Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Zobrazují se odpovědi 1 až 22 z 22

Nákup zboží z polska od platce dph

 1. Dobrý den, nakupuji zboží od poláků. Já i dodavatel jsme plátci. Dostávám faktury bez DPH. Co všechno musí obsahovat přijatá faktura abych mi mohl jakoby nárokovat dph reverse charge). Sylšel jsem něco, že pokud není na faktuře mé dič, tak to mám na ...víte co. Problém je ten , že od jednoho dodavatele mám na faktuře NIP: CZ + moje dič a na druhé fakture od jineho dodavatele NIP CZ a moje ic :) nechápu...take jsem slysel neco ze se musim registrovat pro EU NIP..prosim vysvetlete mi to dekuji moc :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. dostáváte a platíte faktury bez dph, neplatíte částku s dph

 4. Jak kde, nakupujete-li tak napr v beznem obchode, pak zaplatite DPH a nasledne si vyzadate od obchodu DPH zpet (obvykle je treba se u kasy registrovat s platnym osvedcenim o platcovstvi DPH a provest minimalni nakup v rozumne vysi - napr 1000 PLN).

  Nakupuji tak v Polsku nekolikrat mesicne.

  ---------- Příspěvek doplněn 05.11.2011 v 11:25 ----------

  Citace Původně odeslal ...Majkl... Zobrazit příspěvek
  Dobrý den, nakupuji zboží od poláků. Já i dodavatel jsme plátci. Dostávám faktury bez DPH. Co všechno musí obsahovat přijatá faktura abych mi mohl jakoby nárokovat dph reverse charge). Sylšel jsem něco, že pokud není na faktuře mé dič, tak to mám na ...víte co. Problém je ten , že od jednoho dodavatele mám na faktuře NIP: CZ + moje dič a na druhé fakture od jineho dodavatele NIP CZ a moje ic :) nechápu...take jsem slysel neco ze se musim registrovat pro EU NIP..prosim vysvetlete mi to dekuji moc :)
  Tzv EU NIP je tve DIC. Je platne v cele EU.

 5. Já mám ale na fakture od jednoho dodavatele NIP: CZ a moje dic a od druheho dodavatele NIP a moje ic...ja vim ze nakupujji bez dph, jde mi o to, co musi byt na fakrue abych si mohl narokovat dph ( i kdyz jej nezaplatim) abych mohl půouzit revers charge...

 6. musíte mít na faktuře cenu bez dph, platíte cenu bez dph, na faktuře musí být především Vaše daňové identifikační číslo ověřené viesem http://ec.europa.eu/taxation_customs...tedLanguage=CS, pokud nakupujete od neplátce dph tak je to nelegální, protože on se prodejem do EU stává automaticky plátcem DPH, je to takový polský trik z mých zkušeností, škubou Vás :)

  v ČR nemáte DPH 23% a tak nebuďme naivní, že ČR Vám vrátí 23% z nějaké částky, kterou jste zaplatil v Polsku, a celkově je to nesmysl, vy si jako myslíte, že ČR stát se vzdá dobrovolně peněz, aby dotoval cizí evropský stát?

  ale třeba se pletu já i spousta účetních se kterými to konzultujeme, můžete tedy ukázat jak se postupuje při tzv. reverse charge a kde je to v zákoně? jedná se o EU zákon, ČR zákon, PL zákon, nebo zákon jen v daném hypermarketu? obchodujete s firmami nebo jen nakupujete akce v hypermarketech?

 7. Citace Původně odeslal mcmatak Zobrazit příspěvek
  můžete tedy ukázat jak se postupuje při tzv. reverse charge a kde je to v zákoně?
  Viz zákon o DPH §16, §25, §35, §72 a §73. Postupuje se tak, že na přiznání k DPH se uvede odvod daně a současně se tam uvede nárok na odpočet daně. Musí být ale splněny podmínky nároku na odpočet.

  Citace Původně odeslal ...Majkl... Zobrazit příspěvek
  Dobrý den, nakupuji zboží od poláků. Já i dodavatel jsme plátci. Dostávám faktury bez DPH. Co všechno musí obsahovat přijatá faktura abych mi mohl jakoby nárokovat dph reverse charge). Sylšel jsem něco, že pokud není na faktuře mé dič, tak to mám na ...víte co. Problém je ten , že od jednoho dodavatele mám na faktuře NIP: CZ + moje dič a na druhé fakture od jineho dodavatele NIP CZ a moje ic :) nechápu...take jsem slysel neco ze se musim registrovat pro EU NIP..prosim vysvetlete mi to dekuji moc :)
  Jako správné EU NIP musí být na daňovém dokladu uvedeno české DIČ, tedy ve tvaru {CZ+dič} kde "dič" je IČ u právnických osob a RČ u fyzických osob. Jinak podle (striktního výkladu) zákona (zatím) nelze uplatnit nárok na odpočet.

 8. nemám na fakture eu nip ale jen NIP nevadí????

 9. povídáte o vrácení dph, asi jsem špatně četl, takže Vám nejde o to, že v Polsku platíte DPH, ale jde Vám o to jak to zaúčtovat pak tedy viz. účtování adwords

  ale určitě se tady někdo zmiňoval, že platí cenu včetně DPH v Polsku, což by být nemělo

 10. Citace Původně odeslal ...Majkl... Zobrazit příspěvek
  nemám na fakture eu nip ale jen NIP nevadí????
  Důležité je to, že tam je správně uvedené české DIČ. Není důležité, jak to Poláci v polštině na polskou fakturu polsky označí.

  Reputace sice potěší, ale asi jsem si ji nezasloužil ...

 11. ... se tady někdo zmiňoval, že platí cenu včetně DPH v Polsku, což by být nemělo ...

  Promiňte, že se do toho pletu, ale malé upřesnění: prodávající plátce DPH v členském státě Vám (plátci DPH) smí prodat bez daně jen v případě, že zboží "odesílá nebo přepravuje do jiného členského státu".
  Tedy zapomeňte, že byste v polském maloobchodě vytasili svou registraci k DPH a dostali nákup bez DPH. V tom případě by totiž prodávající neměl jistotu, že zboží opustí Polsko a dorazí do jiného členského státu, což je základní podmínka osvobození od DPH. (Tak jako náš zákon o DPH v § 64 osvobozuje dodání zboží do JČS).
  Když tady budete mít prodejnu a kupující na Vás vybalí polské DIČ a bude požadovat fakturu bez daně, taky mu neprodáte zboží bez daně, neb nemáte kontrolu nad tím, jestli zboží skutečně opustí ČR. A v takovém případě by FÚ DPH doměřil Vám!!

 12. no po mě chtěl jeden polský dodavatel nějaké EU DIČ a že bez toho mi to bez dph nedá. Jelikož jsem byl neplátce tak jsem to neřešil, ale teď by mě to zajímalo.
  Potřebuji tedy nějakou speciální registraci k DPH aby mi to dal bez DPH?

 13. 1. k vývozu stačí čestné prohlášení pokud vím
  2. EU DIČ pokud vím je naše klasické dič CZ a Ičo nebo rodné číslo u fyz. osoby, ale hlavně musí být firma plátcem dph, což se dá ověřit ve viesu a to je povinnost prodávajícího

 14. Vážení přátelé, chtěl bych se také zapojit do diskuze. Obchoduji s Polskem, ale víceméně pouze vyvážím. NIP v Polsku je DIČ pokud chtějí EU NIP je to naše DIČ s předponou CZ a totady máme všichni na tom se tady všichni shodli, pokud jsem OSVČ mám ještě IČO a to je v Polsku REGON. Většinou jim udávám oboje, ale mají v tom stejně chaos. Občas chtějí i PESEL a to je zase Rodné číslo. Pokud už nakoupíte bez daně je třeba odvést DPH u nás jste li plátcem. Stejně ve většině případů Vám, ale bez daně nic neprodají, protože je to běh na delší trať a nakoupit s daní a uplatňowat odpočet jako u nás - NEDOPORUČUJI Zkusil jsem si registraci v Polsku na FU, ale nic mi stejě nevrátili, trvalo to 1,5 roku a tak jsem od toho upustil. pokud budete mít zájem o adresu na FU pro zahraniční registraci tak ji mohu poskytnout jistě ji ještě někde najdu. Pokud by měl někdo zájem o dovoz z Polska tak jezdím ve většině případů domů prázdný a mohlo by se to využít. jirka

 15. Polské NIP UE je naše klasické DIČ. U nás se každý registrovaný plátce DPH automaticky objeví v systému VIES, ale v jiných zemích (co vím Polsko, Španělsko) se plátci musí dodatečně registrovat aby jejich DIČ bylo v systému VIES a bylo EU. Bohužel hodně tamních firem to buď neví nebo mají strach jít na úřad aby na sebe zbytečně neupozornili (i s tímto jsem se v PL setkal).

 16. Citace Původně odeslal HonzaD Zobrazit příspěvek
  ale v jiných zemích (co vím Polsko, Španělsko) se plátci musí dodatečně registrovat aby jejich DIČ bylo v systému VIES a bylo EU.
  Zrovna nedávno jsem řešil pár dodavatelů, všem stačilo poslat moje fakturační údaje (včetně dič), ověřili, a zaslali automaticky fa. s cenou bez DPH. Nikde jsem se nemusel registrovat, ani cokoliv jinýho řešit.

  Jinak pokud někdo chce obchodovat v rámci EU, nebo i mimo, co si takhle přečíst nejdřív ten zákon o DPH, nebo se poradit s účetním. Čtu v tomto vláknu hodně polopravd i vyloženě bludů.

 17. Zdravím webtržníci,

  Rád bych znovu oživit téma týkající se dovozu z PL u plátců DPH, kteří nakupují taktéž od PL plátců. Řešil jste někdo situaci, kdy nakoupíte v PL za cenu včetně DPH a poté dorovnáváte s PL FÚ?

 18. Znáte někdo levného dodavatele z Polska či Německa , děkuji

 19. Budu začít podnikat v Polsku na Polské NIP u Jelenie Góry. Kdo jste odtud či něco potřebujete, tak dejte vědět.

 20. Zdravím, chtěl bych oživit toto téma. Chtěl bych kupovat zboží od obchodníka z Polska, je to přímo továrna kde se vyrábí nábytek. Já jsem plátcem DPH a prodejce také v tom by problém nebyl. Jen je problém že továrna je cca 300 km ode mého bydliště, tzn. nyvplatí se mi tam úplně dojíždět. Řešil jsem s prodejce dovoz v Polsku blíže k Hranicím a on mi tvrdí že aby mi mohl prodat bez dph musí odeslat přimo zboží do CZ na adresu. Pokud by ho zaslal do Polska nelze žádat dph. setkal jste se s tím někdo?

 21. Ano, tak je to spravne. Zbozi musi od prodejce opustit danou zemi, jinak se z pohledu zakona jedna o danovy unik.

 22. Já osobně příležitostně nakupuju z Polska asi od 10 dodavatelů, na Polskou adresu mi to nechce poslat bez DPH 1, asi další 2 chcou čestné prohlášení o tom, že jsem zboží z FA xxx převezl přes hranice a dalších 7 to má na párku a nechcou nic.

 23. Citace Původně odeslal Michal Kubíček Zobrazit příspěvek
  Ano, tak je to spravne. Zbozi musi od prodejce opustit danou zemi, jinak se z pohledu zakona jedna o danovy unik.
  ano to musi, ale ne tim, ze z tovarny se musi expedovat primo do zahranici

Hostujeme u Server powered by TELE3