logo
15.04.2012 16:09
1
Ahoj,

pro ty z Vás, kteří znáte financnika : Jsem to jenom já, nebo se Vám zdá že na fóru vládne strašná cenzura ? Jakmile se člověk zmíní o čemkoliv mimo forum, tak mu to moderátor smaže (Pokud mu to vůbec povolí zveřejnit). Ted psal jeden z uzivatelu, (kteremu evidentně nebyly kontrolovány příspěvky přes moderátora) o tom, jak ho nastvaly ze do jedno super vlakno autori serveru zamkly a presunuly ho do VIP sekce - pristupne pouze pro ty, kteří si koupí jejich super kurz za 5000korun....

Díval jsem se tam za 10 minut a co si myslíte ? Moderátor část toho vlákna smazal.


Je tu tedy vůbec někdo z finačníka ?
Nevyplatilo by se vytvořit volné forum pro obchodníky ?

Díky
Oskar

Co se právě děje na Webtrhu?

15.04.2012 16:18
2
Finančníku nevěřím, celý web slouží jen k tomu, aby se prodaly jejich předražené knihy a volná reklamní plocha.
15.04.2012 16:33
3
Forum bylo fajn. Bylo. Ted uz tam prizpiva tak 5 lidi, jejiz prispevky ma cenu cist.
15.04.2012 16:43
4
Tak to nevim, proč se divíš cenzuře na finančníku. To je přece portál, který slouží k vydělávání peněz prostřednictvím prodeje kurzů a knih. Tady by se to mělo spíš hodnotit z pohledu monetizace takového webu. Zkrátka majitelé tohoto portálu dokáží prodat službu a vydělat takové sumy, které jim můžeme jen závidět.
15.04.2012 17:09
5
Otevři si slovník a zjisti si, co znamená cenzura.
15.04.2012 17:14
6
Ondřej :

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací – ať už předávaných mluveným slovem, tiskem nebo dalšími formami vyjadřování. Bývá zřizována státem, náboženskou organizací, armádou, vedením firmy apod. Slouží pro udržení ideologického monopolu, uchování státního, firemního či vojenského tajemství nebo uchování hlásaných morálních principů.

Co jsem nepochytil ?

Georgejc: Měl jsem asi trochu naivní představu :) Každopádně : Mne je docela jedno, jestli na tom majitelé serveru vydělávaji, nebo ne. Mne jde o to forum, ktere ztratilo uroven....
15.04.2012 17:24
7
Majitel si na svém webu můžeš psát a mazat, co chce. Jestli se ti to nelíbí, nechoď tam nebo tam nic nepiš. Když přijdu k tobě domů a vyseru se ti doprostřed pokoje, taky mě vyhodíš. Předpokládám.
15.04.2012 17:32
8
Původně odeslal pjr
Majitel si na svém webu můžeš psát a mazat, co chce. Jestli se ti to nelíbí, nechoď tam nebo tam nic nepiš. Když přijdu k tobě domů a vyseru se ti doprostřed pokoje, taky mě vyhodíš. Předpokládám.
Chlape ty máš argumenty, to čerpáš nějak ze zkušeností nebo tak ?
15.04.2012 17:36
9
pjr : wtf ?
15.04.2012 19:08
10
Původně odeslal Ignawin
Ondřej :
Co jsem nepochytil ?
Nepochytil jsi, že soukromý web je soukromý web a tam si majitel může vesele mazat jak se mu zlíbí a o nějaké cenzuře nemůže být ani ani řeč. Jejich web, jejich pravidla. To je celé. Kouzlo je v tom, že si každý může založit vlastní web a tam si slintat svá moudra do syta :)

Ale to je jedno. Já chápu o čem mluvíš. Jen jsem alergicky na zneužívání slova cenzura. Kdyby zase někdy opravdová přišla, ani nebudeme vědět, co to je, protože do té doby byla cenzura každý zásah majitele webu do diskuzního fora :)
15.04.2012 19:28
11
@Ondřej Veřtát

Nevím jaký jiný výraz bys chtěl použít, chápu že slovo "cenzura" má od dob disidenta hořkou pachuť,
nicméně jeho definice plně vystihuje dění na fóru Financnik.cz.
Mimo jiné, nesrovnával bych obyčejný web s diskuzním fórem, zde by měla platit jiná pravidla, většina
diskuzních fór má například jasně definováno jaké druhy příspěvků jsou zakázány.
Tady na Webtrhu musel Martin Schlemmer několikrát snést velké porce kritiky když zde docházelo ke
změnám, nejsem si vědom že by zneužíval svého postavení a nesouhlasné příspěvky mazal.
15.04.2012 21:56
12
Ondřej : Představ si, že by webtrh mazal příspěvky ohledně Webexpa a jiných konferencí. Tehdy, kdyby ses s někým chtěl sejít, nebo ho kontaktovat přes mail - Bum, příspěvky smazány. Prodáváš knihu ? Bum, smazáno.
90% příspěvku by bylo kontrolováno před zveřejněním. Tomu říkám cenzura......ale co se dá dělat :) Prostě tam nebudu chodit...
15.04.2012 22:00
13
Zda se ze tu stale nekteri nevi co je to soukrome forum... oni si tam muzou mazat co chteji... nelibi se vam to? Vyjadrete nesouhlas u tech konkretnich lidi, bud si to vezmou k srdci nebo ne... pak muzete treba odejit a uz se nevratit... stezovanim si na jinych forech vlastne vubec niceho nedosahnete... :)
22.04.2012 22:23
14
Jen drobná poznámka.
Časem procitne každý, kdo zkusí live a nabude nové zkušenosti, nedej bože začne dávat příspěvky, které by mohli kohokoliv posunout dál bez absolvování kurzů, bude tvrdě zadupán a zapuzen. Nejdříve cenzurou příspěvků, pak schvalováním přes admina až k absolutnímu banu ...
Není to jen mám zkušenost. Aktuálně byl tímto způsobem vypuzen paja1 ze spreadů. S ním celá plejáda spreadových obchodníků. Že opční vlákno zahynulo na úbytě ze stejných důvodů, není třeba se zmiňovat.
Navíc přibylo přesouvání veřejných vláken, kam přispívali ti, kteří měli povědomí a zkušenosti, do uzavřených sekcí. Tam se dostanou jen absolventi kurzů.
Chudáci absolventi, po zaplacení zjistí, že je v uzamčených vláknech řada kvalitního infa, ale jen ne od skvělých marketérů. Ti, kteří, kvalitní info dodali, již nejsou k dispozici. Zůstali buď za hradbou kurzu, kam nemají potřebu chodit, nebo byli z fóra vypuzeni.
Myslíte, že opravdoví zkušení a úspěšní obchodníci by měli, měli takovou potřebu?
24.04.2012 17:44
15
Ignawin: "pro ty z Vás, kteří znáte financnika : "

Jo, já sem absolvoval řadu jejich kurzů, také jsem se občas kouknul do diskuzí na finančníku, ale raději sem tam přestal chodit a s lidmi diskutovat. Kdybych ten server spravoval já, také bych některé příspěvky mazal. Je třeba si uvědomit, že se jedná o úzce specializovaný web, na kterém příspěvky oftopic nikoho nezajímají.

A k jejich předraženým kurzům mohu říct tolik, že já již asi 1,5 roku obchoduji naživo, dosahuji slušných výsledků (jsem v plusu) a jestli jsem něco prodělal, tak jedině díky tomu, že jsem nedodržel svůj obchodní plán, na což je na kurzech upozorňováno.

Odpověď na Tvé otázky zní:
1) ano jsem tu z finančníka a jsem s nimi spokojen
2) to já nevím, jestli by se vyplatilo vytvořit nové fórum pro burzovní obchodníky, ale domnívám se, že do diskuzí se pouští hlavně ti neúspěšní a jejich názor by raději neměl nikdo poslouchat.
V česku je cca 100.000 burzovních obchodníků a jen 20% z nich je úspěšných, máš tedy poměrně široké pole působnosti a dostatek účastníků diskuze. Zkus to a uvidíš, jestli se to vyplatí.

Přeji hodně úspěchů.

roman