Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 38

ČSÚ hledá nové logo

 1. http://www.font.cz/ostatni/cesky-sta...alni-styl.html

  Že by konečně pořádná výběrovka s nadějným koncem?

  Kdo se zúčastní?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?

 3. Citace Původně odeslal sh Zobrazit příspěvek
  hlasuju pro prinosny prispevek a logo :-D

  ja mam slogan: CSU -> definitivne serem na lidi :-D a pak zatmivacka :-D

 4. Myslím že tohle je konečně kvalitně vypsané výběrové řízení s porotou, která by mohla být zárukou rozumného výsledku. Možná by nebylo špatné dát ten link i do diskuse na téma zadávání poptávek na Webtrhu ;-)

 5. Mám tu otázku na profigrafiky. V mé původní profesi jsem se setakl s tím, že tvůrce loga pro úspěšnou velkou společnost se po několika letech domohl pravidelných ročních poplatků za užívání loga, přestože dostal původně docela velký balík peněz. Zajímá mě, zda jste se setkali s názorem, nebo dokonce ralitou, že i když se podepíše smlouva neomezené tak, jak uvádí výběrové řízení čsu, zda může grafik za pár let přijít, říct že firma je úspěšná, rozvíjí se a logo využívá víc a víc a že chce další peníze, nebot je stále jeho vlastníkem. má to nějakou oporu?

 6. Toto je možné jen při špatně uzavřené smlouvě, kdy nejsou práva zcela převedena na zadavatele. V případě ČSÚ to myslím nehrozí.

 7. astrologu, priklad, ktery popisujes, se zpravidla tyka log, u kterych nebyla (nebo byla nedostatecne) sepsana licencni smlouva na uzivani loga. Samotna licencni smlouva muze byt postavena tak, ze logo muze byt uzivano napr. po casove omezenou dobu, nebo specifikovano pouziti v ramci urciteho uzemi. Typickym prikladem casoveho vymezeni muze byt pouziti ilustraci v knize na jedno vydani. Pokud se pak kniha vyda znova (nepocitaje dotisky, ale i to by mela smlouva resit), nalezi ilustratorovi odmena.
  V drtive vetsine lic. smluv se ale pouziti loga neomezuje, resp. je uvedeno, ze je na dobu neomezenou.

 8. Díky za odpovědi.

 9. Nechápu, proč se ani po dvou měsících na světlo nedostaly návrhy, které postoupily do druhého kola.

 10. Pristi tyden by mel byt vyhlasen vitez vypsane souteze, nicmene vizual bude predstaven az v zari...

 11. Tak snad neprozradim prilis... Porota vybrala logo Jirky Tomana (toman-design.com), viz dokument z CSU
  Ofiko predstaveni by melo byt az v zari.

 12. Může mi prosím někdo říct, kolik se asi pohybuje cena za vytvoření loga pro takovouhle společnost. Respektive kolik stojí originální logo s neomezonou lincí a vším, co k tomu patří ( křivky, psd, použití atd. ). Díky

 13. CSU nabizelo 100k za logo + dalsich az 150k Kc za CI

 14. Takže když chce někdo za logo 80000,- bez DPH, tak je to normální cena? Vzhledem k nabídkám zde uveřejněných se mi to zdá velmi nereálné.

 15. Zde uvěřejněné nabídky jsou podhodnocené.

 16. To nelze pausalizovat. Velkou roli hraje

  a) pro koho je logo urceno (znama firma zaplati nekolikanasobne vice nez nejaka firmicka z horni dolni, byt loga mohou byt kvalitativne shodna)
  b) kdo logo tvori - grafik, ktery ma zakazek dost a dela uz jen pro ty "vetsi" si muze rict za logo i sumu nadhodnocenou, protoze je zvykly za ty penize delat

 17. Citace Původně odeslal honzii Zobrazit příspěvek
  Takže když chce někdo za logo 80000,- bez DPH, tak je to normální cena? Vzhledem k nabídkám zde uveřejněných se mi to zdá velmi nereálné.
  Ano, 100k za logo je celkem normální cena u schopných grafiků/graf. studií a u zakázek pro větší společnosti. Proto tady na Webtrhu takové ceny nenajdeš...

 18. Jde o to, kdo si tu cenu říká (studio vs. student apod.), komu ji nabízí (korporace vs. firma z vesnice apod.) a co vše ta cena obsahuje (kolik návrhů, manuál apod.).

  Za samotné logo je to poměrně dost.

 19. Jde o reklamní agenturu. Rozpočet dle jejich návrhu je 120000,- Kč bez DPH za dokončení a uzavření logotypu + základní manuál + návrh provozních firemních tiskovin, formulářů, vizitek a prezentačních materiálů. Jedná se o nově příchozí produkt na trh a mensi firmu o cca 30 zamestnancich.

 20. Pak jde už jen o ukázku jejich prací. Je hodně reklamních agentur, které svými pracemi posílají klienty spíš do pekel, než do zisků a nebojí se za to účtovat přemrštěné částky (vzhledem ke kvalitě).

  Je tajemství o jakou jde agenturu, nebo můžete zaslat odkaz na ni? Popř. soukromě do PM. O investování/vyhození 150 000 Kč už je potřeba uvažovat důkladněji.

 21. Je to jak říká vodička, rozhodují vždy faktory poptávky. Taky by mne zajímala ona reklamní agentura, jelikož už jen RA značí něco podivného.

 22. Dle mé zkušenosti, kdy jsem řešil rebranding zaběhlé společnosti, stojí u špičkové agentury cituji od honzii: "dokončení a uzavření logotypu + základní manuál + návrh provozních firemních tiskovin, formulářů, vizitek a prezentačních materiálů" 250 - 400.000 Kč.

 23. Ano, u špičkové agentury, ale my nevíme, o jaké se bavíme teď.

 24. ČSÚ našlo nové logo

 25. "Simply clever"

 26. No nevím nevím... nic jsem tam neposílal a viděl jsem to až nyní, ale na mě skutečně až hodně jednoduché a čekal bych trochu více "muziky"

 27. První myšlenka, jak jsem obrázek loga rozkliknul, byla „komunistická značka“. Nemohu si pomoci, ale při prvním pohledu na mě takhle zapůsobila. A to by rozhodně neměla! Vinu dávám málo syté barevné kombinaci, ale je ho hodně individuální. Inverzní varianta je už OK, doufám, že se bude používat více, než varianta barevná.

  Ale jinak celkem zklamání. Minimalismus je dobrá věc, ale ne vždy je ideální. Viděl jsem pár návrhů dalších soutěžících a ty mi přišly daleko lepší.

 28. Logo se mi líbí, barvy ne - nejdřív jsem si řekl, co to proboha je. Potom jsem viděl inverzní verzi a řekl jsem si - hm, to vlastně vůbec není špatné. Hlavní ničitel toho loga jsou jednoznačně nechutné barvy. I černobílá verze je mnohem pohlednější.

 29. Souhlasím s Petrem, inverzní varianta vypadá dobře a provedení na různých promo materiálech vypadá velice dobře - jen to auto je divné :D

 30. Taky jsem se zúčastnila... Dlouho jsem si říkala, kdy uvidíme vítězný návrh. Byla jsem zděšená z toho barevného, ale inverzní vypadá fakt dobře. :)

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3