logo
11.10.2012 17:11
1
Potrebuji pomoct, pro klienta pracuji na projektu a pozaduje po me vysvetleni vkladu a vyberu v penezence Bitcoin, nevite nekdo jak se Vkladaj penize a nasledne vybiraji?

diky moc
11.10.2012 17:40
2
Bitcoin je internetová měna, která ma stanovený kurz vůči americkému dolaru. Kurz není stanoven tržně, jako u běžné měny, ale podle množství účastníků v systému (účastníkem se rozumí osoba, která je připojená v síti a "vyděláva" bitcoiny za IT výpočty - velice zjednodušeně řečeno).

Každý si pak může bitcoiny směnit v nějaké internetové směnárně např. https://mtgox.com, ale je jich více. Pak má obyčejnou internetovou peněženku, kterou užívá.
Základní a hlavní vlastnost bitcoinu je ta, že platby jsou nevysledovatelne - nelze centrálně dohledat kdo a komu co platil.

Aktualni kurz je cca 12USD/1bitcoin
11.10.2012 17:52
4
Díky lidi, zkusíme https://www.bitstamp.net/ nemate nekdo zkusenosti? diky
12.10.2012 01:05
5
Tak predne kurz samozrejme je stanoven trhem tedy poptavkou a nabidkou, s tezenim to samozrejme souvisi, ale jen okrajove (pokud nebude poptavka a duvera ze jimi budes moci zaplatit budou bezcenne - stejne jako koruny nebo dolary). Cast vytezenych minci tvori tu nabidkovou stranu trhu.

Proc nezkusit nakup primo v Cechach? www.bitcash.cz
Na portalu je nejen smenarna za koruny, ale take onlinova penezenka a Bitcoin forum, coz seznameni s Bitcoinem dost usnadni.
12.10.2012 08:21
6
Kurz není závislý na počtu minérů, je určen jen a pouze trhem (jak by to jinak mělo fungovat?). Emitace nových peněz by byla stejně rychlá, i kdyby na světě existoval jen jeden minér. Je to naopak - počet minérů je závislý na kurzu (čím je vyšší, tím je to rentabilnější, takže tím více lidí si můžou dovolit mezi sebou soupeřit). Ale pro normálního uživatele je mining irelevantní, netřeba se tím nějak zatěžovat.

Peněženku má každý u sebe na disku (pouze na disku), není klasická „internetová“. Síť je decentralizovaná, není žádný server, kam by se dalo přihlásit a zobrazit účet. Funguje to takhle: existuje distribuovaná databáze transakcí. Do ní vidí všichni, ale nikdo neví, kdo se pod jakou adresou skrývá. Každý účastník má pak (na svém disku) soukromé klíče k jedné nebo několika peněženkám. Po připojení stáhne od jiných uzlů novinky v databázi transakcí, tím zjistí, jestli na „jeho“ účty nepřitekly nějaké nové peníze (nebo naopak neodtekly, pokud tu samou peněženku používá i jinde). Zůstatky na všech svých účtech sečte a součet zobrazí uživateli. Pro něj to je do značné míry transparentní.

Viz např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Kterou směnárnu použijete je celkem jedno. Porovnejte si poplatky a uvidíte. S bitstamp zkušenosti nemám.
12.10.2012 10:54
7
Původně odeslal Aleš Janda
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
aha, takze on neumi anglicky
12.10.2012 12:55
8
Původně odeslal domain
aha, takze on neumi anglicky
Odkaz na anglickou wikipedii jsi už posílal ty, takže nebylo potřeba uvádět znova :-) Naopak jsem ještě upozornil i na českou wikipedii, která toho neuvádí zas o tolik méně než ta anglická (a naopak uvádí i něco co v anglické není), a hlavně má odkazy na další české zdroje. Třeba článek http://www.abclinuxu.cz/clanky/decen...tomena-bitcoin považuju za nejlepší technický popis bitcoinu a pozadí vzniku té měny vůbec. Nenašel jsem kvalitativně srovnatelné vysvětlení principu bitcoinu, ani v angličtině. Proto by byla škoda se o něj ochudit, pokud by šel jenom na anglickou wikipedii.

Kromě toho, v češtině se čte vždycky lépe. Třeba mně osobně nedělá problém dohledat v angličtině informace o něčem, co alespoň částečně znám anebo od toho něco čekám. Nicméně koncept fungování bitcoinu (jak to funguje, proč to funguje) je natolik složitý a odlišný od čehokoli jiného, že bych o tom jako první nechtěl číst v angličtině. Ono i tak je to pro neznalého člověka dost WTF (anebo to hned odsoudí, protože už mu nemusí dojít souvislosti, proč to funguje právě takto, když to jinde funguje jinak). Určitě je proto lepší alespoň první nástřel co to je a proč si přečíst v mateřštině.

Nebylo to tedy nic proti ničemu, doporučoval bych přečíst jak českou, tak anglickou wikipedii.
12.10.2012 19:08
10
Tady je více kontextu k pyramidě Pirate@40... http://bitcash.cz/forum/showthread.php?s=&threadid=310
07.12.2012 19:42
11
http://arstechnica.com/tech-policy/2...ate-as-a-bank/

LAW & DISORDER / CIVILIZATION & DISCONTENTS
Bitcoin going mainstream? Exchange approved to operate as a bank
Announcement could pave the way for deposit insurance, debit card.

by Timothy B. Lee - Dec 7 2012, 5:19pm SE
24
Bitcoin Central, a Bitcoin exchange that is popular in the eurozone, says it has secured approval from regulators to operate as a bank under French law. The announcement could be another sign of the cryptocurrency's growing legitimacy.

The news was announced in a Thursday post on the Bitcoin forums. A representative for Paymium, the French company that runs Bitcoin Central, said the firm had partnered with the French payment processor Aqoba and the French bank Credit Mutuel to create a Bitcoin-based payment service. Users will be able to deposit funds in either euros or bitcoins, and to easily convert between the two.

Approval by the French authorities has several key advantages, according to Paymium. Euro-denominated funds will be insured by the Garantie des dépôts, the French equivalent to the US FDIC. The accounts will also be integrated with the French banking system, so users can have their paychecks automatically deposited into their accounts and converted to bitcoins. And Paymium hopes to roll out a debit card that will allow users to spend their bitcoins directly at traditional retail outlets.

It remains to be seen whether Paymium's new business partners will still be enthusiastic about the relationship once the system is up and running. The pseudonymous design of the Bitcoin network makes it inherently difficult to detect and prevent fraudulent transactions. And the irreversibility of Bitcoin transactions makes it hard to deal with fraud after the fact.

Earlier this year, the US-based Bitcoin exchange Tradehill was forced out of business by a dispute over fraudulent payments with the payment processor Dwolla. Users would transfer dollars to Tradehill, convert them to bitcoins, and then use "chargebacks" to get their dollars back. Dwolla blamed Tradehill for these fraudulent transactions, and Tradehill says the company withheld more than $160,000 from it as a result, contributing to Tradehill's bankruptcy.

It's a virtual certainty that Paymium's service will be targeted by fraudsters using similar tactics. How it handles those problems will be an important factor in the venture's success or failure.

Disclosure: I own some bitcoins.