Programování a vývoj, spolupráce v enginu Construct
Téma zamknuto
Zobrazují se odpovědi 1 až 21 z 21

30000 měsíčně - co s tím

 1. Zdravím,

  mám třicet tisíc měsíčně na propagaci webu. Bohužel jsme v hodně konkurenční oblasti, jakou jsou např. pneumatiky, hry, dovolená... Zatím děláme většinu prodejů maloobchodně, nicméně naše zboží je vhodné - velmi vhodné - pro online prodej.

  Jsem kovanější v jiných oblastech než je SEO. Podle svého rozumu, reklam apod. jsem kontaktoval H1. Tam mi byli ochotni a schopni udělat rozbor klíčových slov a vést CPC kampaň ... což mi přijde takové... no - uhozené. Má představa je poněkud jiná - dát do pořádku on page faktory, ošéfovat off page - snad nějaké zpětné linky, možná propagační články... Přivést lidi jinak, než nákupem reklamy. To umí každé hovado (pardón).

  Chtěl bych na to někoho outsourovat, nejlíp nějakou firmu. S živnostníky spolupracuji, ale spíš na jednorázovkách - obalech atp., U webu vidím jako vhodnější firmu, protože v případě přejetí autem pracovníka zastoupí jiný.

  Jak to vidíte - je 30000 za měsíc k něčemu? Šlo by za to něco pořídit? Nebo je to nic? (Nebo jsem hovado já se svými názory a cesta je přes CPC jak mi prozradili v H1?)

  Díky za názory!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Také bych začal linkbuildingem a PR články, pak si vykalkulovat zda se cpc vyplatí a spustit i to popř. se pokusit o nějaký afilliate prodej

 4. Rád bych zadal odborníkovi... Ale nevím, jestli to vůbec jde

 5. SEO - to je věc co dělá úplně každý, takže tam se prosadit je v podstatě nemožné, bude to boj s větrnými mlýny. Ono 30tis. měsíčně není věru zle. dají se nakoupit PPC konkurenčním prostředí za nemalé peníze a dá se jít do SEA, tedy do věcí, co dělá jako první úplně každý. Ono drtivá většina shopů nejede na ničem jiném a taky jejich prodeje tomu pak odpovídají.
  Osobně bych udělal SEO okrajově, základní optimalizace a úpravy a tím bych to zavřel. nemá to žádný zásadní smysl, je to dlouhodobé a hlavně efekt je do značné míry ve hvězdách. CPC jsou jistota. Tam se dá řici docela přesně co za svých 30000 kč dostanete.
  Ono tím, že budete dělat to, co dalších 150 se moc dopředu neposunete.

 6. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  SEO - to je věc co dělá úplně každý, takže tam se prosadit je v podstatě nemožné, bude to boj s větrnými mlýny. Ono 30tis. měsíčně není věru zle. dají se nakoupit PPC konkurenčním prostředí za nemalé peníze a dá se jít do SEA, tedy do věcí, co dělá jako první úplně každý. Ono drtivá většina shopů nejede na ničem jiném a taky jejich prodeje tomu pak odpovídají.
  Osobně bych udělal SEO okrajově, základní optimalizace a úpravy a tím bych to zavřel. nemá to žádný zásadní smysl, je to dlouhodobé a hlavně efekt je do značné míry ve hvězdách. CPC jsou jistota. Tam se dá řici docela přesně co za svých 30000 kč dostanete.
  Ono tím, že budete dělat to, co dalších 150 se moc dopředu neposunete.
  Co to je za nesmyslnej nazor. Takze je lepsi nedelat SEO protoze ho delaji vsichni? S 30 kCZK se toho da udelat hodne. Ja bych to rozdelil a sledoval, ktery druh propagace se mi vyplati.

 7. Citace Původně odeslal KejliCZ Zobrazit příspěvek
  S 30 kCZK se toho da udelat hodne.
  No na jednu stranu je to dost, na druhou ne... Prijde na to, jestli se s tim da neco delat v konkurencnim oboru

  Citace Původně odeslal kramerius Zobrazit příspěvek
  Bohužel jsme v hodně konkurenční oblasti, jakou jsou např. pneumatiky, hry, dovolená... Zatím děláme většinu prodejů maloobchodně, nicméně naše zboží je vhodné - velmi vhodné - pro online prodej.

 8. pokud chces utratit 30tis. do propagace, utrat 20tis. do sklik, etarget, google a 10tis dej do banneru a na seo se uplne vykasli

 9. Na seo si najdi společnost, kterou budeš platit paušálně pár tisíc měsíčně a zbytek investuj do PPC reklam.

 10. Je to úplně jednoduché, sežen si někoho kdo ti vystaví fakturu na 30 000 Kč, dej mu nějaké šušně a zbytek promrdej v bordelu. Šéfům řekni že optimalizuješ SEO. :)

 11. Citace Původně odeslal Lucky Bastard Zobrazit příspěvek
  Je to úplně jednoduché, sežen si někoho kdo ti vystaví fakturu na 30 000 Kč, dej mu nějaké šušně a zbytek promrdej v bordelu. Šéfům řekni že optimalizuješ SEO. :)
  Taky řešení :-)

 12. Ćasto jsou náklady na SEO a udržení se na dobrých pozicích v konkurenčních oblastech vyšší než si platit PPC reklamu. To že budeš na prvních pozicích ti ještě nezajistí uskutečnění obchodu. Záleží na tom jaké lidi ti to přivede a jaká je konverze návštěvnosti z určitého zdroje na skutečného zákazníka. Nejlépe to zjistíš tak, že pokud nevěříš H1, tak si rozprostři 30 tisíc na více směrů, AdWords, Sklik, SEO optimalizace (nákup zpětná odkazů na určité kw), psaní PR článků, klasická reklama, sociální sítě .... a měř si odkud ti lidi chodí, jaké procento z každého zdroje uskuteční obchod, tj. jaké máš z kterého zdroje náklady na Lead (nikoliv na klik, nebo návštěvnost). A podle výsledků (cca za 3-4 měsíce nejdřív) zhodnoť co ti přináší zákazníky nejlevněji, co je taky dobré a ještě únosné a co se ti nevyplatí. Samozřejmě tohle sám usleduješ problematicky pokud nevíš jak se to dělá, takže hledej firmu nebo jednotlivce, který ti dokáže podobnou službu nabídnout. Vždy chtěj zároveň ke všemu přístupy, abys měl veškeré dění pod kontrolou a v případě nespokojenosti mohl firmu/jednotlivce vyměnit a nemusel jsi začínat znovu od 0.

 13. No, s temahle prachama se da delat hodne co se tyka reklamy, a nemusi jit jen o CPC, jsou i alternativni zpusopby reklamy jak popisuji jiz nahore pres PR clanky, a affil prodej. Mohu i poradit, lecos zaridit a pod., napiste mi připadne v PM, s temahle penezma se opravdu da udelat hodne.

 14. Keď ti mám poradiť. Hlavné čo zaujíma zákazníka je cena, dôveryhodnosť a kvalita služieb. To vkladať do svojich reklám. Príklad: Sprav si facebook reklamu pre konkrétne produkty ( hlavne akciové) Poprípade veľmi sa vypláca spraviť súťaž. Nákupnú a pod.
  Ďalšia vec: PPC reklama je síce na veľa weboch. Ale e-shop potrebuje kvalitnú reklamu. To je bannerová. Dôvod je zjavný. Príklad O2,Coca cola. Treba si tvoriť meno. Dôveryhodnosť. Potom keď človek hľadá tovar. Vykašle sa na google. A rovno si pozrie Váš e-shop.
  Keď chcete referencie. Spravili sme web pre 3 mesiacami. Dnes tam chodí celý okres. Je tam súťaž z obchodným centrom.
  Nepoužili sme žiadnú PPC reklamu. Stačilo na to pár plagátov a partnerov.

  Čiže reklamu pre e-shop je niekedy lepšie robiť vonku. :) Ak by si mal ešte nejaké otázky kludne sa ozvi.

 15. Citace Původně odeslal KejliCZ Zobrazit příspěvek
  Co to je za nesmyslnej nazor. Takze je lepsi nedelat SEO protoze ho delaji vsichni? S 30 kCZK se toho da udelat hodne. Ja bych to rozdelil a sledoval, ktery druh propagace se mi vyplati.
  za určitých okolností je lepší nedělat danou věc. tzn. udělát stránky SEO friendly, ale jinak to nehortit, nemá to smys zabřednout se do věcí, kde je extrémní tlak, nejistý výsledek a dlouhá doba, než se cokoli projeví. pokud má takto malý rozpočet, pak je třeba najít nejdříve cesty, které umí přivést zákazníky okamžitě, za jasně definované náklady. po tomto základu z toho co začne přinášet obrat začít řešit věci, které mají přínos v delším horizontu apod. ale cesta "uděláme SEO" a ono to pojede je prostě nesmysl a nikam nevede, pokud má zájem, aby jeho eshop reálně fungoval na slušné úrovni. Je to tedy spíše o prioritách a určení si postupných cílů, než o tom, že toto nedělat nikdy.

 16. Rozhodně nenajímat společnost, protože z 30 000 takových 15k jde vniveč, to je nesmyslná marže, zbylých 15 tisíc je práce. Doporučuju kvalitního živnostníka, který za 30k dokáže divy.

 17. Citace Původně odeslal EisleY Zobrazit příspěvek
  Doporučuju kvalitního živnostníka, který za 30k dokáže divy.
  A jak ho poznám?

 18. Reference, reference a reference.

 19. kdyby to bylo tak jednoduché a dal se takový živnostník najít díky referencí, bylo by to skvělé. bohužel ty jsou často dost zavádějící :( ale určitě dost napoví.

 20. Třeba na PPC bych doporučil Roberta Štípka (http://www.ppcreklamy.cz/), určitě ti poradí i jak velkou část investovat přes PPC a jakou část investovat jinak a případně koho na to najmout. Ohledně firmy H1 nemyslím, že byl tvůj krok špatným směrem, tam je také garance kvality poměrně vysoká.

 21. kramerius: PPC nepovazuju za nejlepsi cestu, jinak jsem napsal PM. Osobne ti klidne nabidnu spolupraci na zkousku se zarukou vraceni cele castky, pokud nebudes s vysledky spokojen.

 22. Děkuji za PM, promyslím, případně se ozvu.

Téma zamknuto
Hostujeme u Server powered by TELE3