Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Použití loga je beztrestné?

 1. Ahoj, chtěl bych se zeptat jak to je s tím, když si vytvořím design například tématicky na společnost Adidas a Adidas nebyla zadavatelem oné zakázky (design jsem si například jen tak chtěl udělat, že jim ho poté nabídnu nebo cokoliv jiného - nebojte nemířím na Adidas v současné době :) ), zda mohu použít logo Adidasu bez trestně na onom designu?

  Byl jsem se optat na tuto věc advokáta a ten mi řekl, že tomu tak není, že musím mít souhlas oné značky s použitím onoho logotypu. Ale jak pak tedy fungují logobanky, které určitě nemají souhlas s každým registrovaným logem (můj názor).

  Jirka

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Popis z www.logobanka.cz

  "Logotyp je téměř vždy předmětem ochrany ze strany vlastníka práv jeho užívání. Jde-li o obecně používaný symbol - např. recyklace lze ho použít bez dalších akcí. V případě značky výrobku nebo firmy musíte mít právo logotyp používat. Prostým použitím souborù z Logobanky v žádném případě nezískáváte práva pro jeho další užití! Použití logotypu proto konzultujte s konkrétním vlastníkem práv!"

 4. Adidas je ochranná známka, jejíž vlastníky bys tím poškozoval. Trestné by to ale nejspíš nebylo, pokud bys to nerozjel ve velkém. "Nanejvýš" by poškozený mohl vymáhat škodu a zákaz činnosti.

  Některá loga lze považovat též za autorská díla, jejichž neoprávněným užitím bys vlastníky poškozoval i podle dalšího zákona.

  Je to složitější a většinou platí, že co není dovoleno, je zakázáno.

 5. Děkuju kluci

 6. Nemáš zaco, jednodušše by se dalo asi říct, že kde je u loga ® nebo TM, tak je přinejmenším riskantní ho někam použít a jít s tím na veřejnost. Ale to je můj osobní, celo, rakousko, uherský, jemně nakrájený názor. Pokud to někdo uvede na pravou míru, budu jen rád.

 7. Vida, to mi nedá, abych se nezeptal: mohu v e-shopu používat jako doprovodné obrázky loga výrobců (jinými slovy, místo informace, že tohle a tohle vyrobil Adidas, tam dát jeho logo)?
  Řekněme, navíc s tím, že na stránku s informacemi o shopu dám klausuli "loga jsou majetkem jejích respektivních majitelů" (pokud tedy toto má smysl)

 8. 2) na původní otázku - dá se to "obejít" (vyhnout se pozdější žalobě) dohodou nebo získáním "povolení" od výrobce? (pokud teoreticky, je to prakticky reálné?)

 9. Tohle mě právě také napadlo, ale myslím si, že sami výrobci by si tímhle strašně uškodili, kdyby šli po lidech kteří prodávají jejich výrobky a propagují jejich značku. Ale podle mě ta teoretická možnost žaloby tady je.

 10. ak budem sit tricka a davat na ne logo adidas tak dostanem mastnu pokutu... ale ak polepim auto logom adidas, urobim web kde budem pisat o adidas, budem predavat ich handry a na obchod si dam logo adidas, mozu byt len radi ze im robim reklamu...

 11. Citace Původně odeslal Marko Kolar Zobrazit příspěvek
  ak budem sit tricka a davat na ne logo adidas tak dostanem mastnu pokutu... ale ak polepim auto logom adidas, urobim web kde budem pisat o adidas, budem predavat ich handry a na obchod si dam logo adidas, mozu byt len radi ze im robim reklamu...
  Když to přirovnání přeženu do extrému, tak třeba nechtějí reklamu na rezavé Škodě 120 nebo na škaredém MFA. A i když to možná myslíš dobře, může se najít někdo, komu užití loga bude vadit. A v tu chvíli je v právu, což je dobře.

 12. A jak to teda ma treba server autolepky .cz ktery prodava samolepky log. Je to tak ze kde neni zalobce neni soudce?? Pze techto webu je spousta.

 13. Citace Původně odeslal Newman Zobrazit příspěvek
  A jak to teda ma treba server autolepky .cz ktery prodava samolepky log. Je to tak ze kde neni zalobce neni soudce?? Pze techto webu je spousta.
  Pořádně si projdi ty stránky, je tam tento odkaz:

  http://www.autolepky.cz/copyright.html

  EDIT: Nadpis mého příspěvku je pouze překlik.

 14. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Pořádně si projdi ty stránky, je tam tento odkaz:

  http://www.autolepky.cz/copyright.html

  EDIT: Nadpis mého příspěvku je pouze překlik.
  Jasný, ale kde ten prodejce autolepek bere právo prodávat samolepky s cizími ochrannými známkami?

  Namátkou jsem koukl na jeden zápis loga Renaultu: http://www.upv.cz/pls/portal30/ozdet...362663&plan=cs
  Francouzsky sice neumím, ale na většinu těch slov ani není potřeba slovník (například "étiquettes").

  Podobně to bude i u ostatních značek. Je totiž dobrým zvykem do registrace napsat všechno možné, co by se dalo v budoucnu využít. Napadlo by vás třeba, že Seznam.cz požívá ochranu pro čističe lulek a dýmek?

  Spíš bych řekl, že v případě Autolepek jde opravdu o ono klišé o žalobci a soudci. Dalo by se to obejít, pokud by šlo o zakázkovou výrobu a "uživatelské návrhy" - pak by snad mohli veškerou zodpovědnost odlifrovat na zákazníka. Takhle ale ne.

 15. Citace Původně odeslal Pacmen Zobrazit příspěvek
  Tohle mě právě také napadlo, ale myslím si, že sami výrobci by si tímhle strašně uškodili, kdyby šli po lidech kteří prodávají jejich výrobky a propagují jejich značku. Ale podle mě ta teoretická možnost žaloby tady je.
  Ja suhlasim s tymto. Urcite je tu moznost ze by mali pravo ta zalovat, no ale vacsia firma to bude nebude sledovat / nepojde po krku malym rybam ktorych je urcite nespocetne mnozstvo / alebo prave to ponecha tak kvoli tomu ze znacka je nimi propagovana..

 16. Dobrý den ,
  chci se zeptat ,zda mohu použít loga výrobců například v kameném obchodě jako dekoraci v obchodě typu například second hand....

 17. Pokud ti k tomu ti výrobci dají svolení, klidně. Jinak by se to nemělo.

 18. Citace Původně odeslal Marko Kolar Zobrazit příspěvek
  ak budem sit tricka a davat na ne logo adidas tak dostanem mastnu pokutu... ale ak polepim auto logom adidas, urobim web kde budem pisat o adidas, budem predavat ich handry a na obchod si dam logo adidas, mozu byt len radi ze im robim reklamu...
  Můžou být jenom rádi, že jim děláš reklamu? To je pohled tvůj, ale opak je pravdou... Stejně jak nemůžeš svévolně používat loga svých klientů v referencích, nemůžeš ani používat na vizitce logo SONY, když budeš mít krámek s elektronikou ... atd.

Hostujeme u Server powered by TELE3