logo
25.11.2011 09:18
1
Zdravim
Přemýšlím, jak vyřešit affiliate systém na mém webu.

Dělat si to na míru je myslím blbost.
Znám jen Post affiliate Pro, ale ten je pro mé účely zbytečně složitý.

Nějaké alternativy se kterými máte zkušenosti?
25.11.2011 09:33
2
Zkus to tady: http://www.jrox.com/jam/
Funkční češtinu do toho případně mám.
25.11.2011 09:42
3
Díky - vyzkouším
Něco dalšího?

Pokud existuje nějaké online řešení - nejlépe v multijazyčné verzi.
Neznáte někdo něco takového?
25.11.2011 11:17
4
http://cz.oneaff.com/ maximálně jednoduché řešení

---------- Příspěvek doplněn 25.11.2011 v 11:19 ----------

http://blog.zamou.cz/affiliate-software-oneaff/
25.11.2011 11:36
5
kamilurban, a jaké máte zkušenosti s eHUB.cz z pohledu majitele eshopu? Zajímá mě to z důvodu, že já z pohledu affiliate partnera jsem spíše nespokojen. Příliš nevěřím, že mají správně PAP nastaven a vše se počítá jak má. Děkuji.
27.11.2011 18:44
6
Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem si to napsal celé sám.
Potřebuju opravdu velmi jednoduchou variantu affilu a všechny zmiňované systémy jsou zbytečně složité.

Všem díky za rady
09.01.2012 18:51
7
Po shlédnutí tvého webu bych ti Petre nedoporucoval affiliate system, ale spise zajistit, aby clovek, ktery na tvuj web prijde, pochopil, o co na nem jde. Sam bych si na stanky tvuj affiliate neumistit prave z duvodu, ze bych musel napred vysvetlit, co nabizis a az pak tam posilat sve navstevniky....

PS: Neber to prosim osobne.
09.01.2012 19:31
8
Osobně to neberu
To je dané tím, že nejsi cílová skupina webu - lidi přivedení z adwords a reklamy nakoupené na webech se související tématikou opouštějí naše stránky po prvním shlédnutí pouze v 18% (míra opuštění), což považuji za velký úspěch.
V průměru na našem webu tráví návštěvník více než 6 minut a otevře si cca 8 stránek za jednu návštěvu.
Za jeden a půl měsíce provozu máme téměř 1300 registrovaných uživatelů.

Jak říkám, je to o tom, že se o téma webu nezajímáš. Lidi které web zajímá, vědí tedy myslím dobře jak jej používat.

Každopádně affil nám příliš užitku nedělá. Využíváme jej v podstě jen pro nás, že na zakoupené reklamy tento affil vkládáme a měříme tak úspěch reklam a jak se ukázalo, je to celkem dobře. Zatím ve všech případech ten, co naším affilem pohrdal, na tom prodělává, protože jeho provize by byla vyšší než cena, kterou si řekl za reklamu. Uvažujeme proto, že affil zrušíme úplně a budeme ten systém využívat už opravdu jen pro naší kontrolu úspěšnosti zakoupené inzerce.
09.01.2012 19:38
9
Ja si taky prosel 8 stranek a trvalo to nekolik minut, stejne jsem nezjistil, v cem by mi to bylo prospesne:) Ale mas pravdu asi nejsem cilovka. Otazkou je, zda by i necilovka (tedy napr. clovek nezkuseny a nepolibeny), by nemel po prichodu na vas web zjsitit, co co tam jde...

PS: Kazdemu pocitivemu webu, ktery najde sve zakazniky, fandim.
09.01.2012 19:46
10
Necílovka nás po pravdě vůbec nezajímá - cílovku bychom z ní stejně neudělali.
Web je úzce specializovaný na aktivní sportovní sázkaře. Z neaktivních sázkařů ať dělají ty aktivní sázkové kanceláře. Až z nich budou, tak přijdou k nám a v tu chvíli už budou vědět, o čím náš web je. Takže tobě, jakožto nehráči, by web prospěšný nebyl vůbec k ničemu.
Jen koukni třeba tady: http://forum.bettingadvice.com/showthread.php?t=69065
To je reakce jednoho z našich zákazníků. (vlastně dvou)
Podobné reakce se dají najít na webu v polštině, turečtině, ruštině, němčině....
Hrozně mě to těší a i díky tomu věřím, že to neděláme úplně blbě a že naši uživatelé jsou opravdu spokojení
25.03.2012 08:57
11
máte někdo zkušenost s oneaff? s affiliate bych rád začal, platit tisíce za PAP4 zatím nechci, takže hledáme něco na rozjezd. zvažuji nad oneaff a webexsys - ten je úplně zdarma, na úkor 3% provize z prodeje. ten oneaff vypadá jednoduše, cena 29USD - tož nevím...
05.04.2012 01:27
12
Původně odeslal Michal Kubíček
Ja si taky prosel 8 stranek a trvalo to nekolik minut, stejne jsem nezjistil, v cem by mi to bylo prospesne:) Ale mas pravdu asi nejsem cilovka. Otazkou je, zda by i necilovka (tedy napr. clovek nezkuseny a nepolibeny), by nemel po prichodu na vas web zjsitit, co co tam jde...

PS: Kazdemu pocitivemu webu, ktery najde sve zakazniky, fandim.
Me trvalo nekolik minut nez jsem nasel o jake web stranky se vubec jedna :-) Ale k cemu to je jsem tam nasel, sice schovane, ale na prvni kliknuti, takze zas tak hrozne to nebude, kdyz provozovatel je ve vate jak tady naznacil (akorat by me zajimal zdroj dat, kdo to plni daty, no to jsem nasel na 2 kliknuti viz Jobs).
05.04.2012 08:41
13
O čem LeagueSpy je, je jasné každému, kdo se o tuto problematiku zajímá.
Myslím, že je celkem intuitivně umístěný výpis FREE previews v horní části úvodní stránky
O tom svědčí i to, že více než 90% nových uživatelů kliká právě na jedno z těchto FREE preview. A pak se mu ukáže přesně to, co stránky nabízejí.
Tedy kompletní přehled o nadcházejícím fotbalovém zápasu. Viz třeba zápas: http://leaguespy.com/preview.php?id=4186&mylang=cs
Pro člověka nezainteresovaného ve sportovním sázení je to jen spousta nic neříkajících čísel a proto i celý web je pro ně nicneříkající a nezajímavý.
Na web ale chodí z převážné většiny návštěvníci, kteří se o sázení zajímají a pro ty jsou tato čísla a údaje určené. Vědí co znamenají a jsou pro ně užitečné.

Jen pár zajímavostí o projektu:
- LeagueSpy běží od prosince (tedy 4 měsíce) a máme již více než 4600 registrovaných uživatelů z celého světa. (nemluvím o platících zákaznících - toto číslo nezveřejňuji)
- Web je momentálně v 17 jazycích
- Pokrýváme 24 fotbalových soutěží z 20 zemí a téměř každý týden přidáváme nové
- Nejedná se o agregátor jak si spousta naivních lidí myslí. Je to práce na plný úvazek pro 2 lidi + zaměstnáváme momentálně tuším 13 editorů z celého světa.
- Za 4 měsíce provozu indexuje Google více než 100 tisíc podstránek webu