logo
12.06.2012 18:26
1
Dobrý den,

právě jsem dohovořil s podporou wedosu a jsem naprosto rozčílený. Používá někdo z vás jejich webmail? Tuto službu potřebujeme naprosto bezproblémovou, ale neustále nás něčím přivádí k šílenství.

1) Jakou rychlost internetu máte, aby vám jel webmail plynule? Na podpoře mi nebyli schopní sdělit, minimální požadavky. Dokonce jsem se dozvěděl následující "Ale takovou skutečnost, že Vám webmail půjde plynule, negarantujeme." Ovšem nikde není napsáno, co vlastně za internet potřebujeme. Na načtení zpráv někdy čekáme až 3 minuty a to máme zobrazování jen 15 zpráv na stránku. Přešli jsme asi před týdnem k Wedosu od Active24 (tam vše fungovalo plynule, až na to, že tam zas často nefungoval e-mail celý den cca 1x do měsíce) a teď jen brečíme. Naše hloupost.

2) Funguje vám prohledávání fulltextu ve zprávách ve webmailu? Nám ne a dohledat nějaké zprávy je šílené. Jak toto řešíte?

3) Stává se vám, že vám některé zprávy odcházejí napsané miniaturním písmem (snad 4 body), i když při psaní zprávy je vše v pořádku? Dá se to nějak řešit?

4) Zkoušeli jste jejich e-mail Icewarp? Dle mého názoru nepoužitelné. Chybí tomu adresář (tzn. vypisovat všechny e-maily neustále znovu), miniaturní tlačítka a špatné rozhraní. Pro staršího člověka noční můra.

Uživatelské rozhraní jejich základního rozhraní e-mailu je také děs. Musíte se učit zpaměti, co znamená která ikonka atp. Hrůza.

Bohužel nemůžeme použít např. Thunderbird, protože potřebujeme mít ve firmě více lidí přístup k odeslané poště ostatních.

Hned bych šel k jiné společnosti, kdyby pro mě přechod nebyl takový problém (nejsem žádný počítačový expert a při přechodu mě podpora wedosu nechala taky několikrát ve štychu, tak už mám strach, co zas přijde). Ale asi nám nic jiného nezbyde. Měl by pro nás někdo nějaké elegantnější řešení?
12.06.2012 18:31
2
Thunderbird můžete použít, stačí pro komunikaci přeci používat protokol IMAP a bude se Vám synchronizovat i pošta odeslaná.
12.06.2012 18:31
3
Email přes ně využívám ale jelikož mám mraky mailů tak si stejně vždy a vše stahuji do gmailu a a zase přes něj odepisuji. a s tím žádný problém nebyl.

(btw. na gmailu má přístup tolik lidí kolik jich má přístup k netu a dané heslo :) )
12.06.2012 18:32
4
Dobrý den,

efektivní a rychle řešení = Gmail.com od Google.com. Nastavíte MX záznamy u domény a máte vystaráno.
12.06.2012 18:34
5
Původně odeslal Titus
Thunderbird můžete použít, stačí pro komunikaci přeci používat protokol IMAP a bude se Vám synchronizovat i pošta odeslaná.
Odeslaná pošta se bude ukládat zase zpět na to jejich rozhraní? Omlouvám se za laické otázky. Na podpoře wedosu mi řekli, že odeslanou poštu synchronizovat nejde už cca před týdnem.

2 EZE: zkusím první ten thunderbird, a kdyby mi to nešlo, zkusím ještě Gmail. Každopádně díky za navedení.

BTW. podpora na webtrhu je lepší než ta od Wedosu :)

---------- Příspěvek doplněn 12.06.2012 v 18:43 ----------

Pomohl by mi někdo se synchronizací e-mailů s thunderbirdem a gmailem? Nejlépe jako skype konverzaci se sdílenou obrazovkou - zaplatím! Kdyžtak PM...
12.06.2012 18:45
6
Icewarp je bezkonkurenčně nejlepší webmailovej systém, ale jo, i tak nestojí za nic, je to pomalá bestie. Řešením je tyhle webmaily od webhostingů vůbec nepoužívat a zvlášť pokud píšeš že "Tuto službu potřebujeme naprosto bezproblémovou" protože žádnej z těchto webmailů (Icewarp, Roundcube, nebo SquirrelMail, což jsou asi nejpoužívanější) nestojí za nic, s tím ale Wedos, ani jistej webhoster nic neudělá.

Popravdě, tady se nemáš na koho rozčilovat, maximálně sám na sebe, protože je všeobecně známo že se tyhle webmaily na normální použití nehodí a nikdo normální je tak taky nepoužívá a už vůbec ne pro podnikání. Buď lidi hned přes IMAP používají desktopovou aplikaci (Outlook, Thunderbird a další), což popravdě taky není ideální a nebo hned směrujou MX záznamy na Google, či MS, nebo jiný komerční řešení.
12.06.2012 18:46
7
Původně odeslal Registrace
Icewarp je bezkonkurenčně nejlepší webmailovej systém, ale jo, i tak nestojí za nic, je to pomalá bestie. Řešením je tyhle webmaily od webhostingů vůbec nepoužívat, protože žádnej z těchto webmailů (Icewarp, Roundcube, nebo SquirrelMail, což jsou asi nejpoužívanější) nestojí za nic, s tím ale Wedos nic neudělá.

Řešením tedy je, používat Aps od Google, nebo Live mail od MS. Stojí to pár korun a nabízí nejlepší možný služby.
U Active24 (nevím, co to přesně bylo) je webmail paráda. Jen kdyby neměli ty celodenní výpadky.
12.06.2012 18:47
8
Mě třeba nejdou přidávat přílohy ... vždy to vyhodí error
12.06.2012 18:52
9
Je pravda, že ten Icewarp je hodně pomalý. Nevím, jestli to je Wedosem nebo je ten webmail celkově tak náročný. Z toho důvodu jsem přešel na Google Apps (nabízí tuším až 50 účtů zdarma ne?). Přístup přes Gmail a zaručená rychlost a spolehlivost. Jednoznačně doporučím Google Apps.
12.06.2012 19:00
10
Dobrý den,
jen krátce. My máme dva klienty IceWarp (https://mail1.wedos.net/webmail/), který nepoužíváte a Roundcube (http://webmail.wedos.net), který používáte. Je to tedy o tom co se komu líbí.

Ta rychlost webmailu je na skoro najisto způsobená rychlostí internetu... teď jsem si to proklikával (zkoušeno nyní i přes síť O2) a funguje to velmi rychle (můžeme otestovat i vaši schránku). My máme vše na rychlých discích a tak tam nepociťujeme žádné výkonnostní problémy. Zkusíme vše prověřit podle IP adresy a cesty od nás k vám. Když to vše vyřešíme přes formulář, tak to bude nejlepší. U nás se toho ujme specialista na maily.

Pošta jede u nás bez výpadků (nepamatuji si kdy naposledy byl jakýkoliv výpadek) a maily přicházejí a odcházejí více něž svižně.

U malých písmen v mailu - napište, prosím přes formulář, o které e-maily šlo, koukneme na to (kolega nyní na první pohled nic nenašel)

Pokud si správně na všech klientech (thunderbirdech) namapujete přes IMAP složku s odeslanou poštou, tak to budete mít sesynchronizované. Pokud někdo od nás poskytl jinou informaci, tak to je chyba a omlouváme se.

Vyhledávání - funguje, hledá fulltextově v předmětu, odesílateli, příjemci, příjemci kopií i v těle zprávy, jen je potřeba vyhledávací políčko rozkliknout a vybrat, v čem hledat. Funguje to v obou webmailech. Při větším počtu zpráv, může vyhledávání v těle zpráv, trvat delší dobu.

Bohužel ideální řešení pro "skupinovou" poštu je nějaké CRM, tedy něco jako je náš WEDOS IS, ale ten my už veřejně nenabízíme. My jej používáme a tam máte přehled o všem. Určitě existují i jiné systémy.

Napište nám, prosím, a vše se vyřeší. Ujme se toho kolega, který má mailserver na starosti.
12.06.2012 19:00
11
Původně odeslal Caspy
U Active24 (nevím, co to přesně bylo) je webmail paráda. Jen kdyby neměli ty celodenní výpadky.
Active24 nabízí Roundcube a Horde, což šmejdy daleko větší jak Icewarp, to se divím že se ti to líbilo víc :) Ale u Wedosu můžeš Roundcube taky používat.
Teda, Active24 nabízí i Outlook od MS, takže pokud si používal ten, tak to se potom není čemu divit, protože to je uplně jiná liga, za kterou se ovšem už mastně platí.
12.06.2012 19:11
12
Pokud se nepletu, jak Icewarp u nas z vetsich hosteru pouziva jen wedos a savana. Nam to jede svizne, ale webmail se nehodi na komercni pouziti a nekdy to je pomalejsi (nacita se email 1-3s a neni to HW). Proste to je vlastnost.
Jako alternativu mame Roundcube. Ostatni hiosteri maji vetsinou roundcube a veverku, neprikladaji webmailu moc dulezitost, casto pravem.
12.06.2012 19:37
13
Problém není ve Wedosu nebo aplikacích pro webmail. Problém je v tom, že po nich chcete něco, co neumí, nebo řeší jinak, než je vaše představa. Najděte si emailového klienta, který vám bude vyhovovat a ten používejte. Při použití IMAP, který Wedos samozřejmě má, můžete poštu sdílet. Rozčilený můžete být leda na vlastní neznalost.
12.06.2012 19:44
14
Díky všem za pomoc.

Pane Stejskale, nemůžeme umět všichni všechno. Očekávám, že mi ovšem technická podpora pomůže, což se v tomto případě nestalo (kdyby mi řekli to, co mi tu píšou pánové nad vámi, byl bych naprosto spokojený).Navíc, pokud by měli někde upozornění na webu, že služba může být pomalá, nekupoval bych ji. Tady nejde o neznalost, ale o poskytování nedostatku informací ze strany Wedosu. Jinak ale máte pravdu, houby tomu rozumím.
12.06.2012 19:54
15
Původně odeslal Caspy
Díky všem za pomoc.

Pane Stejskale, nemůžeme umět všichni všechno. Očekávám, že mi ovšem technická podpora pomůže, což se v tomto případě nestalo (kdyby mi řekli to, co mi tu píšou pánové nad vámi, byl bych naprosto spokojený).Navíc, pokud by měli někde upozornění na webu, že služba může být pomalá, nekupoval bych ji. Tady nejde o neznalost, ale o poskytování nedostatku informací ze strany Wedosu. Jinak ale máte pravdu, houby tomu rozumím.
Služba, kterou nabízí, se jmenuje webhosting. Emaily chodí svižně, služba není pomalá. Pouze k ní přistupujete přes rozhraní, které není tak rychlé, jako jiní emailový klienti. Informace o nastavení pošty vám přišli ihned po uhrazení objednávky, thunderbird má dokonce průvodce, který vám s nastavením pomůže.
12.06.2012 19:56
16
Dobrý den,
pokud jsme chybně neuvedli informaci o používání IMAP, tak se opravdu omlouváme.
S rychlostí skutečně problém není. Tam bude nějaký problém na cestě. Není důvod, aby to u vás šlo pomalu a u nás lokálně (nebo přes O2) šlo také rychle.
Pojďme to, prosím, vyřešit s kolegou, který se tím u nás zabývá. Určitě se věci vyřeší a vyjasní.
12.06.2012 20:25
17
Hofy tady tu rychlost vysvětlil. To je prostě vlastnost Icewarpu.
I mě chodí pomalu - na přihlašovací obrazovce vyplním údaje, potvrdím, proběhne jakoby refresh stránky, zmizne heslo a pak se 3 vteřiny nic neděje, stránka se nenačítá, není nikde vidět žádná aktivita, prostě nic. A po těch dvou vteřinách se to najednou přihlásí. A takovejch věcí je tam víc. Na občasný použítí to stačí (info@ mail u domény, na kterej se člověk podívá jednou za týden), ale na normální používání bych to asi nepřežil :)
12.06.2012 20:51
18
webmail je na psani emailu z dovolene :) Na nic jineho to neni :)
12.06.2012 21:22
19
S Wedosem maximální spokojenost. Pokud mám hodnotit rychlost odesílání a příjmu emailů je to okamžitě a u příloh mi žádný error nehází. Mám ADSL tak asi jak je výše uvedeno skutečně chybou bude rychlost připojení. Emaily od Wedosu používám i na podnikání a zatím jsem žádné problémy neměla. Je to jen moje osobní zkušenost, nemůžu mluvit za ostatní.
12.06.2012 21:26
20
Emaily se muzou pouzivat na podnikani ;-). Jen to neni ok pres webmail. To je nouzovka.
12.06.2012 22:00
21
Jasně :-) , ale já tím právě myslela emaily přes webmail. A mám to OK.
12.06.2012 22:39
22
Původně odeslal Caspy
Dobrý den,

právě jsem dohovořil s podporou wedosu a jsem naprosto rozčílený. Používá někdo z vás jejich webmail? Tuto službu potřebujeme naprosto bezproblémovou, ale neustále nás něčím přivádí k šílenství.

1) Jakou rychlost internetu máte, aby vám jel webmail plynule? Na podpoře mi nebyli schopní sdělit, minimální požadavky. Dokonce jsem se dozvěděl následující "Ale takovou skutečnost, že Vám webmail půjde plynule, negarantujeme." Ovšem nikde není napsáno, co vlastně za internet potřebujeme. Na načtení zpráv někdy čekáme až 3 minuty a to máme zobrazování jen 15 zpráv na stránku. Přešli jsme asi před týdnem k Wedosu od Active24 (tam vše fungovalo plynule, až na to, že tam zas často nefungoval e-mail celý den cca 1x do měsíce) a teď jen brečíme. Naše hloupost.

2) Funguje vám prohledávání fulltextu ve zprávách ve webmailu? Nám ne a dohledat nějaké zprávy je šílené. Jak toto řešíte?

3) Stává se vám, že vám některé zprávy odcházejí napsané miniaturním písmem (snad 4 body), i když při psaní zprávy je vše v pořádku? Dá se to nějak řešit?

4) Zkoušeli jste jejich e-mail Icewarp? Dle mého názoru nepoužitelné. Chybí tomu adresář (tzn. vypisovat všechny e-maily neustále znovu), miniaturní tlačítka a špatné rozhraní. Pro staršího člověka noční můra.

Uživatelské rozhraní jejich základního rozhraní e-mailu je také děs. Musíte se učit zpaměti, co znamená která ikonka atp. Hrůza.

Bohužel nemůžeme použít např. Thunderbird, protože potřebujeme mít ve firmě více lidí přístup k odeslané poště ostatních.

Hned bych šel k jiné společnosti, kdyby pro mě přechod nebyl takový problém (nejsem žádný počítačový expert a při přechodu mě podpora wedosu nechala taky několikrát ve štychu, tak už mám strach, co zas přijde). Ale asi nám nic jiného nezbyde. Měl by pro nás někdo nějaké elegantnější řešení?
U nas muzete mit
Klasicky mail hosting - IMAP+SMTP+POP3 a k tomu nekolik webmail klientu
Kerio Mail hosting - IMAP+SMTP+POP3 a kerio webmail
Exchange mail - IMAP+SMTP+POP3 a jejich webmail ve dvou provedenich, nutno uznat ze to druhe na IE je hodne dobre a da se stim zit
Zimbra Mail server - IMAP+SMTP+POP3 a jejich webmail a offline klient

napiste kolik mate schranek a jaky objem a udelaji se vam kalkulace...
13.06.2012 06:39
23
Nevím proč ale když se přihlašuji na email přes https://webmail.wedos.net, a zadám špatné heslo, tak mě to nějaký čas vůbec nepustí přihlásit i přes správné heslo. Někdy to trvá i 30minut, nevíte proč?
13.06.2012 15:43
24
Původně odeslal HexaGeek
U nas muzete mit
Klasicky mail hosting - IMAP+SMTP+POP3 a k tomu nekolik webmail klientu
Kerio Mail hosting - IMAP+SMTP+POP3 a kerio webmail
Exchange mail - IMAP+SMTP+POP3 a jejich webmail ve dvou provedenich, nutno uznat ze to druhe na IE je hodne dobre a da se stim zit
Zimbra Mail server - IMAP+SMTP+POP3 a jejich webmail a offline klient
napiste kolik mate schranek a jaky objem a udelaji se vam kalkulace...
Hezka nabídka, vcelku k tématu. A co ty slibované fotky od vás ze serverovny? :)