23.03.2011 21:48
1
Nevim, zda to s tímto dotazem nepřeženu co se týče prozrazení know-how každeho programátora a webmastera.

Jsem z Liberce, tak třeba mi odpoví někdo z druhého konce, abychom si nelezli do zelí.

Zajímalo by mě, kde shánět zakázky pro tyto obory, když člověk začíná a má zatím jen pár referencí.

Zda zkusit zaplatit nějaké ty poptávkové servery. Posílat do firem e-maily nebo je přímo navštívit osobně? Věřím, že zakázku lze získat všemi uvedenými způsoby ale jde samozřejmě o jistou efektivitu, aby se to vyplatilo.
Poud někdo poradí, tak předem moc děkuji. A jestli jsem to s dotazem přehnal, tak se předem omlouvám.
23.03.2011 22:21
2
Tak základ je si ty reference získat...v první řadě asi sleduj poptávky na internetu, vytvoř si vlastní kvalitní stránky, který budou zároveň jako reference sloužit a potom by se vyplatilo si zaplatit nějakou rozumnou nejspíš PPC reklamu, případně nějaký banner na webu z oboru. Jinak můžeš služby nabízet i těmi způsoby, jak jsi psal. PS: posílat do firem emaily by se nejspíš dalo hodnotit jako spam :-/ .
24.03.2011 06:09
3
presne tak, posilat maily do firem by se dalo brat jako spamovani (nevyzadane sdeleni), takze pokud by se nekdo nastval, pak mas o problem postarano
ukaz svuj web, treba se nekdo najde, koho oslovis
24.03.2011 07:34
4
Poptávkové servery jsou dobré maximálně do úplných začátku, z dlouhodobého hlediska jsou ztrátou času. Posílání e-mailů s nabídkou služeb se neboj. Pokud budeš posílat s rozmyslem, nikoli hromadně, ale vždy konkrétní nabídku pro konkrétní firmu, pak se nemáš vůbec čeho bát. Mám s tím bohaté zkušenosti ze svých vlastních začátků. Ještě jsem nezažil, aby se na něco takového pohlíželo jako na nevyžádané obchodní sdělení, to je nesmysl a jsem toho názoru, že úřad by to viděl stejně. Většina firem je spíš ráda, že si může rozšířit okruh případných spolupracovníků.

Dále ti doporučuji registraci například na navolnenoze.cz, kde můžeš také získat nové zakázky.

Pracuj kvalitně a časem už nebudeš muset shánět, ale zakázky si budou hledat tebe. Nejlepší reklama je doporučení mezi lidmi, tomu se nic nevyrovná.
27.03.2011 00:04
5
Ako clovek z oboru ti mozem povedat ze najlepsia cesta je ist robit pre nejaku firmu aspon na rok. Za ten cas zistis ako ten biznis funguje(hlavne ake neskutocne marze sa beru a cez kolko ludi chodia zakazky), spoznas ludi z oboru, klientov a pod a hlavne naberies velmi dobre referencie. Potom sa mozes vratit k freelancu, kedze uz budes mat dorbe referencie a kontakty, tak mas na com stavat. Sam som si tym presiel(celkom nedavno som prestal makat pre firmu) a zarobim rovnake peniaze za omnoho kratsi cas, mam viac volna, viac kludu.
27.03.2011 00:56
6
Ahoj, já dělal dlouho tak sporadicky pro známé, pak pro menší klienty, potom následovala cca. 9 měsíců dlouhá práce pro jednu firmu, kdy číst byla na klasickou smlouvu a část už na živnostenský list...

Nyní pracuji opět jako freelancer a vydělávám si lepší peníze, než v práci, takže v tom nevidím problém... Dneska jsem ve fázi, kdy si hledám klienty minimálně, ale spíše si oni hledají mě na základě různých doporučení, apod.