Instagram.cz prodej domény
Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 60 z 67

Zpoplatnili jsme aukce a máme ceník

 1. Idealne by bolo oddelit aukciu domen od ostatnych aukcii a nechat aukciu domen zdarma inac tu nik domeny predavat nebude...a to budem potom smutny :(

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Uvidíme za nějaký pátek ;) .
  Tím pádem se dočkáme vyšších cen alias (WebTrhovská přirážka) :D

 4. Citace Původně odeslal drago Zobrazit příspěvek

  Škoda, že v ceně není převod přes třetí stranu. Kupec převede peníze na webtrh, pak já doménu na kupce a webtrh mi vyplatí 90%.
  To Bohužel neřeší stav, kdy se kupec neozve, ozve se za několik týdnů, případně je ten obchod ze strany kupce otevřený několik měsíců, čas od času se to pohne - mám tak jeden od konce července, druhý od půlky srpna a je začátek listopadu

  ---------- Příspěvek doplněn 05.11.2011 v 14:39 ----------

  Druhá věc je ta, že při pohledu na ty poplatky se musí brát v úvahu, že málokdy stačí dát tady jednu věc jen jednou, týká se to hlavně domén (nefunguje pořádný trh/nejsou kupci - a nejde o výši ceny)

 5. [QUOTE=Berlin;720207]To Bohužel neřeší stav, kdy se kupec neozve, ozve se za několik týdnů, případně je ten obchod ze strany kupce otevřený několik měsíců, čas od času se to pohne - mám tak jeden od konce července, druhý od půlky srpna a je začátek listopadu[COLOR="Silver"]

  Jakto, že to neřeší situaci kdy zdržuje kupec ? Podle mě to bylo myšleno tak, že po kliknutí na bin nebo skončení aukce se automaticky odešle částka za kterou bylo vydraženo, nebo bin buď na prodávajícího bankovní účet, popřípadě se připíše do webtrh kreditu.

 6. Já si osobně myslím, že s doménovým prodejem to bude problém. Kluci tady kolikrát draží domény i několikrát za sebou, jelikož se nenašel vhodný kupec. A právě tito kluci zde inzerovat přestanou. Ono se řekne 9korun za doménu, ale když jich máte na prodej 50 a čekáte na vhodnému kupce i měsíc, dva, tak ono se to vážně prodraží. A ještě přijde o procenta z ceny prodeje. V celkovém součtu to pro ně bude horší a horší a najdou si časem jiné místo, kde inzerovat. Možná, že to takto nebude, to ukáže čas, ale spíše myslím, že než aby to zkvalitnilo prodej domén, tak to prodej domén celkově zhorší, protože kupci nebudou mít takový výběr.

 7. .

 8. Omlouvám se za off topic, je to jen taková vsuvka.
  Kdyby se zpoplatnila 1.- Kč každá gramatická hrubka v jakémkoliv příspěvku zde na WebTrhu, tak to by vynášelo miliony.

 9. Lany: pokud maj 50 domen a prodavaj to mesice a mesice ... tak bude problem nekde jinde nez v tech 9,- .. ne ?

 10. Citace Původně odeslal gransy Zobrazit příspěvek
  Lany: pokud maj 50 domen a prodavaj to mesice a mesice ... tak bude problem nekde jinde nez v tech 9,- .. ne ?
  Hmm, you got the point. Na tom něco je, ale v podstatě doménový trh není takový, že něco nabídneš, a hned do týdne je to pryč. Ono je toto hodně specifické. Na každém příspěvku zde je něco k zamyšlení. A kdo to rozlouskne? Čas :) Ten jediný ukáže, zda toto je krok kupředu nebo zpět. Sám jsem na to zvědav :)

 11. Popravdě realizovat prodej domén přes třetí osobu je pro prodávajícího i kupujícího naprostý krkolomný paskvil
  dobrý akorát tak na to, aby si třetí osoba zvyšovala obrat a hotovostní pool na vlastním kontokorentním účtu.

  Vkládání domén do prodeje za poplatek by nebylo nepochopitelné ...
  ... pokud by ovšem na daném tržišti existoval dostatek kvalitních kupujících a kvalitní odbyt !
  a to nejen od profesionálních studií, ale i od koncových zákazníků a "obyčejných lidí" s "širšími" potřebami
  čili díky kvalitní širokospektrální propagaci.
  A i tak by to měl být poplatek za možnost uveřejnění třeba na celý rok, nikoliv jen na týden apod.
  Když je to realizováno jako aukce, tak tedy asi s určitým automatickým revložením při neprodání,
  Navíc neřekl bych, že záminka zpoplatnění bude markantně řešit tu kvalitu vkládaných domén :)

  Jediným nejvhodnějším řešením by tedy mohla být procentní provize provozovateli
  po realizaci prodání domény resp. její úhradě jako ochraně proti falešným objednávkám
  a ze strany provozovatele ošetřená smluvně a kvalitní třeba zpoplatněnou registrací.

  což je dost složité ... prostě je to všechno na houby :)

  Nebudu tedy asi jediný, kdo díky zpoplatnění vkládání domén
  odejde své domény prodávat na jiné trhy, kterých ale moc není
  nebo je spíš bude prodávat jen přes stránky vlastní.

  Pokud by někoho zajímala možnost
  lehce zpoplatněného neaukčního ceníkového prodeje s tématickým tříděním
  s uveřejněním na několika webech NA CELÝ ROK
  a určitou kvalitou udržovanou ruční filtrací vkládaných domén
  ať se mi od středy příštího týdne mailem ozve ;)

 12. Citace Původně odeslal Darebak Zobrazit příspěvek

  Jakto, že to neřeší situaci kdy zdržuje kupec ? Podle mě to bylo myšleno tak, že po kliknutí na bin nebo skončení aukce se automaticky odešle částka za kterou bylo vydraženo, nebo bin buď na prodávajícího bankovní účet, popřípadě se připíše do webtrh kreditu.
  aha, tak jsem si myslel, že takhle to asi myšleno nebylo, to by si musel každý kdo se účastní aukce nabít dopředu větší částku, aby to stahovalo z kreditu, navíc pokud to je aukce tak v podstatě nevíš kolik tam budeš potřebovat mít

 13. Abych to uvedl na pravou míru, tak proti prodeji domén (natož pak vůči panu Poláčkovi) absolutně nic nemám. Jen mně trochu vadí, když jsou aukce neustále zavalené nabídkami na domény, o které stejně vůbec nikdo nemá zájem. Myslím, že by bylo lepší sepsat seznam domén k prodeji (včetně ceny) a dát to třeba do nabídek. Ze stovky aukcí by se stala jedna přehledná nabídka..

  Jinak mě v souvislosti s tím zpoplatněním aukcí napadla ještě jedna věc. Co se stane, když výherce aukce přestane komunikovat (o čemž se zde mluví docela často)? Budou mu vráceny peníze za zadání aukce nebo je to prostě jeho riziko?

 14. Nebolo by to lepsie cele vyriesit nejakym premium accountom? Ten by mohol pokryvat ako aukcie tak aj nabidky a platil by sa klasicky na mesacnej, polrocnej alebo rocnej baze. Plus nejaky referal system a urcite by to bolo zaujmavejsie. Na poptavky by ziadny account nebol nutny a kazdy by bol spokojny.

 15. Citace Původně odeslal kenthanio Zobrazit příspěvek
  Co se stane, když výherce aukce přestane komunikovat (o čemž se zde mluví docela často)? Budou mu vráceny peníze za zadání aukce nebo je to prostě jeho riziko?
  Nedorozumění mezi prodávajícím a kupujícím se vždycky snažíme řešit.

  V extrémním případě, kdy k obchodu kvůli kupujícímu nedojde, prodejci vrátíme provizi - a pokud se nedodržení smluv opakuje, kupujícímu odebereme právo tu obchodovat.
  Poplatek za vložení je nevratný, ale můžeme prodejci nabídnout nové zveřejnění zdarma.

 16. Citace Původně odeslal Martin Schlemmer Zobrazit příspěvek
  To je dobrý nápad a když o něj bude zájem, zavedeme ho.
  Ale ještě zajímavější než v doménách, což je podle mě deformovaný trh, viz výše, je to pro prodej webů. Tam je těch úkonů, právních a technických, při převodu víc.
  Pro toto se přimlouvám.

 17. Mně se ta myšlenka s převodem přes třetí stranu líbí také.

 18. mě by se také líbilo, kdyby se vrátilo reserve, s tím, že by to bylo hlídané moderátory, že si tam někdo nenastřelí 100k, jen aby zjistil jakou ta doména má cenu a vlastně to ani nechce prodat ...

 19. Citace Původně odeslal pekova Zobrazit příspěvek
  mě by se také líbilo, kdyby se vrátilo reserve, s tím, že by to bylo hlídané moderátory, že si tam někdo nenastřelí 100k, jen aby zjistil jakou ta doména má cenu a vlastně to ani nechce prodat ...
  Myslím, že "reserve" plně nahrazuje vyvolávací cena, která je zároveň cenou, pod kterou neprodám. Nejsou tak aspoň aukce od "korunky" s reserve 10k a jim podobné..

 20. vracení reserve by byl krok zpátky

 21. ten reserve zas takový problém by nebyl, musel by být viditelný, a když se zvýrazní a pak po skončení aukce, pokud by se nedosáhlo reserve by se to dražitele zeptalo zda to chce prodat pod reserve...

  pokud webtrh začne ověřovat uživatelé, zprostředkovávat obchody, prostě tu bude jistina (ochrana kupujících), aby nedocházelo k podvodu třeba ze strany prodávajícího, tak to bude mít pozitivní vliv na budoucnost a ten ceník bude pochopen za tyto služby

  jelikož teď to funguje na ten způsob, vyřešte si to mezi sebou, pokud jedna strana něco nedodrží, tak ho maxmálně zablokuje (což je stále časté bez toho ověřování uživatelů), a pokud vás někdo podvede, tak zkuste štěstí s PČR, tak za tento způsob moc lidí nebude ochotna platit

 22. Patrne tu byl problem s reserve nekdy pred lety, kdy jsem to tu nesledoval, nevim. Ale treba na te zminene Flippe reserve (tajny) je a myslim, ze to je spise plus.

 23. Včera jsem tady nebyl a nestačím se divit. Pochopil bych poplatek za vystavení aukce nebo čistě procento z prodeje a ne oboje dohromady... A úplně ideální by bylo za tyto peníze získat nějaké lepší služby, čímž myslím už výše zmíněné ověření kupujících. Už úplně vidím, jak budu v případě nezaplacení posílat výpisy z účtů, atd.. atd.. abyste po mě Martin Schlemmer nechtěl zaplacení nesmyslné provize...a stejně může tvrdit, že jsem si ty peníze nechal poslat jinam...bez ověření účtu, aby bylo skutečně jasné s kým ochoduji, je provize nesmyslná

 24. K nedokončeným obchodům viz výše.
  Ověřování účtů není všelék, nikdy se nedá docílit 100% jistota identity.

  Každopádně díky zpoplatněným aukcím můžeme investovat do bezpečnějšího obchodování.

 25. Citace Původně odeslal Darebak Zobrazit příspěvek
  5 % z aukce se mi zdá opravdu hodně. Nedokážu si představit, že bych zde dražil nějaký projekt, který bych chtěl prodat dejme tomu za 300 000 Kč a webtrhu z toho měl dát 15 000 Kč. Za co ? Za vystavení aukce ? To je docela solidní pálka.
  A když si dám aukci domén a vidím všude ty 0 v příhozech proč bych sem měl doménu dávat za 9 Kč + 10 % ! z případného málo reálného prodeje ?

  Podle mě jestli tu někdo spekuloval nad tím vybudovat další webtrh klon tak teď má jasno (pouze můj názor)
  Súhlasím, je správny čas na vybudovanie nového webtrhu!

 26. Martin Schlemmer: a jak konkrétně? Já abych věděl, co za tu cenu dostanu... A hodila by se lepší propagace pro přivedení více aktivních kupců zboží a služeb...to je základ

 27. Citace Původně odeslal den Zobrazit příspěvek
  Súhlasím, je správny čas na vybudovanie nového webtrhu!
  Proč nového, když už alternativy existují?

 28. 2den: Pokud budu prodávat web za 300 000,- a prodám ho, tak těch 5% webtrhu rád zaplatím, protože mi sehnal spolehlivého kupce. Co je na tom špatně? Navíc budeš mít "jistotu", že k obchodu poté dojde.

  Jestli se ti to nelíbí, běž prodávat takový web na klony webtrhu a uvidíš ten mazec, až budeš loudit z kupce prachy a ztrácet nervy!

  ---------- Příspěvek doplněn 18.11.2011 v 00:14 ----------

  Citace Původně odeslal Whispere Zobrazit příspěvek
  Proč nového, když už alternativy existují?
  Stojí za prd. Byl bych rád, kdyby byla pořádná konkurence, taky se mi zde nelíbí vše, ale o konkurenci se zatím mluvit nedá. Vše jsou to takové amatérské pokusy.

 29. Citace Původně odeslal Matefil Zobrazit příspěvek
  Martin Schlemmer: a jak konkrétně? Já abych věděl, co za tu cenu dostanu... A hodila by se lepší propagace pro přivedení více aktivních kupců zboží a služeb...to je základ
  Na zadnem podobnem foru neni tolik navstevniku, potencionlanich kupcu jako zde. Webtrh v tomto nejakou aktivni propagaci dle meho vubec nepotrebuje, To zda neco prodas ci neprodas zalezi spise od toho co a za kolik ty nabizis/kupci by byli pokud je co a zda je to pro ne zajimave/

  Co se tyce provize se zalozeni aukce aj. a provize z prodeje to je samozrejme v poradku, vas by taky nebavilo a ani nejde provozovat neco nekolik let zadarmo, na sve naklady a venovat tomu svuj cas.
  Pokud date predmet na aukro platite provizi, pokud date auto do autobazaru platite provizi, pokud prodavate byt pres prostrednika platite provizi pripadne si sam platite inzerci atd.

  Pokud prodavate vec za 300tis a diky webtrhu ji prodate je prece uplne jedno zda platite provizi 5 nebo 15tis. diky webtrhu vec prodate a vydelate i tak a pokud mate pocit ze vydelate malo, neprodavejte za 300tis ale za 310tis nebo zkuste prodat jinde (bez provize) je to na vás

 30. Kedy sa plánuje (ak sa plánuje) nabíjanie kreditu cez paypal alebo kreditku? Nemám problém platiť za aukcie, ale prevod na účet nie je najlepšie riešenie. Diki

 31. Doufám, že už brzy - v prosinci.

Hostujeme u Server powered by TELE3