logo
13.12.2011 12:01
1
Mám takové dilema, byla dána nabídka výměny odkazu SRANK 80, PR 3, ovšem web má 109 000 indexovaných stránek na Seznamu.

Můj web se stabilně drží na dobrých pozicích i u nově vydaných článků. A vypadá to, že si jej vyhledávače oblíbily. Nerad bych jim kazil úsudek.

Teď mě zajímá, jak budou seznam a google reagovat na odkaz ze 109 000 indexovaných stránek, když doposud jsem měl cca 2000 zpětných odkazů mířících na můj web. Může taková výměna webu naopak uškodit než spíše pomoci i přes tak vysoké ranky?

Mám totiž zkušenosti s mým druhým webem, kde jsem díky soutěži získal cca 40 000 zpětných odkazů z cca 30ti webů a můj web byl googlem penalizován. (Nejsem si 100% jist, ale jiný důvod mě nenapadá. Poslali mi odkaz na kvalitu, kde bylo i kupčení s odkazy a náhlý nárust, což v tomto případě byla soutěž a žádné kupované odkazy, bohužel....)

Díky za postřehy a komentáře

Co se právě děje na Webtrhu?

13.12.2011 12:37
2
LukasP

1. Enormní nárůst počtu odkazů v krátkém období je vždy podezřelý, ale ještě nezavdává příčinu k penalizaci (ostatně - ta se uděluje ručně, nikoliv automaticky).
2. Při provádění výměny nekoukej na počet odkazů, ale především na tématičnost odkazující stránky. Jeden kvalitní odkaz z tématicky podobné stránky vydá za deset tisíc zbytečných sitewide odkazů z jedné domény.
3. Dobrý odkaz poznáš podle toho, že ti z něj proudí návštěvnost (a nejlépe relevantní s ohledem na obsah tvého webu).
4. Pro konkrétnější radu jsi podal málo relevantních informací.
13.12.2011 13:07
3
LukasP - vyhledávač ti stejně budou většinu odkazů z toho webu ignorovat. Počítej, že ti vemou míň než 10 procent a to ještě minimálně za rok.
13.12.2011 13:14
4
Rychlý nárůst odkazů sice může byý podezřelý, ale určitě ne pokud jsou ty odkazy z jedné domény.
13.12.2011 13:56
5
KejliCZ

I v takovém případě existuje riziko, že nějaký pracovník fulltextu vyhodnotí takto vyměněný odkaz jako nevhodnou praktiku sloužící pouze k obelstění vyhledávače. Další otázkou je, co přesně je obsahem těch 109 000 stránek a o jaký se vlastně jedná web. Tuto informaci nám autor vlákna neposkytl a pohybujeme se tedy v obecné rovině.
13.12.2011 14:05
6
Díky za komenty, ještě tedy doplním

- Jedná o 3WAY výměnu. Vše téma blízké travel, takže naprosto tematická výměna. Já odkazuji na travel web, jiný travel web odkazuje na mě
- Primárně mi jde ještě o větší posílení pozic ve vyhledávačích, tzn. návštěvnost z odkazu neřeším
- Můj web má nižší ranky než je nabídka

PS: co se týče té penalizace, neprojevila se snížením ranků, ale ztrátou pozic ve výsledcích vyhledávaní (denně cca 1% lidí z google, dříve cca 50-60%). Původně jsme si mysleli, že se jedná o patičkové odkazy na sponzora šablony. Po zakoupení premium šablony a odstranění odkazů jsem znovu zažádal o posouzení stránek, nýbrž po cca 3 týdnech mi přišlo vyrozumění, že web nesplňuje pokyny pro webmastery týkající se kvality. (Je možné, že ještě nejsou přeindexovany staré stránky se sponzorskými odkazy?) Web má 460 indexovaných stránek v Google a je téměř 2 roky starý, žádná rychlokvaška. Z posledních změn proběhla právě ta soutěž ze které přibylo tolik odkazů. Taky se mi během pár dní objevilo 367 chyb při procházení, ale způsobem, který nechápu viz obrázek. Vůbec nevím, kde google tyhle tvary odkazů vzal, protože Wordpress používá samozřejmě zcela jiné tvary tagů.

http://img713.imageshack.us/img713/2...prochazeni.jpg
13.12.2011 14:13
7
LukasP

Z obrázku nikdo moudrý nebude a nikdo ti také smysluplně neporadí, pokud nebude znát historii a statistiky tvého webu. Nikdo ti také neřekne, zda výměna má smysl, nebo ne, když nám nedopřáváš konkrétní odkazy. Křišťálovou kouli jsem si omylem rozbil a možná nebudu sám.

Pokud ti systém generuje takový počet 404, máš to asi rozbitý (lepší radu fakt nemám). Provádíš-li linkbuilding stylem "nezajímají mě návštěvníci, ale hloupé vyhledávače", je pravděpodobné, že si moc nepomůžeš (a je úplně fuk jak moclikátouway výměnu zrealizuješ). Web nemůže mít rank, rankem disponuje vždy a pouze jedna stránka. Měnit nebo shánět odkazy podle ranků je tedy nesmyslná činnost.