nějaký super komerční potenciál v tom taky není když se podíváme na digg.com nebo na del.icio kde nejsou doteď žádné reklamy
02.04.2007 17:20
9
Já si tedy nedovedu představit naprosto žádné využití. Jagg nemá žádnou vlastní technologii, celé to existuje pouze kvůli známosti Patricka Zandla a zase to zapadne, pokud se tak už nestalo, protože mně se ty uváděné statistiky nezdají vůbec nesměšné.
02.04.2007 17:31
10
Dat 20k za domenu s banem a s opensource skriptem.... no nevim. Pokud nekdo chce podobnou sluzbu, tak je imho vyhodnejsi koupit novou domenu, hosting, klidne pouzit ten Scuttle.... a treba 5 000 vrazit do reklamy).
02.04.2007 18:20
11
myslím, že 20tis je veľmi veľa ... má to 500UIP a ban ... :)
02.04.2007 19:33
12
Jak už někdo psal, kdyby za tím nestál Patrick Zandl a nezmínil se o prodeji na Marigold.cz tak by po Jagg.cz ani pes neštěkl. Služba nemá pořádné zázemí, není známá a je zastaralá. A co je nejhorší, nemá ani nápad a je jen kopií a nutno dodat, že nepovedenou kopií.

Navíc Češi jsou jako národ nedůvěřiví k novým službám a už vůbec je nezajímají služby typu linkuj.cz resp. diggg.cz nebo del.icio.us. Máme jiné chování na internetu než je v západních zemích a to ve všech směrech.

Proč by jinak Patrick Zandl jako opráskaný IT businessman prodával rentabilní projekt? Jednoduše proto, že není rentabilní, nebyl vytvořen za žádným cílem, s žádným plánem. Prodej kvůli nedostatku času je jen stará děravá zástěra a osobně je mi líto kupce, který zaplatí v tuto chvíli aktuálních 20 100 Kč. Provařené peníze. Nebo? :)
02.04.2007 21:18
13
Původně odeslal Fishbond
Navíc Češi jsou jako národ nedůvěřiví k novým službám a už vůbec je nezajímají služby typu linkuj.cz resp. diggg.cz nebo del.icio.us. Máme jiné chování na internetu než je v západních zemích a to ve všech směrech.

to podle mě není tak jasné - psal jsem o tom už tady, je to spíš chyba českých "tvůrců internetového prostředí", jak jsem popsal v komentáři 29 a následných na http://zapisnik.maly.cz/506578-web2-0-neprijde.php
03.04.2007 11:10
14
No, dovolil bych si nesouhlasit, že ta nabídka nemá svou cenu. Jistě, web s 500 UIP je málo. Ale zkuste si ho udělat v oblasti, která není pornem - snadno nazříte, že by se vám ho pak nechtělo za 20K pustit k vodě. Pokud jste firma a nějaký projekt chcete spustit, je pro vás 20 K maličkost. Jeden počítač. Vezměte si do ruky kalkulačku a zkuste si spočítat, kolik peněz by bylo potřeba k vytvoření takové návštěvnosti.

A navíc, podstatné je, že ty peníze dostanete zpět v reklamě na ten projekt. Pravda, sice jen na našich vlastních serverech, ale i tak to je měsíční zásah 200K lidí.

Ve výsledku bych to shrnul tak: cenu určuje trh. Mně hlavně zajímalo, jak ji určí.

A k názoru, že cena je navázaná na moje jméno - to se mi nezdá. Jediný rozdíl mezi ostatními aukcemi na Aukru je v tom, že na ně prostě nikdo neodkázal. TAkže o nich nikdo neví...
03.04.2007 11:25
15
Pokud bych to prodával já, ocením si ten projekt dle vloženého usili, dosavadnich vydaju na projekt a oceneni na urcitou dobu dopredu, pokud by to byl spise komercni projekt.
Z toho pohledu si myslim ze ta cena neni nijak extra prehnana a kdovi, kam se jeste vysplha.
Nicmene svoje projekty neprodavam, radsi je dam nekomu na starost.
03.04.2007 14:22
16
Původně odeslal Tangero
A k názoru, že cena je navázaná na moje jméno - to se mi nezdá. Jediný rozdíl mezi ostatními aukcemi na Aukru je v tom, že na ně prostě nikdo neodkázal. TAkže o nich nikdo neví...
Nepodceňuj své jméno, jen kvůli němu jsou tlačítka Jaggu všude možně po Internetu. Že tuto službu přesto prakticky nikdo nepoužívá jen dále potvrzuje, že není nikomu užitečná.
03.04.2007 15:46
17
Původně odeslal jilm
Nepodceňuj své jméno, jen kvůli němu jsou tlačítka Jaggu všude možně po Internetu. Že tuto službu přesto prakticky nikdo nepoužívá jen dále potvrzuje, že není nikomu užitečná.
Čtu dvě hlouposti najednou :kava:

1. Tlačítka Jaggu jsou všude možně po internetu proto, že jsem si dal tu hodinku práce a napsal provozovatelům blogovacích systémů, aby přidali službu Linkuj, Jagg a ještě slovenský Vyber jako podporované služby do svých stránek. Nebyl to problém, přidali ho a mohl to udělat kdokoliv. Takže hlavní příčinou bylo to, že jsem se obtěžoval je o to slušně poprosit, ne moje jméno.

2. Službu pravidelně používá tisícovka lidí. To není málo. To je přesně tisíc lidí. Ne těch, kteří zabloudili přes vyhledávač, ale kteří ji používají. To je dost rozdíl. Tedy tisíci lidem je užitečná. Prakticky bez reklamy. Kolik je registrovaných lidí na webtrhu? Znamená to, že je webtrh na houby, když ho používá pár lidí? Myslím, že ne...

Já vím, že nemáš služby označované za web 2.0 paušálně rád, ale vyhrazovat se jen negativisticky, to je trochu... hm, to je fuk :)
03.04.2007 16:00
18
Neužitečný Jagg určitě není, stejně jako není neužitečné Delicious. Co trápí (ale nejen) Jagg, jsou spammeři, lidé, kteří pořád bookmarkují jen své stránky. Proti tomu by se ale dalo lehce bránit systémem, jaký na na HP používá Delicious. Místo posledních záložek ukazovat "What's Hot". Otázkou je, jestli už Jagg překročil počet uživatelů, aby to Hot bylo užitečné a zajímavé. Zatím je asi potřeba manuálních zásahů editora.
03.04.2007 16:00
19
zajímalo by mne, jaký cíl/směr.. vymyslí budoucí majitel pro Jagg... myslím, že to je služba, která v podstatě stojí pořád na místě ...
jinak uživatelskou základnu má stabilní a relativně vysokou... což jsou velice pěkná plus. Ale ten cíl/směr ... ubírání se ... nevim nevim :)
03.04.2007 16:54
20
Původně odeslal Retal
Místo posledních záložek ukazovat "What's Hot". Otázkou je, jestli už Jagg překročil počet uživatelů, aby to Hot bylo užitečné a zajímavé.
Souhlas i s komentářem následujícím za Retalem. A to je právě to. Služba se musí vyvíjet. Já sice vím jak, ale v praxi nejsem programátor a mám jich takovou spotřebu, že je uvolnit na tohle, je pro mne neefektivní ...

A tyhle směry vývoje jsou na snadě... :)
03.04.2007 17:07
21
Me jsi teda Patriku nepsal a na blog system cestovatele.com jsem jagg dal, nez jsem ho nasledne ve vysledku odstranil, protoze to nemelo velky vyznam ani uzitek (ani pro navstevniky ani pro autory blogu) :)
03.04.2007 17:19
22
Tangero: Nemyslím to nějak útočně, prostě ve službě jako Jagg nevidím vůbec žádný smysl. Neposkytuje nic unikátního, nemá žádnou vlastní budoucnost a vývoj, ta čísla užívanosti jsou mimořádně nízká. 500 UIP denně, ani ne 100 přidaných odkazů denně. Pokud by se dalo prohlásit, že Jagg má tisícovou komunitu, pak by to znamenalo, že jej používají tak třikrát do měsíce na jeden odkaz, to je přece mimořádně zanedbatelné. Nevím, jak se do toho započítávají odkazy, které si uložilo více lidí, i tak to ale není nic moc. Jagg nemá žádnou cílovou skupinu. Na normální uživatele taková služba být cílena nemůže, z druhé strany jsou tu jiné alternativy - populární del.icio.us, moje oblíbené Google Bookmarks, záložky v prohlížečích atd. Stačí si projít třeba Toplist - existují stovky větších projektů, které vytvářejí daleko vyšší přidanou hodnotu (než nainstalovaný open-source skript) a nikdy by je za takovou částku nikdo nechtěl. Koupit Jagg za 20 tisíc jsou vyhozené peníze, pokud to tedy ten někdo nekupuje kvůli oné reklamě, nezkoumal jsem podmínky.
A není to tím, že bych neměl rád web 2.0 natož měl něco proti Vám, Jagg však vznikl jako: "pojďme udělat taky nějaký to 2.0, ale ať to je za chvilku". Podobně vtipné jsou teď ty nové linkovací systémy Zalinkuj.cz a tuším Media-blog.cz.


Retal: Jagg jako služba je neužitečný právě proto, že tu je del.icio.us, že tu jsou mraky jiných úplně identických služeb, u kterých navíc je naděje na rozvoj, protože je někdo používá. Vzhledem k tomu, že si takový Jagg může každý nainstalovat během pár minut (či hodin, OK), jeho hodnota může být pouze v onom objemu uživatelů + zavedení tlačítek. Tlačítka jsou zavedená dost, používanost je minimální.
03.04.2007 20:41
23
Tangero: nahoře někdo podal dotaz ohledně důvodu proč je jagg.cz na G zabanován. Odpověď tu není - myslím že je zajímavé se to dozvědět, zejména z důvodu "tak na toto je dobré si dát pozor".
03.04.2007 20:46
24
tangero už na marigoldu v komentářích pod článkem odpovídal, že netuší, proč není jagg v googlu...
05.04.2007 07:38
25
Původně odeslal Misha
tangero už na marigoldu v komentářích pod článkem odpovídal, že netuší, proč není jagg v googlu...
Tak už tuším. Normálně jsem se zeptal Google a ti mi normálně odpověděli, že žádný ban jagg nemá a že ani není důvod, aby ho měl. A že jediným problémem je robots.txt, které vracejí internal server error. A tím že jejich crawler odmítá cokoliv indexovat. Tak jsem to opravil a uvidíme.

Jinak k Jilmovi: tak to jsi špatně napsal. Jestli to dobře chápu, na houby je konkrétně jagg a ne ostatní služby tohoto typu jako del.icio.us. To pak chápu. Právě proto, aby nebyl na houby, ho prodávám. Já vím sice, co s ním, ale mám tu důležitější věci na práci, tak ať si hraje někdo jiný.

A cena? Je tržní. Začínalo to na koruně a vzhledem k tomu, že doménu jsem prodloužil pár dní před tím, tak minimálně do 580 Kč s DPH to smysl mělo bez problému :)
05.04.2007 13:34
26
jsem skutečně zvědav, jakou cenu trh jaggu dá. Bude to i celkem zajímavý průzkum :)
11.04.2007 18:31
27
Tak cena se snížila na 17 100 a Patrick vyřešil nepřítomnost v Google.
15.04.2007 22:56
29
Jak hodnotíte konečnou cenu? Je podle vás přiměřená? Nízká? Vysoká? Jaké budou další kroky IInfa?

Blahopřeju, Patricku, k úspěšnému prodeji. :thumbup:
15.04.2007 23:27
30
na to jak je to zavedené... bych řekl, že to je možná i málo :)