Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 40

Vybudujme užitečnou a přátelskou komunitu. Představujeme komunitní kód.

 1. Webtrh letos slaví 6 let své existence a 33 tisíce zaregistrovaných uživatelů.

  Jedna hypotéza tvrdí, že člověk je schopný být v aktivním společenském vztahu nejvýše se 150 lidmi.

  Ti z vás, kteří jsou na Webtrhu už nějakou dobu, o existenci vnitřních hodnot Webtrhu mají tušení a sami je koneckonců utvářejí. Některé hodnoty prosvítají z pravidel, některé z moderátorských zásahů.

  Ti, co přicházejí každý den jako noví členové, je možná vytuší ze stávajících příspěvků, ale zvětšující se počet lidí a odosobnění vede spíš k degradaci diskuse a vztahů.

  Aby naše rostoucí komunita prospívala, kodifikovali jsme tyto dosud nevyřčené hodnoty jako komunitní kód.

  Přečtěte si ho prosím, napište nám své připomínky, a ukažte ho novým členům, kteří si třeba nejsou úplně jistí, do jaké komunity přišli a jak se mají chovat.

  Společně dokážeme vybudovat otevřenou, přátelskou a užitečnou komunitu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Co k těm bodům přidat ještě SOUHLASÍM/NESOUHLASÍM. Něco jako palec nahoru, palec dolů vč. počtu + tlačítko BOD za přínos?

 4. Jestli někdo souhlasí nebo nesouhlasí, je triviální a zbytečná informace.

 5. Zdá se, že ne, když píšeš, aby lidi dávali bod za přínos, nikoliv souhlas.

 6. jestli nekdo souhlasi nebo ne je naprosto zbytecna informace... co mi o prispevku rekne ze hodne lidi souhlasi nebo nesouhlasi? proste proc... pak to tu bude jak na diskusich pod clanky na novinky.cz - diskreditace prispevku jen kvuli odlisnymu nazoru atd... akorat vetsi podnecovani k jeste vetsi nenavisti nez tu panuje :)

 7. Aleši, ale ono už to tu je. Lidé hodnotí bodem víc to, že je to pobavilo, než to že jim to pomohlo.

 8. Citace Původně odeslal Bedříšek Zobrazit příspěvek
  Aleši, ale ono už to tu je. Lidé hodnotí bodem víc to, že je to pobavilo, než to že jim to pomohlo.
  to ale nijak neobhajuje zavedeni souhlasim/nesouhlasim ...

 9. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  to ale nijak neobhajuje zavedeni souhlasim/nesouhlasim ...
  To se mi nezdá. Smysl kodexu, který chce Martin zavést je mimo jiné v tom, že píše - "Nedávejte prosím bod jako vyjádření souhlasu." a proto jsem psal o tom co si myslím, že by řešilo tento problém.

 10. body se v mnoha pripadech vyuzivaji smysluplne, radeji preucme lidi na co jsou, nez zavadet uplne zbytecne, az skodlive fce

 11. Ano možná to bude vypadat jako na novinky.cz. Já novinky.cz nečtu, tak často, ale tento systém je mi sympatický.

 12. Bude se dělat něco pro tu komunitu a ne jen udělat komunitní kod?

  Brno je dost velký a z posledních dvou srazů, tak se to uskutečnilo po třech lidech. Na webtrhu je mizerná propagace této činnosti. Leda tak založit vlákno a do toho co hodinu psát, ať je to nahoře. Posílání nějakého newsletteru všem každý měsíc, co se děje na webtrhu. Co se událo, kde je nějaký sraz, významná událost. Plánuje se něco?

 13. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  body se v mnoha pripadech vyuzivaji smysluplne, radeji preucme lidi na co jsou, nez zavadet uplne zbytecne, az skodlive fce
  Že za to bojuješ zrovna ty, takovej profesionální naháněč souhlasných bodů :))

 14. Citace Původně odeslal Ondřej Veřtát Zobrazit příspěvek
  Že za to bojuješ zrovna ty, takovej profesionální naháněč souhlasných bodů :))
  body nenahanim, vadi mi kdyz mi je lidi davaji jako vyraz souhlasu... sam je taky nedavam jen tak kde komu...

 15. Citace Původně odeslal Naweb Zobrazit příspěvek
  Bude se dělat něco pro tu komunitu a ne jen udělat komunitní kod?

  Brno je dost velký a z posledních dvou srazů, tak se to uskutečnilo po třech lidech. Na webtrhu je mizerná propagace této činnosti. Leda tak založit vlákno a do toho co hodinu psát, ať je to nahoře. Posílání nějakého newsletteru všem každý měsíc, co se děje na webtrhu. Co se událo, kde je nějaký sraz, významná událost. Plánuje se něco?
  Tomu říkám uhodit hřebíček na hlavičku ;o)

  OT: k těm srazům si myslím, že aby to mělo smysl, měl by být nějaký program. předem stanovený program, který bude obsahovat i prezentace nebo přednášky toho co děláme. dalo by se to naplánovat např. na měsíc dopředu, tak aby na každém srazu byly např. dvě přednášky. to přiláká lidi a současně i ti noví lidé mají co říct. každý děláme něco, ať už jsou to weby, SEO, marketing, provozování eshopu, provozování portálu a myslím, že si máme vzájemně co říct.

 16. viz. sraz http://webtrh.cz/184127-unikatni-sraz-zabava-relax-tuny kde se nas seslo "tak akorat" (vic uz by bylo moc) :) jen se slezt v hospode a cekat co bude uz me taky nebavi...

 17. Pokud plánujete sraz Webtrhu a chcete ho víc zpropagovat, ozvěte se mi.

 18. Citace Původně odeslal Martin Schlemmer Zobrazit příspěvek
  Jestli někdo souhlasí nebo nesouhlasí, je triviální a zbytečná informace.
  Já bych to neviděla tak černobíle. Mnohdy někdo odpoví tazateli v podstatě stejně, jak bych poradila i já, nebo mám stejnou zkušenost. Místo toho, abych se opakovala a psala v podstatě to stejné, tak dám bod. Co je to - je to bod za obohacení ? Nebo souhlas ? Když vidím pod relevantní odpovědí více bodů, je to pro mne známka, že tuto zkušenost, nebo stejnou odpověď dalo více podnikatelů zde na Webtrhu a to pro mne může být také vypovídající. Takže podle mne počet "souhlasím" by mohlo být přínosnou informací, jak pro tazatele, tak i ostatní, co na diskuzi narazí a hledají podobnou odpověď. Stejně to takto budou lidé používat dál. Pokud by jste chtěl zabránit většímu počtu zneužívání bodování tímto směrem, pak myšlenka Bedříška podle mne není špatná, Jen bych v žádném případě nezaváděla "Nesouhlasím", nebo "Palec dolů" - to je krok špatným směrem. Můj názor je ten, že zavést "Bod za přínos" + "Souhlasím", přičemž do profilu uživatele by se počítaly jen body za přínos, by věci pomohlo.
  Tím, že zavedete část z toho, jak to mají novinky.cz se z vás přeci novinky.cz nestanou.

 19. Vy kalkulujete s tím, že když už tu někdo píše odpověď na nějaký dotaz, tak o dané problematice nebo tématu něco ví a může se podělit o správnou odpověď. Jenže to je omyl. Pravdu mít nemusí, nemusí ji mít ani dalších 5 lidí, kteří mu dají bod, protože "si to myslí také". Všichni víme, co znamená myslet. A jelikož se tu neprobírají pouze srandatémata, ale občas i celkem vážné věci typu účetní záležitosti, úřady, tak spoléhat se na nějaké body může být i hazard. Relevantní odpověď != správná odpověď. Proto je blbost body používat jako souhlas. Žádnou kloudnou vypovídající hodnotu to nemá.

 20. Citace Původně odeslal Ondřej Veřtát Zobrazit příspěvek
  Vy kalkulujete s tím, že když už tu někdo píše odpověď na nějaký dotaz, tak o dané problematice nebo tématu něco ví a může se podělit o správnou odpověď. Jenže to je omyl. Pravdu mít nemusí, nemusí ji mít ani dalších 5 lidí, kteří mu dají bod, protože "si to myslí také". Všichni víme, co znamená myslet. A jelikož se tu neprobírají pouze srandatémata, ale občas i celkem vážné věci typu účetní záležitosti, úřady, tak spoléhat se na nějaké body může být i hazard. Relevantní odpověď != správná odpověď. Proto je blbost body používat jako souhlas. Žádnou kloudnou vypovídající hodnotu to nemá.
  Pokud bych připustil, že máš pravdu, je analogicky celý bodovací systém blbost. Toho se, ale zbavit nechceme, ne?

 21. Kdyz se divam na bod jako na souhlas, je to vlastne takovou analogii odkazu v SEO. :) Misto GTPR mame WTR - webtrh rating. Uzitecna by mohla byt moznost prepnuti do modu, kdy budu videt pouze body od duveryhodnych lidi (tech, komu jsem sam dal kdysi bod) pripadne videt jen prispevky lidi, kterym duveruji. Pripadne rozsirit na dalsi uroven duvery, kdy vidim body/prispevky i tech komu duveruji ti komu duveruji :) (pratele mych pratel v terminologii FB)
  Tak by se mohl resit ten problem s max 150 vztahy. Kazdy by si pak mohl vytvorit svuj osobni "customized WT".

  Kazdopadne gratulace k 6 letem a 33K uzivatelu!

 22. Citace Původně odeslal Ondřej Veřtát Zobrazit příspěvek
  Vy kalkulujete s tím, že když už tu někdo píše odpověď na nějaký dotaz, tak o dané problematice nebo tématu něco ví a může se podělit o správnou odpověď. Jenže to je omyl. Pravdu mít nemusí, nemusí ji mít ani dalších 5 lidí, kteří mu dají bod, protože "si to myslí také". Všichni víme, co znamená myslet.
  Já netvrdím, že se má spoléhat, ale může to pro někoho mít určitou vypovídací hodnotu. Kdybych brala do úvahy, co píšete, pak vlastně jakékoliv odpovědi zde mohou být zavádějící, protože kde berete tu jistotu, že jsou příspěvky a odpovědi fakticky správné a ten co odpovídá je zrovna znalec v oboru ? V tom případě většina témat zde na Webtrhu vůbec nemá smysl. A přesto tu jsou a lidé odpovídají. Co si z odpovědí tazatel vezme, je již totiž na něm. Navíc jsou zde témata, která řeší nějakou zkušenost, případně názor na grafiku apod., kde se to "Souhlasím" klidně hodí a může něco naznačit... Toť můj názor.

  Jinak za mne Martine taky gratulace a velké díky, že Webtrh je - určitě mi v podnikání pomohl a ráda sem chodím ! :-)

 23. No, to je právě ono. Těch odborníků tu zase tolik není, takže máte pravdu - většina témat vůbec nemá smysl :) Nebo spíš odpovědí. Navíc hromada je duplicitních, a proto by se mělo zásadně zvýraznit vyhledávání. Ale diskuzní fórum je pro diskuzi, není to v první řadě odborná poradna.

 24. Citace Původně odeslal Martin Schlemmer Zobrazit příspěvek
  ...komunitní kód...
  A k čemu je to dobré? ...blbec zůstane blbcem... ...a slušný člověk bude jednat vždy slušně.

 25. Citace Původně odeslal Ondřej Veřtát Zobrazit příspěvek
  Ale diskuzní fórum je pro diskuzi, není to v první řadě odborná poradna.
  V tom s Vámi naprosto souhlasím. Proto si myslím, že přidat tlačítko "Souhlasím" by mohlo vyřešit problém získávání bodů jen třeba za nějaký populární příspěvek, či sranda hlášku (ale i třeba vyjádření stejného názoru, potvrzení, že to tak funguje, mám stejnou zkušenost apod. - co si budeme vykládat, mnozí ty body takto používají protože se jim prostě nechce psát nový příspěvek, nebo nemají čas), aniž by to nějak fórum poškodilo. Body by se pak dávaly opravdu jen za přínos. Je již na každém uživateli, co by si pak z toho vyvodil.
  Nevím ale, jestli by tímto směrem chtěl Martin jít, takže buď pak body úplně odebrat, nebo se smířit s tím, že se občas používají jako souhlas. Toť vše k danému tématu.
  Souhlasím i s vyhledáváním - výrazné zpřehlednění by pomohlo zmenšit počet duplicitních témat, Martinovi jsem to taky kdysi v dotazníku psala...

 26. Z Webtrhu se stává mládežnický plevel a už to není to, co to bývalo.

 27. Lidé používají body k souhlasu, protože to k tomu ve stávající podobě svádí.
  Máme nějaké nápady jak to ovlivnit, ale samotné vyjadřování souhlasu nebo nesouhlasu je nesmyslný akt zpropagovaný Facebookem, který tu zavádět nebudeme.

  Není to ale vůbec problém, proto se to v komunitním kódu nachází až úplně na konci.

  Citace Původně odeslal Kohy Zobrazit příspěvek
  Z Webtrhu se stává mládežnický plevel a už to není to, co to bývalo.
  To je názorná demonstrace příspěvku, který sem nepatří (bez ohledu na to, jestli mluví o Webtrhu nebo o čemkoliv jiném). Obsahuje dvě silné generalizace bez vysvětlení a žádný argument. Podobná jedovatá slina má jediný důsledek - zmaří čas čtenářů a vyvolá hádku.

  Takový příspěvek je na smazání, v případě opakování na dočasné odebrání zápisu.

 28. Martine, komunita je složená z individualit. Vrátil jsem se na webtrh nedávno, rád bych vystupoval sám za sebe jako Marcel Kupka, nikoli jako mat - bohužel v profilu mi nic nenabízí volbu oficiálního jména. Stejně tak bych uvítal, aby byla povinnost vystupovat pod svým vlastním jménem. Anonymita je na škodu.

 29. Citace Původně odeslal Jaromír Š. Zobrazit příspěvek
  A k čemu je to dobré? ...blbec zůstane blbcem... ...a slušný člověk bude jednat vždy slušně.
  Lidé mají různý práh toho, co považují za správné chování na internetu. Jsou ale také ochotní o důsledcích svého chování přemýšlet.
  Proto v komunitním kódu nabízíme vodítka k tomu, jak být správným členem komunity na Webtrhu.

  Komunitní kód jsme nenapsali kvůli "blbcům", ale kvůli sjednocení očekávání lidí se sebereflexí. I pro mě samotného bylo přínosné definovat, co vlastně dělá zdravou komunitu.
  Snad bude pro ostatní přínosné čtení a diskuse nad kódem.

  Citace Původně odeslal Marcel Kupka Zobrazit příspěvek
  Vrátil jsem se na webtrh nedávno, rád bych vystupoval sám za sebe jako Marcel Kupka, nikoli jako mat - bohužel v profilu mi nic nenabízí volbu oficiálního jména. Stejně tak bych uvítal, aby byla povinnost vystupovat pod svým vlastním jménem.
  Stačí mi napsat. Máš to tam a vítej zpět.

  Podle mě není vhodné ani prostředí s totální anonymitou jako Darknet/4chan, ani s totální transparencí a vynucenými jmény. Koneckonců Google se snažil vynutit používání osobních jmen v Google+ a vyvolalo to rozkol i mezi samotnými vývojáři.

  Pseudonymita není anonymita.

 30. Super:)

 31. Přistihl jsem se že ve sporu "Ondra Veřtát vs. Táňa Svobodová" jsem střídavě souhlasil s oběma. Zrovna podle toho, čí názor jsem četl. Přemýšlel jsem, jak je to možné?

  A asi přišel na odpověď: Ondra, byť patrně nechtěně si zřejmě protiřečí v náhledu na komunitu. Nejprve říká, že se tady řeší vážné věci a je blbost spoléhat na nějaké "lajky", ale níže otáčí, že nejsme v odborné poradně. Co si z toho tedy mám, Ondro vzít?

  A jelikož se tu neprobírají pouze srandatémata, ale občas i celkem vážné věci typu účetní záležitosti, úřady, tak spoléhat se na nějaké body může být i hazard. Relevantní odpověď != správná odpověď.
  vs.

  Ale diskuzní fórum je pro diskuzi, není to v první řadě odborná poradna.
  Když to čtu, vypadá mi to, jakobys nejdřív říkal: řešíme tu důležité věci, potřebujeme relevantní odpovědi, a pak najednou "nejsme v poradně, tak co čekáte"?

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3