16.02.2011 09:41
1
Pokud jsem to umístil do špatné sekce, tak sorry.

Anketa je jednoduchá, maskovat affiliate odkazy nebo nechat? Jaké to může mít případné následky? Výhody a nevýhody? Zvýšení konverze či nikoliv atd.?

Našel jsem tento kód, který by mi vyhovoval, jen nevím jestli to mám nasadit nebo ne.

links.php
<?PHP

if ($o == "l1") {$link = "http://www.google.com";} // Default link
if ($o == "l2") {$link = "http://www.yahoo.com";}
if ($o == "l3") {$link = "http://forums.digitalpoint.com";}
if ($o == "l4") {$link = "http://blog.findinforums.com";}

header("Location: $link"); // Jump to the hiddden affiliate URL above
exit();
?>


díky za každej názor
16.02.2011 16:46
2
Ja na tom nevidím nevýhody, ale tiež záleží akým spôsobom to robíš. Link vyzerá lepšie a tiež môže byť lepšia konverzia.
16.02.2011 19:22
3
Já maskuji affilate odkazy přes plugin pro WP - přesměrování - výsledný odkaz vypadá domena.cz/cilovastranka/ .

Výhody - návštěvník neobejde affilate odkaz tím, že si otevře zdrojový kód a nepřekopíruje do adresního řádku cílovou stránku bez mého "affil identifikátoru".

Nevýhody - když se nad tím zamyslím, tak já při prohlížení cizích stránek, si všímám externích odkazů - před proklikem, najedu myší na odkaz, abych dole v prohlížeči viděl kam směřuje - když to udělám s maskovaným odkazem, tak nezjistím kam míří, dokud na něj nekliknu. Takže pro mě, jsou zakryté odkazy podezřelé (něco se za nimi skrývá - podvodná stránka, affilate, atd.) a mohou odradit od kliku.
17.02.2011 09:27
4
Ja si myslím, že je to spíše etický problém. Jestliže propaguješ něco co míří na běžné BFU, tak bych to vůbec neřešil protože ti netuší co affil je. Jiná otázka je, zdali propaguješ něco pro odborně zdatné uživatele, pak je ale otázka zda skrývání nepřínese více škody než užitku. Na jedne straně ti část lidi neklikne protože je to affil, a na druhe právě proto že to chceš maskovat. Nicméně tak či ona si myslím, že realně to bude řešit malá procento lidi,